Zaloguj się !

Nowe domy – jak bezpiecznie kupić lokum?

Opublikowano: 6  Maja  2017

Zakup nowego miejsca do zamieszkania to dla każdego wielki krok w życiu. Zwłaszcza jeśli o chodzi większe inwestycje – nowe domy. Jest to zawsze nie tylko kwestia wydania dużej sumy pieniędzy, ale również ma to wymiar emocjonalny. A kiedy w grę wchodzą emocje, często działamy impulsywnie, bez zastanowienia. Ważnym jest, by przy zakupie nowych domów nie kierować się momentem, a dobrze przemyślanym planem działania. Dlatego warto wcześniej zapoznać się z kilkoma ważnymi wskazówkami, jak bezpiecznie dokonać zakupu nowego domu.

Nowy dom nie jest inwestycją krótkotrwałą. Będzie służył przez długie lata, często nawet kilku pokoleniom. Dlatego decyzja o jego zakupie nie jest impulsem, a powinna być dokładnie przemyślana. Równie istotne jest zadbanie o dokumenty i poznać procedury, na jakich będziemy bazować.

Pierwsze kroki

Na początek należy zapoznać się z ofertami nowych domów – na stronach internetowych, ogłoszeniach w prasie lub u firm zajmujących się nieruchomościami. Po upatrzeniu odpowiedniego budynku w odpowiadającej lokalizacji, należy umówić się na oglądanie domu. Tutaj należy zwrócić szczególną uwagę na okolicę – czy znajdują się tam pola, łąki i lasy. Należy także sprawdzić stan zagospodarowania przestrzennego, ponieważ może się okazać, że za rogiem znajduje się węzeł komunikacyjny lub oszczyszczalnia śmieci. Równie istotne jest to, czy w pobliżu znajduje się przychodnia, przedszkole i szkoła czy sklepy spożywcze.

Wnętrze i zewnętrze równie istotne

Jednym z głównych wyznaczników tego, czy nowe domy nadają się do sprzedaży, dlatego należy zapoznać się ze stanem technicznym budynku. Jeśli nie mamy pojęcia o budownictwie, warto tutaj zasięgnąć porady eksperta i polegać na jego doświadczeniu. Nowe domy z rynku wtórnego noszą oczywiście ślady użytkowania i z reguły wymagają remontu. Oglądając z kolei nowe domy na rynku pierwotnym – zwłaszcza te w stanie surowym, należy brać pod uwagę dodatkowe koszty związane z remontem. Zobacz tutaj nowe domy w Lublinie: http://www.deweloperlublin.pl/nowe-domy/. Oglądając dom, należy wziąć pod uwagę mnóstwo czynników, które mogą rzutować na jakość mieszkania w nim.

Artykuł sponsorowany
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe