Wielka Gala Jubileuszowa SANBanku

Opublikowano: 2  Maja  2017

W sobotę 29 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli odbyła się uroczysta Gala z okazji jubileuszu 90–lecia Nadsańskiego Banku Spółdzielczego.

W uroczystości wzięli udział znamienici goście, a wśród nich przedstawiciele duchowieństwa, parlamentarzyści, samorządowcy, w tym Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Krystyna Skowrońska, Poseł na Sejm RP Rafał Weber oraz Poseł na Sejm RP Jerzy Paul, Wicewojewoda Podkarpacki Piotr Pilch, Starosta Stalowowolski Janusz Zarzeczny, Starosta Niżański Robert Bednarz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli Stanisław Sobieraj, Przewodniczący Rady Miejskiej w Nisku Waldemar Ślusarczyk, Prezydent Miasta Stalowa Wola Lucjusz Nadbereżny. Wśród gości obecni byli także przedstawiciele banków i organizacji bankowych z całego kraju, m.in. Prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz, Wiceprezes Zarządu Krajowej Rady Spółdzielczej Ryszard Jaśkowski, Dyrektor Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie Beata Rapa, Wiceprezes Krajowego Związku Banków Spółdzielczych Michał Krakowiak, Wiceprezes Banku Polskiej Spółdzielczości Dariusz Olkiewicz oraz licznie przybyli partnerzy, klienci, delegaci i wszyscy pracownicy.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Miłosierdzia Bożego w Stalowej Woli. Następnie w Miejskim Domu Kultury w pięknie przygotowanej scenerii odbyła się Gala Jubileuszowa. Przybywający na jubileusz goście wkraczali do budynku Domu Kultury po czerwonym dywanie. W sali widowiskowej czekała na nich kolejna niespodzianka - całkowicie nowa i niecodzienna scenografia z wykorzystaniem nowoczesnych ekranów i kolorowych reflektorów, stwarzających nastrój wyjątkowego święta.

Wszystkich zgromadzonych witali na scenie prezes Zarządu Stanisław Kłapeć oraz przewodniczący Rady Nadzorczej Andrzej Kocój. Zrezygnowano z długich przemówień, w zamian wyświetlono specjalnie przygotowany na te okazję film prezentujący historię Banku, jego rozwój oraz opinie klientów i samorządowców na temat współpracy z Bankiem.

Andrzej Kocój, przewodniczący Rady Nadzorczej otrzymał z rąk Wicewojewody Podkarpackiego „Złoty Krzyż Zasług” nadany przez Prezydenta RP.

Z-ca Prezesa Krajowej Rady Spółdzielczej Ryszard Jaśkowski wręczył dla Banku wyróżnienie spółdzielcze „Złoty Laur Spółdzielczości” oraz odznaki „Zasłużony Działacz Ruchu Spółdzielczego”. Bardzo ważnym elementem uroczystości było również nagrodzenie wieloletnich pracowników odznakami Banku Polskiej Spółdzielczości „Za zasługi dla Polskiej Bankowości Spółdzielczej” oraz Krajowego Związku Banków Spółdzielczych odznakami „Za zasługi dla spółdzielczości bankowej”.

Uhonorowano także jubileuszowymi statuetkami klientów i instytucje oraz jednostki samorządowe, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju Banku.

Na ręce Prezesa Stanisława Kłapcia oraz Przewodniczącego Rady Nadzorczej Andrzeja Kocója złożono wiele życzeń i gratulacji od władz powiatu, samorządów, instytucji bankowych, przedsiębiorców i klientów Banku.

Uroczystość uświetniły występy artystyczne. Przybyli obejrzeli: występ taneczny „ZPiT Lasowiacy”, taniec współczesny „Pasja”, występ taneczno- muzyczny „Mała Volta”, występ tańca towarzyskiego Szkoły Tańca „Merengue”. Gwiazdą wieczoru był zespół „Bubliczki”.

Galę poprowadziła Dorota Szczurek.

Zarząd Banku dziękuje Wszystkim uczestnikom uroczystości za tak liczne przybycie i wspólne świętowanie Jubileuszu.

Nadsański Bank Spółdzielczy - SANBank znajduje się w czołówce banków spółdzielczych. Działa na rynku od 90 lat dostarczając wysokiej, jakości usług finansowych na ternie trzech województw. Prowadzi działalność w oparciu wyłącznie o polski kapitał.

To jeden z najstarszy banków w regionie. Powstał, kiedy jeszcze nie było Stalowej Woli, jako owoc krzewionej już od XVIII wieku spółdzielczości. Dokumenty założycielskie, potwierdzają początek jego historii na rok 1927, dokładnie 10 kwietnia. W tym dniu został zarejestrowany Bank Ludowy w Rozwadowie, który w 1973 roku został włączony do Stalowej Woli. W tamtym okresie służył on głównie, jako wsparcie dla drobnego rzemiosła, jakie wówczas w Rozwadowie funkcjonowało.

W ostatnim ćwierćwieczu Bank zwielokrotnił sumę bilansową, fundusze własne pozwalające na bezpieczne i szerokie prowadzenie działalności, a także wspieranie lokalnych inicjatyw społecznych, kulturalnych i sportowych. Dziś zajmuje 9 miejsce pod względem wielkości sumy bilansowej w skupiającej 356 banków Grupie Banku Polskiej Spółdzielczości. Bank posiada rozbudowaną sieć 24 placówek, w tym oddziały w Rzeszowie, Krakowie, Tarnowie i Warszawie, w których łącznie z Centralą Banku pracuje ponad 170 pracowników.

artykuł sponsorowany
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe