Zaloguj się !

Politechnika Rz. mocna w rankingu

Opublikowano: 18  Maja  2017

Perspektywy ogłosiły po raz pierwszy ranking studiów inżynieryjnych na 2017 r. Kierunki Politechniki Rzeszowskiej uplasowały się na 14 i 21 miejscu, a więc są w gronie najlepszych w kraju...

Najlepsze studia w Polsce dające tytuł inżyniera oraz magistra inżyniera wskazał pierwszy Ranking Studiów Inżynierskich Perspektywy 2017. Ocenie poddano 21 najpopularniejszych dyscyplin studiów technicznych. Ranking prezentuje 311 najlepszych programów studiów, które są prowadzone na 288 wydziałach w 26 polskich uczelniach.

Do oceny studiów użyto 13 wskaźników pogrupowanych w sześć kryteriów. Są to: prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał akademicki, efektowność naukowa, potencjał dydaktyczny, innowacyjność.

W pierwszej edycji Rankingu Studiów Inżynierskich ocenione zostały następujące kierunki: automatyka i robotyka, architektura i urbanistyka, biotechnologia, budownictwo, elektrotechnika, elektronika i telekomunikacja, energetyka, fizyka techniczna, geodezja i kartografia, górnictwo i geologia, inżynieria biomedyczna, inżynieria materiałowa, logistyka, inżynieria chemiczna, inżynieria środowiska, zarządzanie i inżynieria produkcji, kierunki IT (informatyka), mechanika i budowa maszyn, mechatronika, technologia chemiczna, transport.

W Stalowej Woli w murach Politechniki Rzeszowskiej kształceni są studenci na studiach I-go stopnia na dwóch kierunkach - Mechanika i budowa maszyn, Zarządzanie i inżynieria produkcji. Jak sprawdziliśmy, w Perspektywach pierwszy z tych kierunków (Mechanika i budowa maszyn) uplasował się na 21 miejscu, z kolei Politechnika Rzeszowska z kierunkiem Zarządzanie i inżynieria znalazła się na 14 lokacie.

Ranking Studiów Inżynierskich adresowany jest do tegorocznych maturzystów, którzy już wkrótce wybierać będą uczelnię i kierunek studiów.

Warto podkreślić, że każdy student Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli otrzymuje co miesiąc 300 zł Stypendium motywacyjnego ufundowanego przez Prezydenta Stalowej Woli - żadne inne polskie miasto nie oferuje tego typu finansowego wsparcia! Na pierwszym roku studiów stypendium motywacyjne otrzymują wszyscy studenci stalowowolskiego oddziału Politechniki Rzeszowskiej, niezależnie od osiągniętych wyników w nauce. Na drugim i kolejnych latach studiów stypendium motywacyjne w wysokości 300 zł otrzymuje każdy student, który osiągnie średnią ocen 3,5 lub otrzymuje 400 zł, gdy średnia jego ocen wyniesie 4,1.

Więcej na temat oferty edukacyjnej studiów wyższych w Stalowej Woli można znaleźć tutaj: http://studiujwstalowej.pl/ 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe