Rusza długo wyczekiwana inwestycja

Opublikowano: 16  Maja  2017

Rusza przebudowa drogi powiatowej Nr 1056R- ulic PCK i Rzeszowskiej w Nisku. Plac budowy został już przekazany wykonawcy...

Wicestarosta Adam Mach oraz członkowie komisji przekazali plac budowy celem realizacji zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1056R ul. PCK i ul. Rzeszowska w Nisku”.

Wykonawcą inwestycji jest KONSORCJUM FIRM z Kraśnika i Sandomierza. Przebudowa obejmie blisko 700 mb drogi powiatowej Nr 1056R. Koszt inwestycji wyniesie 1.148.795,03 zł, z czego 50% kosztów kwalifikowanych zostanie dofinansowane w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019. Pozostała kwota to środki własne Powiatu oraz Gminy i Miasta Nisko.

Celem planowanej inwestycji komunikacyjnej jest poprawa stanu drogi poprzez wykonanie przebudowy nawierzchni i wykonanie ciągu pieszo-rowerowego. Dodatkowo zostaną przebudowane zjazdy i poprawiona kanalizacja deszczowa.

Zrealizowana inwestycja znacznie poprawi bezpieczeństwo oraz komfort jazdy wszystkich uczestników ruchu.

Jeśli prace pójdą zgodnie z planem, to przebudowany odcinek drogi zostanie oddany do użytku już w listopadzie bieżącego roku.

ObrazekObrazek

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~Ania
Chciałem dodać komentarz dla Sanbanku, że są tacy super. Wszędzie tam gdzie jest artykuł sponsorowany przez bank jest blokada komentarzy. Czego oni się boją ?
Dodano: 17  Maja  2017  09:15:52
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe