Zaloguj się !
Get Adobe Flash player

Jaki wybrać laptop do multimediów?

Opublikowano: 9  Maja  2017

Układ graficzny to ważny element, który należałoby uwzględnić przy wyborze laptopa do multimediów. Z kolei podróż wymaga od nas wzięcia pod uwagę wagi, wymiarów i czasu pracy laptopa na baterii. Dla wielu osób laptop nie zastąpi telewizora, to jednak sprawi, że wycieczki staną się bardziej komfortowe.

Ograniczone miejsce w walizce sprawia, że laptop nie powinien, ani zabierać wiele miejsca, ani być ciężki. Dobrze, żeby ważył mniej niż 2 kilogramy, a przenoszenie go nie było problemem. Dodatkowo, ważne, żeby zwrócić uwagę na tworzywa sztuczne. Laptop powinien być wytrzymały i odporny na ewentualne zarysowania w podróży.

Co prawda laptop multimedialny niekoniecznie musi mieć tak mocne parametry, jak komputer dla graczy, to jednak dobrze, aby układ graficzny był na należytym poziomie. Większe znaczenie odgrywa wysoka jakość dźwięku i czystość obrazu.

Takie wymagania spełnia 13,3-calowy laptop Dell Inspiron 5378 będący przykładem niesamowitego urządzenia 2-w-1 o wadze około 1,7 kilograma. Przekątna laptopa jest na tyle duża, że nie będzie męczyć oczu, a węższa ramka z kolei daje komfort oglądania plików video. Rozdzielczość 4K i procesory Intel Core siódmej generacji zapewniają rozrywkę na wysokim poziomie.

W przypadku laptopa Dell Inspiron 5378 technologia dźwięku Waves MaxxAudio Pro i układ graficzny Intel HD 620 sprawiają, że dźwięk jest bez zakłóceń a obraz pełen pięknych i żywych barw. Poza tym, dysk tego laptopa nie ma ruchomych części, ponieważ zastosowano dysk SSD 256 GB-owy. Czas pracy laptopa na baterii będzie również dłuższy dzięki dyskowi SSD.

Producent laptopa Dell Inspiron 5378 zadbał o komfort korzystania z laptopa poprzez zamocowanie podświetlanej klawiatury. W przypadku wyjazdu np. pod namiot jest to dodatkowym ułatwieniem.

Innym laptopem, który z powodzeniem mógłby się sprawdzić w podróży, jest Toshiba Satellite L855-175, który jest nieco większy od poprzednika i ma 15,6 cala przekątnej. Cenowo jest również tańszy, co sprawia, że nie możemy liczyć na aż tak wiele udogodnień jak w przypadku Della. Przypadnie on jednak do gustu osobom szukającym multimedialnego laptopa w atrakcyjnej cenie.

Obudowa w Toshiba Satellite L855-175 jest aluminiowo-plastikowa. Ma nieco biznesowy wygląd, ale cechuje się solidnym i odpornym na naciski pulpitem roboczym. Pomimo tego, że kąty widzenia ma mniejsze niż poprzednik, kolory są żywe i dobrze nasycone. Jest to zasługa karty graficznej AMD Radeon HD 7670M. Dysk pracuje sprawnie, ale wolniej – do produkcji tego laptopa wybrano dysk HDD 750 GB-owy. Czas pracy laptopa na baterii to około 2,5 godziny przy obciążeniu. Jest to dobry wynik, biorąc pod uwagę grupę cenową tego urządzenia.

Laptop do multimediów w podróży musi spełniać nie tylko wysokie wymagania dotyczące karty graficznej, ale również odznaczać się wydajną pracą.

Artykuł sponorowany
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe