Rusza budowa nowych dróg

Opublikowano: 17  Maja  2017

W niżańskim magistracie doszło do podpisania umowy na realizację kolejnej ważnej inwestycji drogowej. Dzięki dofinansowaniu w ramach tzw. „Schetynówek” oraz środkom własnym gminy wybudowane zostaną 4 nowe drogi.

W podpisaniu umowy uczestniczyli Julian Ozimek burmistrz Gminy i Miasta Nisko, Łukasz Molter przedstawiciel wykonawcy – firmy MOLTER z Głogowa Małopolskiego, Stanisława Szymonik kierownik Referatu Rozwoju Gospodarczego, Daniel Dybka inspektor ds. dróg oraz Łukasz Kędra inspektor ds. dróg.

– W najbliższych dniach ruszamy z inwestycją dotyczącą budowy nowych dróg na osiedlu Podwolina. Na ten cel gmina przeznaczyła, łącznie ze środkami unijnymi ponad 3 miliony złotych. Przetargi są zakończone, umowa podpisana. Dużym wsparciem są dla nas „Schetynówki”, a także środki z MOF-u. I chociaż mamy pewne przesunięcie realizacji tej inwestycji w czasie ze względu na późno podjęte decyzje o przyznaniu środków, to jesienią będzie ona na pewno zakończona – mówi Julian Ozimek, burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

Cały projekt pn. „Budowa dróg gminnych oraz ścieżek rowerowych na osiedlu Podwolina w Nisku” składa się z 3 zadań, w ramach których wybudowane zostaną ulice Kasztanowa, Brzozowa, Grądy oraz Jaśminowa w Nisku. Ostatnim zadaniem będzie budowa ścieżek rowerowych wzdłuż nowych ulic, co stanowi również pierwszy etap budowy centrum przesiadkowego i tras rowerowych w ramach wspólnego ze Stalową Wolą projektu „Mobilny MOF Stalowej Woli”. Całkowita wartość inwestycji to ponad 3 119 000 zł, jednak poszczególne zadania finansowane są z odrębnych źródeł. Pierwsze dwa, czyli budowa dróg wraz z otoczeniem będą możliwe do zrealizowania dzięki środkom pochodzącym z Narodowego Funduszu Przebudowy Dróg Lokalnych, zwanego potocznie „Schetynówką” oraz ze środków własnych Gminy i Miasta Nisko. Są to kwoty odpowiednio 1 553 617 zł oraz 1 449 009 zł. Z kolei na trzecie zadanie środki udało się pozyskać w ramach wspomnianych wcześniej Miejskich Obszarów Funkcjonalnych i jest to kwota 116 421 zł. Łącznie powstanie 1020 metrów dróg i 215 metrów ścieżek rowerowych.

Inwestycja rozpocznie się jeszcze w maju, a jej zakończenie planowane jest na październik.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~tyh
Z diabłem to kojarzy mi się taki jeden cwany ojczulek z Torunia. Nawet podobny.
Dodano: 17  Maja  2017  20:25:59
~jasio
a czy już ktoś to widział ze się yuz rusza
Dodano: 17  Maja  2017  18:39:26
~TW POlek
Ja jak słyszę każde słowo POdobne do schetyna , schetynówek, schetyniści to wszystko kojarzy mi się z diabłem.
Dodano: 17  Maja  2017  10:53:00
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe