Get Adobe Flash player

Dlaczego warto studiować za granicą?
Opublikowano: 16  Maja  2017

Ponad 280 tysięcy młodych ludzi przystępuje w tym roku do egzaminu dojrzałości – zdecydowana większość z nich planuje od jesieni zacząć studia na uczelniach wyższych. Wielu z nich wybierze polskie uczelnie, ale są też wśród nich śmiałkowie, którzy odważą się spróbować swoich sił za granicą. Co takiego mają w sobie studia na zagranicznych uczelniach, że co roku tysiące młodych ludzi decyduje się wyjechać?

Tym, co najbardziej przyciąga do studiowania na zagranicznej uczelni jest z pewnością prestiżowy dyplom, uznawany na całym świecie. Decydując się na wyjazd, masz także do wyboru o wiele większy wachlarz kierunków, niż oferują uczelnie w Polsce. Dodatkową zaletą studiów za granicą są nowocześnie wyposażone kampusy. Studenci mają dostęp do nowoczesnych narzędzi, dzięki czemu zdobywają praktyczną wiedzę i są doskonale przygotowani do stawienia czoła wyzwaniom pracy zawodowej. Co więcej, doświadczenie zdobywają już w trakcie studiów – zagraniczne uczelnie kuszą bardzo bogatą oferta praktyk i staży, a elastyczny plan zajęć umożliwia podjęcie pracy na część etatu, dzięki czemu studenci nie tylko są w stanie samodzielnie się utrzymać, ale także budują atrakcyjne CV.

Oprócz wartościowego wykształcenia i prestiżowego dyplomu, studiowanie za granicą daje także bezcenne życiowe doświadczenie. Konieczność poradzenia sobie w obcym kraju, znalezienie mieszkania, pracy i przyjaciół – to prawdziwa lekcja życia, dzięki której żadne wyzwania nie będą ci już straszne! Jagoda, studentka architektury na uniwersytecie w Plymouth tak opowiada o swoich doświadczeniach: Czy składać podanie na studia w Anglii, warto ryzykować? Moja odpowiedź to zdecydowanie tak! Tak! Wiedza i doświadczenie jakie można wyciągnąć z takiej decyzji są ogromne, naprawdę nie spodziewałam się, że przez tak krótki okres czasu aż tak bardzo zmienię swoje życie, poglądy, a przede wszystkim jak bardzo można poznać siebie samego. Doświadczenie życia i nauki w nowym kraju to z pewnością przygoda życia, która pozwoli ci odkryć twój pełny potencjał!

Zagraniczne studia to także idealny czas na nawiązanie międzynarodowych przyjaźni na całe życie – brytyjskie czy holenderskie uczelnie skupiają studentów z całego świata! Prawdopodobnie trafisz do międzynarodowej grupy (w mojej są osoby z Grecji, Włoch, Rumunii, Francji, Rosji, Hongkongu, Japonii, Kuby, Anglii i jedna osoba z Polski oprócz mnie) – pisze Jagoda, studentka London Metropolitan University – Poznałam też osoby z USA, Filipin, Indii, Austrii, Norwegii… Wykładowcy często także pochodzą z różnych krajów. Znajomości i przyjaźnie z uniwersytetu zostają na lata, a grono przyjaciół z całego świata oznacza także możliwości poznawania nowych kultur i podróżowania. Filip, student informatyki z Liverpoolu, dzięki studiom w Anglii podróżuje także po Azji: Właśnie niedawno kupiłem bilety lotnicze do Tajlandii na dwa miesiące w wakacje i będę tam podróżował z moim kumplem z Tajlandii którego poznałem na uczelni. Nie było by to możliwe, gdybym nie studiował w Anglii. Więcej historii zadowolonych studentów, którzy przełamali swoje obawy i wyjechali na studia za granicę znajdziesz na stronie Studiuj w Anglii.

Brzmi kusząco? Wyjazd na studia za granicę jest prostszy niż myślisz! Znajomość angielskiego na poziomie rozszerzonej matury otwiera drzwi nie tylko na uczelnie Wielkiej Brytanii, ale także innych krajów europejskich, jak np. Holandia, oferująca największy wybór kierunków w języku angielskim w całej kontynentalnej Europie. Na studia w tych krajach możesz aplikować z bezpłatną pomocą teamu Studiuj w Anglii! Mamy ponad 10 lat doświadczenia i ponad 3000 zadowolonych studentów, którzy dostali się z nami na wymarzone uczelnie. Skontaktuj się z nami i dowiedz się, jak spełnić twoje marzenia!

Artykuł sponsorowany
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe