Stal wciąż „pod kreską”

Tylko jeden punkt zdobyła „Stalówka” w meczu z Legionovią i „umocniła się” na piętnastym miejscu w strefie spadkowej. W 37. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Bartłomiej Wasiluk.

Legionovia potwierdziła w Stalowej Woli, że jest drużyną, która woli atakować niż się bronić. Od pierwszego gwizdka sędziego Łukasza Karskiego ze Słupska, który debiutował na stadionie przy ul. Hutniczej, goście narzucili Stal swój rytm gry i przez kilkanaście minut byli stroną przeważającą. Stal próbowała odgryzać się kontrami przeprowadzanymi bocznymi sektorami boiska. Po jednej z nich między dwóch stoperów Legionovii wpadł Adrian Gębalski, ale jego strzał zdołał zablokować jeden z nich i z akcji wyszły nici. W 21. minucie po dośrodkowaniu z rogu „główkował” w poprzeczkę Jarosz. W 37. minucie Stal wyprowadziła szybką akcję ze swojej połowy, po której wbiegł w pole karne Gębalski i został sfaulowany przez bramkarza. Rzut karny. Jego wykonawcą był Wasiluk. Uderzył półgórną piłkę w swój prawy róg i w tę samą stronę rzucił się Wilk, i obronił strzał pomocnika Stali. Pod koniec pierwszej bramkarza z Legionowa wybronił mocne uderzenie Jonkisza.

Podobnie jak w pierwszej połowie, także w drugiej, pierwsze minuty gry należały do gości. Po akcji prawą stroną i głębokim dośrodkowaniu, na dogodnej pozycji znalazł się Goliński, ale za późno ruszył do piłki i posłał ją wysoko nad bramkę. W 54. minucie Legionovia strzeliła gola. Po zespołowej akcji piłka trafiła w polu karnym do Krystiana Wójcika i jeden z najskutecznieszych piłkarzy jedenastki trenera Mirosława Jabłońskiego już dobrze wiedział, co z nią zrobić. Stal po stracie bramki postawiła wszystko na jedną kartę. Znakomitej okazji nie wykorzystał Dziubiński, uderzył obok bramki. Dwa razy świetnie interweniował Wilk, broniąc z bliska strzały Gębalskiego i Joniksza. W 84. minucie piłkarze trenera Białka doprowadzili do remisu. W zamieszaniu podbramkowym piłka trafiła w rękę jednego z obrońców Legionovii i sędzia po raz drugi w tym meczu podyktował rzut karny. Piłkę ustawił Kamil Bętkowski i nie pomylił się. Uderzył mocno lewą nogą, bramkarz rzucił się w swoją lewą stronę, piłka poleciała w prawą i wpadła do siatki tuż przy słupku. Stal do ostatniej sekundy atakowała, chcąc zdobyć zwycięską bramkę, ale ta sztuka się nie udała. W najbliższej kolejce (środa, 17 maja) nasza drużyna jedzie do Częstochowy na mecz z Rakowem, który niespodziewanie podzielił się punktami z Kotwicą. Cztery dni później nasza drużyna podejmie ROW.

Stal Stalowa Wola – Legionovia 1:1 (0:0)

0-1 Krystian Wójcik (64), 1-1 Kamil Bętkowski (86 z rzutu karnego) Stal: Koncki – Korczyński, Kolbusz, Jarosz, Wójcik – Stelmach (73 Bętkowski), Żołądź - Jonkisz, Wasiluk, Dziubiński (74 Piechniak) - Gębalski.

Legionovia: Wilk – Grzelak (42 Goliński), Bajat, Krotofil, Miś – Malik (78 Borenović), Koziara, Garyga, Wójcik, Żebrowski (83 Wajdzik) – Kraska (63 Kalinowski).

Sędziował: Łukasz Karski (Słupsk).

Żółte kartki:Korczyński – Bajat, Żebrowski, Krotofil.