Zaloguj się !

Do trzech razy sztuka- jest wykonawca

Opublikowano: 12  Maja  2017

Dopiero przy trzecim przetargu znalazł się wykonawca, który zajmie się opracowaniem dokumentacji projektowej na budowę łącznika do obwodnicy Stalowej Woli i Niska w ciągu DK77 w Nisku.

Przypomnijmy: Gmina i Miasto Nisko ogłosiła po raz pierwszy przetarg na wykonanie projektu w lipcu 2016 roku. Do niżańskiego magistratu nie wpłynęła wtedy żadna oferta, dlatego przetarg został unieważniony. Po raz drugi przetarg na to zadanie ogłoszono w lutym br. Tym razem ofert nie brakowało, jednak kwoty, jakie oferowali wykonawcy były znacznie wyższe niż samorząd chciał wydać (oscylowały między 465 a 692 tys. zł.) Wpłynęła także jedna oferta, która nie była brana pod uwagę przez komisję przetargową, gdyż wykonawca źle skalkulował cenę.

Do ostatniego przetargu dot. opracowania dokumentacji zgłosiły się 4 firmy z: Zamościa, Zielonej Góry oraz dwie z Rzeszowa. Najniższą ofertę złożyła jedna z rzeszowskich firm (opiewała na kwotę około 265 tys. zł). Pozostałe oferty oscylowały między 398 tys. zł a 444 tys. zł. W budżecie gminy i miasta Nisko na poczet tego zadania zabezpieczono 374 tys. zł. Komisja przetargowa wybrała najtańszą propozycję, która spełniła wszystkie wymogi formalne oraz otrzymała najwyższą liczbę punktów.

Wykonawca będzie miał za zadanie opracowaniem dokumentacji projektowej na budowę drogi łącznikowej pomiędzy obwodnicą Stalowej Woli i Niska w ciągu drogi krajowej nr 77, na odcinku od węzła Podsanie do ul. Modrzewiowej. Na jego barkach będzie spoczywało również opracowanie dokumentacji projektowej w stadium koncepcji programowej dla tego zadania oraz oznaczenie przydatności gruntów do budowy nasypów drogowych składowanych na wskazanych przez gminę działkach.

Wykonawca ma czas na ukończenie projektu do 30 listopada 2018 roku.


 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

@robbie
Żaden. Ze Stalowej Woli na Rzeszów dalej wszyscy pojadą przez centrum Niska. Obwodnicą pojedzie tranzyt, którego nie na wiele
Dodano: 16  Maja  2017  09:11:12
~robbie
Niżańskim esem floresem do S-19.Obwodnica przecina w połowie drogę do oczyszczalni w Nisku potem łukiem do sanu po czym odbija w kierunku racławic gdzie szerokim łukiem omija krzyż na błoniu tamże i dochodzi do cmentarza w racławicach i dalej łukiem wchodzi za cmentarzem w las i kolejny łuk ale w drugą stronę omijamy Wolinę i dopiero dobijamy do torów kolejowych , za którymi łączymy się z S-19/planowaną/. Ciekawym jest jaki czasowo -ekonomiczny wariant będzie lepszy na dojazd do Rzeszowa.
Dodano: 16  Maja  2017  09:04:42
Sztafeta miała dość dokładne mapy przebiegu obwodnicy, ale w wersji dwujezdniowej z bezkolizyjnymi skrzyżowaniami. Tymczasem obwodnica będzie miała kilka rond i tylko jedną jezdnię
Dodano: 15  Maja  2017  10:34:26
~Mirek
Skąd ta mapa ? Można gdzieś zobaczyć jak będzie cała obwodnica wyglądała ?
Dodano: 15  Maja  2017  09:01:55
~@prezio
czerwona to była gęba Jarka na drabince "modlącego się" z nienawiści do ludzi i świata. To były "prawdziwe modlitwy" starego dziada!
Dodano: 13  Maja  2017  00:05:39
~prezio
te białe róże to są wynajęte albo oszalałe z nienawiści....do czerwonych róż
Dodano: 12  Maja  2017  17:56:12
~Qra domowa
Najpiękniejsze kwiaty w tym sezonie to białe róże!
Dodano: 12  Maja  2017  15:36:33
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe