Get Adobe Flash player

Turniej Czterech Wspinalni

Opublikowano: 12  Maja  2017

W Nisku odbywa się „XI Ogólnopolski Turniej Czterech Wspinalni w Drabinie Hakowej” wchodzącego w skład „Pucharu Polski w Drabinie Hakowej”.

I choć tego typu drabin nie używa się już podczas akcji gaśniczych, sportowa rywalizacja jest jedną z najważniejszych w strażackich kalendarzach imprez. Trenowanie do zawodów poprawia kondycję, wyrabia zwinność i tężyznę. Wśród 102 zawodników- najlepszych wspinaczy polskich- są strażacy z naszego województwa i naszego miasta.

Łącznie rozgrywane są 4 turnieje na 4 różnych wspinalniach. Pierwszego dnia zawody odbywają się w Nisku i Ostrowcu Świętokrzyskim, w kolejnych- w Puławach i Kozienicach. Panowie wspinają się „na 3 piętro”, tj. na wysokość 10,85 metra. Po starcie trzeba wziąć drabinę do ręki (technika trzymania dowolna), później należy dobiec do ściany, zawiesić drabinkę na 1 piętrze, wejść, usiąść na parapecie, zawiesić na 2 piętrze, czynności powtórzyć i wejść na 3- ostatnią kondygnację. Tam trzeba wejść „do domu” i stanąć na podłodze.

Wyniki po pierwszym etapie zawodów, odbywających się na obiekcie ćwiczebnym Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Nisku:

I miejsce- Bartłomiej Siepietowski (woj. małopolskie), II miejsce- Mirosław Cyrson (woj. pomorskie), III miejsce- Przemysław Kierzenkowski (woj. warmińsko- mazurskie).

Wśród strażaków z Podkarpacia najlepszy okazał się być Krzysztof Bałata (Tarnobrzeg)- 13 miejsce i Damian Szumowicz (Stalowa Wola)- 14 miejsce.

Najlepszy strażak z Podkarpacia otrzymał dodatkową nagrodę dla najlepszego zawodnika województwa.

Nagrody, dyplomy i trofea zawodnikom wręczyli: Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. mgr Andrzej Marczenia, starosta powiatu niżańskiego Robert Bednarz, burmistrz Niska Julian Ozimek, dowódca JRG bryg. Krzysztof Stadnik, prezes sportowego klubu „strażak” st. bryg. Tadeusz Niedziałek.

Zdjęcia: mł. bryg. Ireneusz Szewczyk, kpt. Piotr Anioł/KP PSP Nisko

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe