Zaloguj się !

Dyrektora wybierze Zarząd Powiatu

Opublikowano: 9  Maja  2017

Dwie osoby zrezygnowały z kandydowania na dyrektora Szpitala Powiatowego im. PCK w Nisku…

O fotel dyrektorski zdecydowały się walczyć 4 osoby: Anastazja Socha, Mirosław Pawełko, Błażej Borowiec i Andrzej Jastrzębski. Ostatecznie na rozmowy kwalifikacyjne stawiły się dwie osoby, ponieważ zarówno Borowiec, jak i Jastrzębski 5 maja zrezygnowali z ubiegania się o to stanowisko.

Komisja konkursowa po zapoznaniu się z dokumentami i rozmowie z kandydatami, która miała miejsce 8 maja 2017 roku podjęła głosowanie. Okazało się, że ani Anastazja Socha, ani Mirosław Pawełko nie uzyskali bezwzględnej większości głosów, a to oznacza, że konkurs nie został rozstrzygnięty i że dyrektora wybierze Zarząd Powiatu Niżańskiego.

Przypominamy sylwetki 2 osób, które przeszły rozmowy kwalifikacyjne:

- Anastazja Socha- właścicielka firmy Skarbiec- Biuro rachunkowe i nieruchomości w Nisku,

- Mirosław Pawełko- były Komendant Powiatowy Policji w Stalowej Woli, przez 2 lata kierował komendą w Sanoku, lecz został skrytykowany przez starostę sanockiego i odwołany przez komendanta wojewódzkiego, który "stracił do niego zaufanie" - jak to oficjalnie ogłoszono. Przeszedł na emeryturę. Kandydował do Rady Powiatu Niżańskiego. Chciał też być posłem (w obu przypadkach bez powodzenia).

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~konkurs
Z dwojga złego lepszy już były komendant Pawełko. Może wyuczona dyscyplina udzieli się w szpitalu i podobnie jak jego mundurowy poprzednik zaprowadzi ład i porządek.
Socha zaprzepaści całkiem szanse placówki. Wystarczy rozpytać i prześledzić jej dotychczasowy dorobek. Nie ma o czym rozmawiać. Odejdą lekarze, personel, pouciekają tez pacjenci.
Ogólnie mówi się, że zasadnym by było rozpisać kolejny konkurs, że teraz zgłosi się się ktoś znacznie lepszy, do kogo nie będzie zastrzeżeń i aż tak poważnych wątpliwości.
Dodano: 10  Maja  2017  23:58:51
~snake 66
Emerytura 6tys plus pensja dyrektora to by bylo juz na wydatki
Dodano: 10  Maja  2017  23:57:12
~mat
Jak wybiorą Pawełke to przynajmniej nie będzie takiego kumoterstwa i układów. Koniec z obsadzaniem stanowisk ludzmi powiązanymi z władzą. Ta Socha to będzie totalna katastrofa dla szpitala.
Dodano: 10  Maja  2017  14:06:06
Pan Pawełko to ma takie parcie na świecznik, że aż żal patrzeć. Gdzie on nie zgłaszał swoich aspiracji, od gminy,przez powiat i sejm aż po szpital. Czy ta emerytura jest taka niska. Spocznij Panie komendancie.Pociesz się emeryturą.
Dodano: 10  Maja  2017  12:49:29
~abc
~lekarz popieram każde słowo. Ale dziwie się, że do tej pory lekarze czy inni pracownicy szpitala nie wypowiedzieli się na temat pracy pod zarządem Sochy. Brak słów na te układziki
Dodano: 10  Maja  2017  09:39:40
~RNI
Ale jaja Panie FERDKU.
Dodano: 10  Maja  2017  09:36:47
~lekarz
Anastazja to będzie wybór - kompromitacja i powolne wygaszanie szpitala . Jak ktoś ma wiedzę jak ona zarządza swoim biurem rachunkowym i nieruchomości to wie o czym mówię, a pamiętajcie ze szpital nie będzie jej wiec rozdawnictwo i zaprzepaszczanie szans szpitala na całej linii. Lepsi specjaliści dadzą momentalnie nogę, już są takie zapowiedzi. I kim ta paniusia jeżowianka chce leczyć? Na taczkach ja wywiozą. Jeżowiak starosta, ona i Błądkowa - i wszystko już jasne dla ludzi.

Szpital to nie kiosk ruchu- tam może ta pani ma kompetencje zarządzać. Rado powiatu zrozumcie to wreszcie!
Dodano: 10  Maja  2017  08:41:59
~mały
Niestety przy tych kandydatach musi dalej rządzić Romek bo inaczej likwidacja. Szczególnie dziwi mnie parcie na władzę tego byłego komendanta, który nigdy niczym się nie wyróżnił.
Dodano: 10  Maja  2017  07:50:45
~TKM
Tak czy siak musi być PiSdupek bo przecież obowiązuje zasada TKM! A oni na wszystkim się znają, są piękni i mądrzy. Inaczej!
Dodano: 9  Maja  2017  23:19:28
~mik
...a może dobrym kandydatem byłby...starosta stalowowolski?
Dodano: 9  Maja  2017  19:57:20
~talimi
Uważam, że najlepszym kandydatem będzie p. Mirosław P. BĄDŹ CO BĄDŹ zastąpiłby również człowieka munduru, b. juz dyrektora i będzie kontynuatorem dobrych mundurowych tradycji. To stosunkowo młody człowiek i pełen nowatorskich pomysłów. Jeżeli stanie się odwrotnie to szpital zacznie znowu "dołować". Panie starosto ale pan rozstrzygnął konkurs, po kunktatorsku, niczym kukułka podrzucił pan jajko radzie powiatu. Najpierw rada powinna się z panem uporac a potem wybrać dyrektora szpitala. Ta sytuacja dowodzi pana miałkości i braku kompetencji do sprawowania funkcji.
Dodano: 9  Maja  2017  19:22:51
~makaroni
jak wieść gminna niesie najgorsze biuro rachunkowe w Nisku należy do.. pani Sochy. Po prostu super będzie jak zacznie zarządzać naszym szpitalem. Dlaczego nie kandyduje nikt z wykształceniem medycznym żeby mieć jakieś pojęcie o funkcjonowaniu szpitala? Może po prostu wszystko jest tak ustawione, że ten kto miałby jakiś konkretny pomysł na szpital nawet nie startuje?
Dodano: 9  Maja  2017  18:00:31
~makaroni
jak wieść gminna niesie najgorsze biuro rachunkowe w Nisku należy do.. pani Sochy. Po prostu super będzie jak zacznie zarządzać naszym szpitalem. Dlaczego nie kandyduje nikt z wykształceniem medycznym żeby mieć jakieś pojęcie o funkcjonowaniu szpitala? Może po prostu wszystko jest tak ustawione, że ten kto miałby jakiś konkretny pomysł na szpital nawet nie startuje?
Dodano: 9  Maja  2017  18:00:26
~rni
Komendant były policji Dyrektorem?
To już chyba koniec szpitala.
Dodano: 9  Maja  2017  17:49:17
~szpital
Jak wybiorą Sochę to kompromitacja dla powiatu i żal szpitala. Jakie ta kobieta ma doświadczenie, potencjał, predyspozycje? Wiecie jak zarządza swoją działalnością? To biuro nieruchomości to koń by się uśmiał, podobnie pseudo rachunkowe. Tak ma wyglądać nasz szpital? Cenni specjaliści sp... gdzie się będziemy leczyć? Ludzie otrząśnijcie się bo Was ze starostwa na taczkach wywiozą. Bednarz ni daj się manipulować!
Dodano: 9  Maja  2017  17:06:59
~Nisko
Proponuję nie głosić wśród potencjalnie zainteresowanych kandydowaniem, że wygra promowana przez Błądkową i staroste Socha, to znajdą się i konkretni kandydaci którzy porządnie będą zarządzać szpitalem. Starosta to powinien pokalać się i chcąc dbać o szpital poprosić poprzednika o powrót i w koncu rozsądnie się dogadać. Tam się też mogą leczyć wasi ludzie!
Dodano: 9  Maja  2017  16:51:05
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe