Zaloguj się !

Jarosław Kaczyński o prezydencie SW

Opublikowano: 16  Maja  2017

Dwukadencyjność władzy jeszcze nie będzie obowiązywać podczas najbliższych wyborów. Jak powiedział szef PiS na przykładzie St. Woli, dobre zmiany i tak są możliwe i bez tego.

Na stanowiskach wójtów, prezydentów i burmistrzów nie będzie możliwe obsadzenie tej samej osoby więcej niż dwa razy. Zasada ta nie będzie jeszcze obowiązywać podczas najbliższych wyborów. Dlaczego zostanie odsunięta w czasie? O tym mówił w oświadczeniach dla mediów wczoraj w Warszawie prezes Prawa i Sprawiedliwości.

- Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, doszliśmy do wniosku, że podtrzymamy zasadę dwóch kadencji dla osób, które pełnią funkcję jednoosobowe, a więc wójtów, burmistrzów i prezydentów, ale z karencją, tzn. z odłożeniem tego na dwie kadencje. Są jeszcze inne koncepcję, ale każda z nich sprowadza się do tego, że będzie to odłożone w czasie. Wobec stanowiska głowy państwa i wobec przynajmniej niepewności co do stanowiska Trybunału Konstytucyjnego nie należy w tej chwili tworzyć wrażenia, że chcemy uczynić coś, co być może niektórzy by traktowali jako złamanie pewnych reguł prawa- mówił Jarosław Kaczyński.

PiS nie zamierza zrezygnować z „oczyszczenia samorządów” z całych grup „zasiedziałych” latami w jednym miejscu (rekord jak wspomniał prezes to 23 lata). Jak przekonywał szef Prawa i Sprawiedliwości w Polsce możliwe są zmiany na tych stanowiskach, czego przykładem są samorządy Białej Podlaskiej i Stalowej Woli. W naszym mieście przez 12 lat rządził ten sam człowiek i wydawać się mogło, że kolejną kadencję ma w kieszeni. Mieszkańcy jednak zdecydowali inaczej i to od razu w pierwszej turze stawiając na człowieka związanego z PiS.

- Na sali mamy dwóch młodych prezydentów- Białej Podlaskiej i Stalowej Woli, którzy zwyciężyli- w jednym wypadku prezydenta, który rządził 3 kadencje- to była Stalowa Wola, w drugim przypadku- 4 kadencje, to była Biała Podlaska. I wydawało się, że nie mają żadnych szans. Jeśli chodzi o Stalową Wolę, to jeszcze w ostatnim tygodniu przed wyborami w sondażach nasz kandydat miał 24%, a jego przeciwnik- przeszło 60%. Nasz kandydat wygrał w I rundzie uzyskując 52%- mówił podczas spotkania Jarosław Kaczyński.

Jak zapewniał prezes Prawa i Sprawiedliwości to się da zrobić, choć nie bez wysiłku. Oczywiście bardzo ważny w tym wszystkim jest odpowiedni kandydat. Obecnie dobrze postrzegani są ludzie młodzi, energiczni, z pomysłami, kojarzący się z nowym, a nie starym systemem.

PiS kampanię wyborczą chce prowadzić z tym samym hasłem, a dotyczącym wielkiej zmiany.


 


Komentarze
1 2 3 4 »

Strona: 1/4 Wyświetlaj po:

~Jurekk
Kacza pochwała nic nie znaczy, a może i jest obciachem dla miasta więc nie ma o czym pisać.
Dodano: 20  Maja  2017  11:06:53
~filipek
do piket, nie wmawiaj forumowiczom coś co ja nie powiedziałem bardzo się mylisz sądząc ze PIS nie współpracuje z politykami z innych partii. Powiem więcej PIS jako jedyny bierze do swojego rządu polityków z innych partii jak PAN MORAWIECKI dostał stanowisko wice premiera nie będąc w PIS. W roku 2005 do 2007 też PIS wziął do rządu nawet polityka partii PO PANIĄ ZYTĘ GILOWSKĄ. Natomiast PO nigdy nie wziął żadnego polityka z poza swojej partii. Ja nawet wiem dlaczego ale ty jesteś za tępy żeby takie rzeczy rozumieć.Wasza droga lemingi powtarzania bzdur i głupoty prowadzi was na manowce.
Dodano: 19  Maja  2017  12:25:24
~jarek
Jak trzeba nisko upaść żeby powtarzać wypociny po sto razy , wypociny zawsze będą wypocinami nawet milion razy powtórzone.
Dodano: 19  Maja  2017  11:46:43
~janek
do moderator kiedy usuniecie te powtarzające się idiotyczne wypociny pisane przez lemingów trzech.
Dodano: 19  Maja  2017  11:44:08
~piket
filipek, stefek, edek czy jak ci tam buraku pisowski ukazałeś kim naprawdę jesteś. ale w jednym przyznam ci rację. pis nie współpracuje z ludźmi, którzy nie są w partii. a szkoda bo uważacie się za patriotów a sprawy partyjne stawiacie ponad dobro Polski. wstydź się choć pewnie tego nie zrobisz bo wy macie brak wstydu i honoru. a skuteczność nadbereżnego mierzysz dzienną ilością zdjęć na portalach czy ilością artykułów napisanych o nim. umiech
Dodano: 19  Maja  2017  11:18:05
~Olo
miasto upada, brak wizji, "elity" polityczne to ludzie, którzy nigdy w życiu uczciwie nie pracowali, same pływaki, ludzie za godną pracą i płacą oraz życiem wyjeżdżają masowo a zamiast nich pełno ukraińców a ten rowery, lodowisko, ławeczki, lansik umiech
Dodano: 19  Maja  2017  10:34:40
~nono
Obecny prezydent nie jest nawet cieniem poprzednika, taka jest brutalna prawda. Nie ma zielonego pojęcia o prowadzeniu spraw miasta, nie dba o jego żywotne interesy nie stara się o jego rozwój... Przykłady? Proszę bardzo. Gdzie jest inwestor na duży plac przy Centrum przy ul Niezłomnych? Zamiar jego sprzedaży był ostro oprotestowany przez radnego Nadbereżnego i jego kolesi. Kolejna sprawa to teren przy ul. 1-go Sierpnia (niedaleka odległość od szkoły katolickiej), oportunista Nadbereżny miał tam zlokalizowani piękny park...! Gdzie jest ten park? Planowana przez marszałka budowa mostu na wysokości Chłopskiej Woli, wraz z nastaniem Nadbereżnego plany zniknęły a most dziwnym trafem został przeniesiony do... Mielcs. Stamtąd pochodzi i tam mieszka p. Ortyl.W planach była obwodnica miasta a nawet zrobiono mały schow z mikrofonami, podestem o kilkoma łopatami w rękach... Kiedy obwodnica zostanie zbudowana panie Nadbereżny? Mieli być inwestorzy strategiczni i gdzie oni są? Kiedy zaczną inwestować w mieście? Nadbereżny okopał się na pozycji rozdającego tantiemy by spokojnie sobie płynąć. Nadchodzi czas rozliczenia z tego co obiecywał a czego dokonał. Będzie stawiali pytania, będziemy organizowac konferencje by wyborcom pokazać jak dali się nabrać populićie.
Dodano: 19  Maja  2017  08:32:07
~becia
Himalaje przy hipokryzji rządzących elit to niewielki pagórek coś w rodzaju Wyżyny Kieleckiej. W minionym roku podczas wizyty papieża Franciszka składały się elyty niczym scyzoryki, na klęczkach i z całowaniem papieskiego pierścienia. Słuchały uważnie nawet tego o czym mówiła młoda mieszkanka syryjskiego Alleppo a mówiła o potrzebie niesienia niewinnym ludziom pomocy, apelowała do sumień polityków by wpłynęli na zakończenie tragicznej wojny domowej i na co zdała się wizyta papieża i Jego słowa? Czy On prosił o wielki wysiłek? Apelował i apeluje by otworzyć się sercami na potrzebujących a nie hardością, tumiwisizmem o arogancją! Od naczelnika poprzez premiera prezydenta wszyscy na opak zrozumieli słowa papieża Franciszka. Tragiczna wyznaniowa farsa i nic więcej!
Dodano: 19  Maja  2017  08:07:16
@aktyw partyjny
Szlęzak startował z własnych list wyborczych i też został prezydentem. Partyjniactwo to największe zło jakie może się trafić samorządowi, dlatego też Nadbereżny jest NAJGORSZYM prezydentem w historii miasta. Mógłby być jednym z lepszych, gdyby dbał o potrzeby miasta, a nie intratne stołki dla kolegów z partii. Ale nie po to doprowadza do ruiny budżet gminy, żeby później nim zarządzać. Jest zwykłym karierowiczem i marionetką rządu. W zamian za posłuszeństwo dostanie dobrze płatną posadę w warszawce.

Co mnie obchodzi PO? Dopóki nie wygrają wyborów są poza zainteresowaniem.

W jaki sposób mogę korzystać z programu promowania patologii społecznej, skoro się do niej nie zaliczam i sam zarabiam na swoje utrzymanie? W dodatku jeszcze koszty kredytu się zwiększyły, bo PiS podwyższa podatki. Jak w takiej sytuacji mam dostać jakieś 500+, skoro rząd okrada mnie z pieniędzy na utrzymanie kolejnego dziecka?

Jak na razie na każdym kroku potrafię wykazać TWOJE OSZUSTWA i KŁAMSTWA. Potem udajesz, że tego nie powiedziałeś, ale adres ip mówi wszystko.
Dodano: 18  Maja  2017  14:58:00
@aktyw partyjny
Szlęzak został prezydentem, bo w 2002 zmieniła się ordynacja wyborcza i prezydenta miasta wybierano bezpośrednio. Do tego czasu wybierano do spośród radnych.

Partia rządząca obecnie nie ma większego wpływu na PKB, bo jego wzrost wynika z uruchomienia dotacji z nowej perspektywy. Co więcej, promując patologię społeczną poprzez rozdawanie pieniędzy tylko te PKB obniża. Potrafili nawet zepsuć genialne reformy Minister Gilowskiej.

Rzeszów nie zazdrościł Szlęzaka, bo mieli swojego Ferenca. Co najwyżej zauważali, że robi dobrą robotę. Ale już chwalono go w Tarnobrzegu, Przemyślu czy Ostrowcu świętokrzyskim. Ten "nieudacznik" zwiększył dochody miasta ponad dwukrotnie bez podwyżki stawek. Wskaż innego prezydenta, który był podobnym nieudacznikiem. Tyszkiewicz z Nowej Soli? Efekty rządów w tych dwóch miastach są porównywalne.

Z kapitałem chińskim sprawa wygląda tak, że wykupuje technologię. Inwestycje Chińczyków w Polsce stanowią ułamek tego, co wydano w Niemczech. Bez przesady z tą propagandą sukcesu, na razie tylko wymienili uściski dłoni.
Dodano: 18  Maja  2017  13:38:32
~franek
do sscf, lemingu śmiano się z POLAKÓW jak POLSKĄ administrowało peło na samych podatkach bankowych co roku nas okradano na kilkanaście miliardów złotych. Ale kiedy PIS zaczął ściągać dla POLAKÓW co się im już dawno należało to ci urzędniczyny unijni wielki lament bo się przyzwyczaili że POLAK niewolnik ma robić co UNIA E. każe i stąd ten lament. Skończyło się już na zawsze wykorzystywanie POLAKÓW a jeszcze będą wiele innych podatków płacić których do tej pory nie płacili.Co do przyszłości to PIS będzie rządził POLSKĄ przez najbliższe 20 lat a może dużo dłużej.
Dodano: 18  Maja  2017  12:35:08
~staś
POLSKA dzięki partii PIS ma obecnie największe PKB w całej UNII EUROPEJSKIEJ ponad 4 procent. Tak to jest jak do władzy dochodzą ludzie którym chce się pracować, cała U.E. zazdrości nam tak wysokiego wzrostu PKB. A pamiętam że jeszcze nie dawno lemingi się kompromitowali powtarzając za TVN24 że mamy najniższy wzrost PKB na poziomie poniżej 3 procent. A peło nie miało nigdy PKB 4 procent nawet przez 2 lata. A na koniec taka prawdziwa historia moi koledzy bardzo mi wszystkiego zazdrościli i upominali się u swoich rodziców że oni też tak chcą. Więc rodzice nie mogąc spełnić tych wymagań zawsze swoim dzieciom mówili że na świecie panuje kryzys. Tylko że dzieci nie kupowali tej propagandy bo zwracali rodzicom uwagę dlaczego inni nie mają kryzysu i im się dobrze powodzi. A moja opinia jest taka że dla ludzi którym się nie chce robić to zawsze na świecie jest kryzys. Wyciągnijcie z tego mądrość i nie dajcie się w przyszłości zmanipulować.
Dodano: 18  Maja  2017  12:26:34
~Sscf
Śmieją się z nas że staliśmy się zagrodą pokazową pisowskiego ciemnogrodu. Zobaczysz gdzie cię poślą mieszkańcy po wyborach.
Dodano: 18  Maja  2017  12:24:47
~filip
do gaga, lemingu RZESZÓW nigdy nie zazdrościł naszemu miastu SZLĘZAKA a tylko się zastanawiał ilu idiotów w naszym mieście mieszka że wybrali takiego nieudacznika na prezydenta. Po drugie gdyby nie partia PIS to SZLĘZAK nigdy by prezydentem naszego miasta nie został. Tak że SZLĘZAK ma wielki dług do spłacenia sympatykom partii PIS.
Dodano: 18  Maja  2017  12:14:15
~edek
A teraz prawda i fakty co do wizyty PANI PREMIER BEATY SZYDŁO w CHINACH.Po pierwsze dzięki rządowi PIS, CHINY zainwestują w POLSCE około 50 miliardów złotych i nie będzie to pożyczka do oddania przez polski rząd tak jak środki unijne. W okolicach ŁODZI powstanie największe centrum przeładunkowe na terenie całej EUROPY. Dzięki temu centrum POLSKA będzie zarabiać co roku ponad 20 miliardów złotych a POLACY będą mieć pracę do końca świata i jeden dzień dłużej. O tą inwestycję bardzo zabiegali niemcy ale rząd CHIŃSKI olał niemców. Dlatego ci urzędniczyny unijni robią teraz POLSCE i POLAKOM problemy że niby nie podpiszą umów końcowych z tego szczytu. Także POLACY dzięki PIS będą się podnosić z kolan z czasu nie rządu PO.
Dodano: 18  Maja  2017  12:08:05
~felek
do brawo, lemingu nie mów o kilku procentach POLAKÓW niby według ciebie normalnych POLAKÓW bo fakty są takie że 40 procent prawdziwych POLAKÓW popiera PIS we wszystkim co PIS robi. A te parę procent normalnych POLAKÓW to są ludzie przegrani i to żaden autorytet chyba że dla lemingów. Od kiedy to lewactwo się cieszy że kler włącza się do polityki, 99 procent najważniejszych klerykałów popiera PIS we wszystkim co PIS robi.
Dodano: 18  Maja  2017  11:56:34
~janek
do kicia, lemingu gdybyś był przynajmniej ćwierć inteligentem to byś wiedział o czym ja komentuję bo nie dawno wszystkie najważniejsze media światowe pisały i mówiły że PAN PREMIER DOKTOR JAROSŁAW KACZYŃSKI obok DONALDA TRAMPA to obecnie najwięksi MĘŻOWIE STANU NA ŚWIECIE.
Dodano: 18  Maja  2017  11:49:09
~BRAWO!!!
Brawo Biskupie przynajmniej ks. bp nie boi się tego PIS-dzielskiego pseudo rządu i mówi to co myślą normalni Polacy
Dodano: 18  Maja  2017  10:59:22
~święte słowa
Biskup Tadeusz Pieronek, były sekretarz generalny Episkopatu Polski ostro odniósł się do kwestii budowy pomników Lecha Kaczyńskiego.
"Wkrótce w każdym miasteczku będzie musiał być pomnik Lecha Kaczyńskiego, jak w Związku Sowieckim pomnik Stalina. Rosjanie, żeby podlizać się rządzącym, stawiali pomniki Stalina. Powstawały jak grzyby po deszczu od Moskwy po najmniejsze miasteczka. W każdym domu musiał wisieć portret Stalina. Można próbować wprowadzić taką religię, ale to będzie religia Kaczyńskiego, nie religia chrześcijańska" - powiedział.
" Jeszcze niech w każdym domu będzie portret Lecha Kaczyńskiego, przed którym trzeba będzie się kłaniać, jak w Korei Północnej. Od początku mówiłem, że pochówek na Wawelu był błędem. Tworzy się kult. Zrobiono, jak zrobiono, ale nie ma sensu nakręcanie tego na większe obroty. Dzisiaj policjanci każdego 18. dnia miesiąca ochraniają Wawel. Jakby stan wojenny był w Polsce. Sami policjanci się z tego śmieją, ale robią, co im rozkazano. Po co? I ile to kosztuje Polaków?" - pyta biskup Pieronek.
Dodano: 18  Maja  2017  10:51:38
~kicia
"janek" nie opowiadaj andronów jaki z niego "mąż" skoro to singiel, stary kawaler! Nie błaznuj, wyluzuj!
Dodano: 18  Maja  2017  10:43:26
~gmol
Polityk mówi do dziwki w barze, jestem uczciwym politykiem, dziwka na to, a ja jestem dziewicą.
Dodano: 18  Maja  2017  04:50:05
~Andrzej pucha
"W naszym mieście " to powiedział przełożony naszego prezydenta ,czy są to słowa piszącego artykuł?
Dodano: 17  Maja  2017  23:08:41
~CHINY
Sukces Beatki w Chinach? Niemcy jednym kursem statku eksportują do Chin min. 200 Tomografów komputerowych, a my jabłka o wartości 1 tomografu, co trwa cały sezon. Broszka to zmieniła, oprócz jabłek będą ułatwione wycieczki :-).
Dodano: 17  Maja  2017  22:58:05
~zydomasoneria
kalkstein kaz temu singerowi z obrony narodowej polin 2.0 zaatakowac rosje bo nudno sie robi
Dodano: 17  Maja  2017  21:49:47
~zydomasoneria
kalkstein kaz temu singerowi z obrony narodowej polin 2.0 zaatakowac rosje bo nudno sie robi
Dodano: 17  Maja  2017  21:49:40
~@janek
Piszesz, że "to NAJWIĘKSZY MĄŻ STANU na świecie" - chyba jak stanie na drabince?
Dodano: 17  Maja  2017  21:27:11
~Gaga
Kiedyś Rzeszów zazdrościł nam Szlęzaka, teraz się z nas śmieją...
Dodano: 17  Maja  2017  15:45:21
~Elf
~atencijon, STALÓWKA to ty kibolozo chodząca? Dresy cię w jajka chyba za bardzo cisną, sperma uderza do głowy i stąd te twoje brednie. Pomodliłeś się już dzisiaj pod brzozą solarną?
Dodano: 17  Maja  2017  15:23:09
~Olo
janek ja w ogóle nie oglądam telewizji, nawet nie mam telewizora w domu.
Dodano: 17  Maja  2017  15:15:54
~janek
do olo, przestań oglądać tą ogłupiającą stację TVN24 i POLSAT NEWS bo zrobili z ciebie idiotę.
Dodano: 17  Maja  2017  15:12:51
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe