Centrum Piłki Nożnej niezagrożone

Opublikowano: 25  Maja  2017

Czy to, że przesuwa się 14 mln zł z zadania jakim jest budowa Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej na pożyczkę na budowę bloków komunalnych, nie zagrozi inwestycji sportowej za 52 mln zł?

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta radni zgodzili się przesunąć fundusze z jednej inwestycji na drugą. W mediach zawrzało. Czy oznacza to, że braknie pieniędzy na PCPN i że inwestycja ta jest zagrożona? A może jej realizacja przesunie się w czasie?

Prezydent mówi, że nie ma powodów do niepokoju. Wszystko wszak jest pod kontrolą.

- PCPN w przetargu, w kosztorysie to jest 52 mln zł, a więc jest to tylko i wyłącznie kwestia czasowego wycofania tych środków ze względu na to, że czekamy na rozstrzygnięcie przetargu. W ten piątek (26 maja) będzie otwarcie ofert. Poznamy cenę i będziemy dostosowywać budżet do oferty, która wygra. Na pewno rozstrzygnięcie tak dużego przetargu nie odbędzie się w przeciągu dwóch tygodni. Ja tylko uspokajam: absolutnie, żaden z tych priorytetów, które są w naszym budżecie, a są to: PCPN, bloki komunalne, nie jest zagrożony. Dziękuję Radzie Miasta, że podchodzimy tutaj w sposób elastyczny tak, aby w danym czasie zrobić więcej, w pełni wykorzystać możliwości, które są na dany czas w budżecie- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Budowa Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej nie jest zagrożona, a harmonogram prac nie zostanie zachwiany ani zmieniony. Takie są zresztą wymagania przetargowe.

- Kwestia zabezpieczenia środków finansowych jest wymogiem do podpisu umowy po rozstrzygnięciu przetargu. Otwarcie przetargu nie obliguje do posiadania pełnej kwoty w budżecie. To jest wymóg, który będę musiał mieć, aby podpisać umowę z przyszłym wykonawcą. Wtedy będę musiał posiadać pełne zabezpieczenie zarówno w budżecie tegorocznym, jak również w wieloletnim planie finansowych miasta- mówi prezydent.

Umowa podpisana zostanie najprawdopodobniej na przełomie czerwca i lipca, jeśli nie będzie odwołań firm biorących udział w przetargu, do Krajowej Izby Odwoławczej, a takie mogą się zdarzyć w sytuacji, gdy mamy do czynienia z wielomilionowym zamówieniem. Taka sytuacja miała miejsce przy okazji przetargu w sprawie stawów osadowych czy przy budowie tuneli, łącznika.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

@stalówka
Nie pisz na forum, tylko idź do tych firm w strefie ekonomicznej i negocjuj warunki sponsoringu, skoro tak bardzo na tym zależy. Mnie to nie interesuje, więc swój czas wolny wykorzystam w lepszy sposób. Ale za to interesuje mnie dokładanie pieniędzy z budżetu miasta do funkcjonowania prywatnego klubu sportowego, w którym miasto nie ma udziałów. Ponad milion rocznie - i nie liczę dofinansowania na szkolenie młodzieży, bo ta część nie podlega dyskusji.

Kadry na szkolenie mogą przyjeżdżać nawet z Australii - tylko co z tego, jeśli do interesu trzeba będzie dokładać, bo nie ma człowieka, który od kierowników instytucji gminnych potrafiłby wymagać umiejętnego zarządzania.

Inkubator w Nowej Soli jest samowystarczalny, jak tylko minie okres unijnej gwarancji, będzie mógł zarabiać na swojej działalności. U nas - trzeba dokładać.

Szkoły w Krośnie finansowane są wyłącznie z subwencji oświatowej. U nas trzeba dopłacać kilkanaście milionów rocznie do utrzymania pustych szkół, stanowisk dyrektorkich i administracyjnych dla kolesi i pociotków.

Nasze muzeum zbyt słabo się promuje, chociaż zgarnia rokrocznie najbardziej prestiżowe nagrody za przygotowanie wystaw. Prezydent ani razu nie wspomniał o jego działalności, za to trąbi o piłce nożnej, gdzie sukcesów większych nie ma.
Dodano: 30  Maja  2017  16:57:25
~Pawlo
To bedzie boisko z najlepszym zapleczem w c klasie makroregionu jeżowsko-zaleszańskiego. Taka perła wśród lokalnych wioch. Na mecza przyjdzie 300 naszych i 30 ze wsi przwciwnika.
Dodano: 30  Maja  2017  15:51:33
@kibic
Jak centrum, wymagające dofinansowań z budżetu miasta, będzie sponsorować klub? Następny przykład kreatywnej księgowości?

Weźcie ruszcie tłuste tyłki w tym całym zarządzie i znajdźcie w końcu sponsora. Miasta nie stać na utrzymywanie stołków dla kolesi.
Dodano: 29  Maja  2017  21:34:42
~kibic
do emigrant 30, odpowiem ci na te twoje pytania na poziomie małego dziecka, co do zarządzania tym CENTRUM to oczywiście że będzie zarzadzał PAN DYREKTOR MOSIR PAN NOWAK.Jeżeli chodzi o zdolną młodzież to mamy 10 trenerów od młodzieży i kilku bardzo zdolnych choćby PAN MICHALAK. do vivo , puknij się w głupi łeb co ty bredzisz nawet na wsi w Podkarpackich Bieszczadach mają 3 ligę a ty lemingu wypociłeś coś o A klasie, nie znasz się na piłce nożnej to milcz. To Centrum w przyszłości to będzie największy sponsor naszego klubu i już niebawem PAN ŻAK na prawdę zacznie sponsorować naszą STALÓWKĘ bo na razie tylko udaje że sponsoruje. Bo po to ten wodex powstał aby sponsorować nasz klub.
Dodano: 29  Maja  2017  14:11:42
~VIVO
PCPN = RIP STAL ... a w najlepszym wypadku Klasa A - niedługo po tym jak prezydentem zostanie ktoś inny niż LN i powie, że kosztuje to tyle kasy że miasta nie stać na utrzymanie Stali i PCPN. Budynków nie rozwalą bo pewnie trzeba to przez jakiś czas utrzymać ale kasę obetną na szeroko rozumianą piłkę czyli na STAL bo na PCPN nie będą mogli obciąć. To będzie rechot jak zbawiciel Stali LN okaże się grabarzem. Ale to za kilka lat.
Dodano: 29  Maja  2017  08:57:32
@emigrant30
Na trudne pytania odpowiedzi nie dostaniesz. Co najwyżej dowiesz się, że budżetem zajmują się mądrzejsze (hihi) od ciebie osoby i że SZANOWNY PREZIO LUCJUSZ ATENCJUSZ NADBEREŻNY jest najlepszym prezydentem miasta po 2015 roku (hihi)
Dodano: 26  Maja  2017  23:58:57
CYTAT
Centrum Piłki Nożnej niezagrożone

Tylko dlatego,że banki już czekają na Nadbereżnego bo dobrze widzą czego spodziewać się można po tym dzieciuchu.
Dodano: 26  Maja  2017  23:14:07
~Emigrant30
Wszystko fajnie. Centrum niech powstanie, rozwija się. Podstawowe pytanie. Kto będzie tym wszystkim zarządzał i kto będzie szkolił zdolną młodzież?
Dodano: 26  Maja  2017  15:36:02
~Kgtyj
Nie widzicie ze gość poniżej ze szpitala na wyszyńskiego uciekł ?
Dodano: 26  Maja  2017  14:20:37
~STALÓWKA
do tąpniecie, lemingu a ty z choinki spadł o czym ty wypociłeś PANI SKARBNIK miasta co miesiąc na każdym zebraniu rady miasta zabiera głos w sprawach finansów miasta. Po co te twoje wypociny co ty próbujesz mącić czystą wodę nie masz pojęcia o naszym mieście a szukasz jakiegoś paliwa aby szczekać na nasze władze miasta.Lemingu każde zebranie naszej mądrej rady miasta możesz zobaczyć na STELLI lub DIANIE i się wszystkiego buraku dowiedzieć. Obecny PAN PREZYDENT L.N. to się pierdo..łami nie zajmuje tylko tworzy największe rzeczy jak CENTRUM SPORTOWE.
Dodano: 26  Maja  2017  14:00:39
~tąpniecie
Dlaczego w tych kwestiach nie wypowiada się pani skarbnik miasta tylko non stop populista, prezydent? Przecież on nie będzie tracił animuszu chociaż woda(kredyty)będą mu sięgać powyżej uszu. Rolą skarbnika jest czuwanie nad wpływami i wydatkami budżetu. Ani razu nie zabrała głosu dotychczas pani skarbnik. Dlaczego? Czy może jest tak dobrze z finansami? Czy może jest aż tak źle, że nie ma o czym nawet mówić? To co mowi prezydent o radzie miasta o jej tzw. "elastyczności" to nie jest elastyczność tylko chaos, panika i lawirowanie między jedną sesją a drugą. Radni są zmanipulowani pustosłowiem chaotycznego człowieka i w prostej drodze są prowadzeni na manowce. Zapytać warto ile jeszcze w tym roku zwołanych będzie sesji by znowu dokonywać przemieszczeń czyli przelewania z pustego w próżne? Czy pani skarbnik może nam odpowiedzieć?
Dodano: 26  Maja  2017  13:18:49
~STALÓWKA
do sjsjs, co lemingu już nicków ci brakuje podpisujesz się jak jakiś idiota ile razy już wam lemingi komentowałem że SZLĘZAK to trup polityczny. A wy z uporem maniaka powtarzacie te swoje idiotyzmy, po co obrażasz najlepszych komentatorów i wypisujesz nonsensy.
Dodano: 26  Maja  2017  12:19:33
~fff
Bez stresa za rok ruszą wszystkie zapowiedziane inwestycje, bo przecież wybory umiech
Dodano: 26  Maja  2017  06:23:42
@sjsjs
Przed burzeniem infrastruktury bym się wstrzymał, ale jeśli chodzi o towarzystwo wzajemnej adoracji (czytaj działaczy klubowych o mosirowych) to tych zaorać bez ostrzeżenia.
Dodano: 25  Maja  2017  16:24:21
~Sjsjs
A co ty ciołku w kozie dzisiaj zostałeś? 15:13 a ty jeszcze w pracy, pisowski trollu.

Pierwsza decyzja Szlęzaka po powrocie powinna dotyczyć zaorania tego centrum.
Dodano: 25  Maja  2017  15:43:37
~STALOWKA
Tak naprawdę to cpn nie jest nam do niczego potrzebne ale nie mamy gdzie podziac działaczy partyjnych i dlatego musi powstać !!
Dodano: 25  Maja  2017  15:38:25
@Stalówka
Niech Centrum powstaje. Niezły ruch wykonano, żeby pozyskać finansowanie z ministerstwa i zrobić remont zarówno mosiru, jak i otoczenia stadionu. Problem polega na braku środków i ludzi do zarządzania tym biznesem. Miasto musi brać kredyt, po ukończeniu budowy trzeba będzie jeszcze dopłacać do funkcjonowania obiektu, bo patrząc na obecne mizerne efekty zarządzania nie widzę samowystarczalności. Nie mówię z litości o odsetkach, spłacie rat i zwrocie kosztów budowy z najmu.
Dodano: 25  Maja  2017  15:16:34
~STALÓWKA
kibice musicie wiedzieć lemingi odwracają się wciąż do PANA PREZYDENTA i innych "działaczy" pis a nawet pochylają i czekają tylko na zainteresowanie a wy lemingi ściskajcie dalej poślady umiech
Dodano: 25  Maja  2017  15:13:26
~epic
Panie ~STALOWKA - Centrum Piłki Nożnej nie powstanie umiech A jeśli jakimś cudem tak - to w bardzo uproszczonej formie.
Dodano: 25  Maja  2017  14:44:34
~STALÓWKA
Tylko pożyteczni idioci wrogowie najlepszej zmiany w naszym mieście a także w POLSCE próbowali siać propagandę że to CENTRUM nie powstanie. Liczyli na to że kibice odwrócą się od PANA SZANOWNEGO PREZYDENTA NASZEGO MIASTA L.N. i co znowu ponieśli sromotną klęskę . Za rok czeka ich kolejna sromotna klęska w wyborach na prezydenta naszego miasta. Przypominam wszystkim szczekaczom że nawet gdyby to CENTRUM nie powstało to za to sztuczne boisko na stadionie przy HUTNICZEJ wszyscy kibice pójdą głosować na obecnego prezydenta.
Dodano: 25  Maja  2017  14:32:14
~Kgtyj
Na 80 lecie derby z niskiem i pysznica najbardziej aktualne! !
Dodano: 25  Maja  2017  14:23:18
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe