Cud pod Jasną Górą!

„Stalówka” powtórzyła swój wyczyn sprzed roku, kiedy to broniąc się przed spadkiem wygrała 3:2 w Częstochowie z Rakowem i także w ostatniej kolejce pokonała wicelidera na jego boisku... 3:0. Wszystkie bramki padły do przerwy.

Od początku spotkania mającą nóż na gardle Stal rzuciła się do atakowania i już w 4. minucie powinna prowadzić 1:0. Adrian Gębalski przedryblował Petraska i stanął oko w oko z bramkarzem Rakowa. Uderzył mocno, ale niecelnie. Piłka poleciała nad bramką. Chwilę potem piłkarze trenera Janusza Białka ponownie postraszyli gospodarzy. Najpierw Gębalski próbował zaskoczyć Lisa uderzeniem z piętki, lecz bramkarz Rakowa był na posterunku, a później, po uderzeniu Kamila Jonkisza, piłka przeleciała w niewielkiej odległości obok słupka. W końcu Stal dopięła swego. W 18. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celnie „główkował” Przemysław Stelmach. Po stracie bramki gracze Rakowa zerwali się do ataku, ale gole strzelała Stal. W 41. minucie Lis wybił piłkę po strzale jednego z naszych zawodników, ale wprost pod nogi Dziubińskiego i ten nie zmarnował okazji na podwyższenie wyniku. Dwie minuty później ten sam piłkarz znowu trafił do bramki. Asystę zaliczył Jonkisz. W drugiej połowie już tyle co w pierwszej, nie działo się. Dla Rakowa szansę na strzelenie gola miał Petrasek, ale przeniósł piłkę głową nad poprzeczkę, a w 78. minucie bliski zdobycia czwartej bramki dla Stali był Jonkisz. W ostatniej chwili jego strzał zablokowali obrońcy, wybijając piłkę na róg. W 82. minucie drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Margol i gospodarze kończyli mecz w dziesięciu.

Stal po tym meczu wydostała się ze strefy spadkowej, natomiast Raków musi świętowanie awansu do I ligi odłożyć przynajmniej do soboty.

RAKÓW Częstochowa - STAL Stalowa Wola 0:3 (0:3)

0-1 Stelmach (18), 0-2 Dziubiński (41), 0-3 Dziubiński (43)

Raków: Lis – Sołowiej (57 Mizgała), Petrasek, Mesjasz – Mazan (65 Kowalczyk), Łabojko, Margol, Wróbel (84 Siedlik), Oziębała (75 Duriska) – Płonka, Malinowski.

Stal: Koncki – Wójcik, Kolbusz, Jarosz, Korczyński - Jonkisz, Wasiluk, Stelmach (90 Siudak), Żołądź, Dziubiński (81 Bętkowski) - Gębalski.

Sędziował: Sebastian Załęski (Ostrołęka).

Żółte kartki: Margol, Mazan, Malinowski - Wójcik.

Czerwona kartka: Margol (82. minuta, druga żółta).