Ambicją jest walka o awans Stali

Opublikowano: 28  Kwietnia  2017

Prezydent miasta zapowiada zmiany w zakresie działalności Stali Stalowa Wola. Lucjusz Nadbereżny chce, aby nowy sezon został otwarty na nowych "zasadach gry".

- W ostatnich dniach w tym temacie odbyłem kilka spotkań. To jest taki moment w tych wynikach sportowych, kiedy należało powiedzmy uderzyć w stół i zareagować, by pobudzić dyskusję na ten temat. Dzisiaj wiemy, że Stal ma nowego trenera. Trzeba pomyśleć o strategii, krótkoterminowej. Nie wyobrażamy sobie, żeby Stal Stalowa Wola spadła z obecnej ligi, bo naszą ambicją to nie bicie się o utrzymanie, ale ambicją samorządu, kibiców i myślę, że społeczności Miasta Stalowej Woli jest myślenie o awansie, nie o spadku. I to jest ta strategia długoterminowa. Ona będzie możliwa do przedstawienia pewnie w czerwcu, po ostatnich meczach tego sezonu- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent przypomniał, że miasto udziela dotacji Stali, jednak formalnie samorząd miasta nie jest członkiem żadnej z organizacji decydującej o sporcie zawodowym. Zaznaczył przy tym, że ani jego, ani radnych zadaniem nie jest wybieranie trenera, czy pierwszego składu drużyny. Dodał również, że samorząd wywiązuje się ze swojej roli zapewniając odpowiednią infrastrukturę sportową. Miasto wyda około 50 mln zł na utworzenie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej.

- Chciałbym abyśmy nowy sezon rozpoczęli na nowych zasadach gry, tak jak to jest w każdej grze. Trzeba sobie określić nowe zobowiązania, wspólne zasady, a później się tego trzymać- mówi prezydent.

Podczas sesji Rady Miasta zaniepokojenie sytuacją Stali wyraził również radny Mariusz Kunysz.

- Z dużym niepokojem obserwowałem wszystko to, co się dzieje. Jako kibic Stali Stalowa Wola nie dopuszczam takiej sytuacji, żeby nasza drużyna spadła z II ligi. Trzecia liga też jest, można w niej grać, ale nam nie wypada, bo jesteśmy najstarszą drużyną drugoligową i graliśmy nie tylko w II lidze, ale w wyższych klasach rozgrywkowych i wtedy kiedy w tej rundzie zaczęło się dziać źle, nie zostały podjęte stosowne działania- mówi Mariusz Kunysz.

Lucjusz Nadbereżny podkreślił, że kiedy trzeba powinno się reagować, ale naszej drużynie potrzebny jest również doping.

- Zachęcam by być z drużyną. Mamy nowe otwarciem, nowego trenera. Każdy dziś potrzebuje motywacji, żeby podjąć wyzwanie- mówi prezydent.

 


Komentarze
1 2 »

Strona: 1/2 Wyświetlaj po:

~Michał
Ilość kupionych Kibiców - (minus) Ilość wkurzonych mieszkańców miasta wywalaniem pieniędzy na kopaczy = 95%. Lucek, Ty już na tym tracisz, nie kumasz tego? Może to i dobrze. Byle do wyborów. Pogadaj z ludźmi na mieście to może Ci się coś rozjaśni.
Dodano: 2  Maja  2017  16:02:45
Brawo Lucek.

Najpierw PiS niech zakaże ustawą ubóstwa a później Ty zrób ze Stalówki mistrza Polski. Parę rozporządzeń i sukces.
Dodano: 1  Maja  2017  13:41:51
Kiedyś powiedział, na sesji jak był bezradnym. "Na sporcie się nie znam", a co już się zna ?
Dodano: 30  Kwietnia  2017  16:08:00
Zauważyliście,że z koszulek klubowych naszych zawodników zniknely napisy WODEX firmy będącej własnością ZKS-u a pojawiło się napis HSW z logiem i właśnie dlatego Nadbereżny tak się stawia.
Dodano: 30  Kwietnia  2017  15:57:28
~Bednarski
Przegłosować na sesji ze wszystko wygrali i po kłopocie! Czy trzeba wszystko tłumaczyć ?
Dodano: 30  Kwietnia  2017  00:41:15
~Stal
Kończ Waść wstydu oszczędź ! umiech
Dodano: 29  Kwietnia  2017  18:32:52
~frugo
Nadbereżny zaczął brylować także w sporcie i to od dyscyplinującego spotkania z działaczami klubu. Widzi problem natury ogólnej ale już szczegółów nie dostrzega. Szczegółem jest możliwość zakupu biletów na każdy mecz. Otóż przed meczem są czynne aż dwie kasy i to na 1,5 godziny przed meczem! Ktoś powie, że jest przedsprzedaż... jest ale trwa od 14.00 do 16.00 tylko w jednym dniu i w jakimś lokalu na MOSIR-ze. Dlaczego tak się dzieje i kto za ten bałagan odpowiada? Tak samo jest także w dniu dzisiejszym ze 'zdobyciem" biletu na mecz. Dlaczego nie można zorganizować "przedsprzedaży" biletów w jakimś centralnym miejscu miasta np. w kiosku? Czy to takie trudne użyć myślenia?
Dodano: 29  Kwietnia  2017  16:04:37
~Kgtyj
Trup polityczny broni trupa piłkarskiego ale jaja haha ale jaja !!
Dodano: 29  Kwietnia  2017  15:15:37
~bdjd
Buahahahah buahahahhahaha hahahahahahahha Lucynka już ci lepiej?
Dodano: 29  Kwietnia  2017  13:12:05
Pod tymi projektami uchwał podpisują się ludzie, są protokoły głosowań na radzie miejskiej, to ci ludzie będą odpowiadać za niszczenie finansów Stalowej Woli. To też pan Nadbereżny, kariera w Warszawie nie pomoże, prawo jest prawem.
Dodano: 29  Kwietnia  2017  13:08:08
Prawda jest taka, że aby wydawać, trzeba mieć, a jak się nie ma to się bierze kredyty, które będą spłacać MIESZKAŃCY, nie pan Nadbereżny. Wygłasza projekty co będzie realizował, a są to projekty bez pokrycia źródła finansowania. Wcześniej czy później odpowiednie służby zajmą się ludźmi, którzy przygotowują te projekty uchwał bez pokrycia finansowego, a zadłużają miasto. To nie dopuszczalne, że radni PiS pozwalają na to. Ale to jest przyczyna, że nie ma radnych innych ugrupowań i wszystko zostaje w PiS, mieszkańcy nawet nie wiedzą PRAWDY co się dzieje.
Dodano: 29  Kwietnia  2017  13:06:11
~Belloz
Lucjusz wszechmogący 😁
Jaki "ego"ma ten człowiek ? Czy nie zgłupiał już całkowicie ? Czy wydaje mu się że jest niezastąpiony ?
Rozliczenie cię czeka człowieczku PiS bardzo dokładne a tu wchodzą kwoty wielomilionowe. Nie zapomnij o wsparcia dla twoich mediów . Czas kiedy upadniesz zbliża się szybko a hamulców brak
@Łubudubu- to co piszesz to jakiś żart 😀miesięcznice w Stw?
Dodano: 29  Kwietnia  2017  08:33:39
~koala
mam do ciebie pytanko mankun mozemy sie zlapac na dzielni??? hahasmiech2 z miła checiąbym posłuchał twoje wywody na żywo smiech2
Dodano: 28  Kwietnia  2017  23:45:06
@stalowiok
Ta "opasła świnia" zwiększyła dochody miasta ponaddwukrotnie w ciągu dekady bez podnieszenia podatków. Gdyby nie to, Nadbereżny mógłby co najwyżej baloniki dmuchać, a nie budować infrastrukturę. Przecież on bladego pojęcia nie ma o prowadzeniu działalności gospodarczej. Jak na razie tylko kupuje głosy za Twoje pieniądze. Jesteś zadowolony?

Na utrzymanie tych wszystkich parków, parkingów, fontann czy iluminacji trzeba będzie wydać kilka mln zł rocznie, których teraz nie ma w budżecie. I nie będzie, bo nowych inwestorów jak na lekarstwo, a starych ubywa. W dodatku dobija się tych najmniejszych przedsiębiorców coroczną podwyżką podatków. Tych pieniędzy nie da żaden program unijny czy ministerialny, bo dofinansowanie obejmuje tylko budowę, a na utrzymanie trzeba wyłożyć swoje. Przez najbliższą dekadę będziemy spłacać kredyty. Wszystkie te dekoracje albo będą niszczeć nieużywane, albo trzeba będzie brać kolejne pożyczki na ich funkcjonowanie, bo najzwyczajniej braknie kasy. To samo tyczy się stadionu, targowiska, przedszkoli czy żłobków.

Mam cichą nadzieję, że ta wesoła ferajna nie doprowadzi do zarządu komisarycznego w mieście swoją kreatywną księgowością i rozwalaniem pieniędzy na głupoty.
Dodano: 28  Kwietnia  2017  23:25:46
A może tak Nadbereżny zrób sobie focie na tle KREDYTÓW jakich wziąłeś ? i na tej trybunie co rozwaliłeś i nie ma pieniędzy dokończyć ?
Dodano: 28  Kwietnia  2017  23:18:05
~Antykatol
Nie lubie policji, ale chciał bym żeby na meczach i nie tylko, strzelała do was kibole z ostrej amunicji.
Dodano: 28  Kwietnia  2017  19:15:29
~456231
~STALÓWKA idź obciągać tej swojej drużynie i jej trenerowi, luckowi i całej reszcie. Pierdolony fanatyku.
Dodano: 28  Kwietnia  2017  19:13:02
~oni
żenada, mega żenada - no tak przecież to sprawa największej wagi, wręcz państwowej! byliśmy za panem, ech....
Dodano: 28  Kwietnia  2017  19:04:20
~piket
~do stalowiok wymień tą kreatywność, dobro rodzin, rozwój. dla mnie to typowy partyjniak, lanser, który wszystko robi, wszystko obiecuje a efektu żadnego. opowiada bajeczki, ma gębę pustych frazesów na które łapią się ludzie. uśmiecha się, robi igrzyska, zadłuża miasto a ludzie się cieszą, że on taki fajny i że "coś" się dzieje. ciekawe czy jak będziemy spłacać jego długi też będziecie klaskać z zachwytu.
Dodano: 28  Kwietnia  2017  17:55:46
~Emigrant30
Lucjuszu, mój drogi kolego, żeby w klubie było normalnie, to na początek trzeba zmienić obecnego prezesa STW. Gość nie ma pojęcia, co robić, co to jest odpowiedni marketing, itd. itd. Podejmuje same błędne decyzje, jak np. w ubiegłym sezonie o zatrudnieniu kasiaka, który na okręgówkę jest za słaby, czy w tym sezonie tego bajkopisarza wojcika, jednego z najsłabszych trenerów w historii Stali Stalowa Wola. W ubiegłym sezonie i w tym, jak nie idzie zatrudniają trenera z nazwiskiem i liczą na cud na koniec sezonu. W tamtym roku cudem udało się nie spaść z tej 3 ligi, w tym sezonie również będzie ciężka walka do końca. Także Lucjuszu, tu właśnie tkwi największy problem w tym klubie. Liczę na zmianę, jak najszybszą.
Dodano: 28  Kwietnia  2017  17:50:06
~stalowiok
rozbrajają mnie komentarze typu: żenad, dzieciak, żal itp. IDIOCI! pomijająć poglądy polityczne, jest to jedyny prezydent króry ratuje to co próbowała utopić ta opasła świnia Szlęzak! Bo sport, klub powinien być w dobrym interesie kazdego mieszkanca Stalowej Woli! bo jest to część naszego miasta! jeśli jest ci nie przychylny ten klub to się wyprowadź na kozie wólki! Młody i kreatywny prezydent to ostatnia deska ratunku dla tego miasta! (PODKREŚLAM I UPRZEDZAM MNIEJ INTELIGENTNYCH ZWOLENNIKÓW OPOZYCJI, ŻE NIE JESTEM SYMPATYKIEM PiSu CZY INNEGO TWORU, ALE PREZYDENT NADBEREŻNY JEST MOIM NUMEREM JEDEN! DOBRO RODZIN, MIESZKANCÓW, TRADYCJI, KULTURY I PRZEDEWSZYSTKIM ROZWOJU STALOWEJ WOLI)
Dodano: 28  Kwietnia  2017  17:42:30
~maniek
ciekawe jaki będzie wynik w sobotę
Dodano: 28  Kwietnia  2017  17:33:42
Szkoda komentować słowa tego dzieciucha bo widać,że dla lansu i utrzymaniu się zrobi i obieca wszystko zwiększając zadłużenie miasta i jakby nie wzrost podatków to zmniejszyły by się wpływy do kasy,a w bujaniu w obłokach nie ma sobie równych.
Dodano: 28  Kwietnia  2017  16:38:14
~lol
hehehehehebuahahahehehehe...dzieciaki!!!!!
Dodano: 28  Kwietnia  2017  16:33:11
~antystal
buhahaha ratowanie trupa~!!!w tym roku sie nie uda !!!!!!!!!!
Dodano: 28  Kwietnia  2017  16:27:35
~jasio
walczcie walczcie tylko kto wojuje pilka od miecza ginie
Dodano: 28  Kwietnia  2017  15:24:18
~Olo
o piłce też celebryta pojęcia nie ma umiech
Dodano: 28  Kwietnia  2017  15:15:36
~STALÓWKA
do mark30, analfabeto lemingu twoją opinię na temat naszego klubu to wszyscy prawdziwi kibice naszej kochanej STALÓWKI olewają gorącym moczem prosto na twoją gębę. Do stalówka ty nie masz prawa podszywać się pod prawdziwego komentatora ''STALÓWKĘ'' bo ty nie jesteś godzien temu wielkiemu kibicowi butów pastować . Skończ z prowokacjami bo prawdziwy kibic STALÓWKA już dawno komentował że w naszej drużynie brakuje generała na miarę MIETKA OŻOGA. Teraz gdy się wszystko wali wszyscy zaczynają popierać komentatora STALÓWKĘ. Jedno co mnie dziwi że zamilkł komentator naszego portalu niejaki ''vielitz'', który próbował mnie pouczać a na końcu wyszło jak zwykle że to ja miałem rację.
Dodano: 28  Kwietnia  2017  14:38:41
i tak płezydent będzie finansować i tak....nawet w piątej lidze okręgowej C gdyż to potencjalni wyborcy + kibice
Dodano: 28  Kwietnia  2017  12:37:01
~STALOWKA
Caly czas przez okolo 10 lat sie mysli krotkoterminowo byle by bylo byle jak ale bylo.Trzeba isc droga stali mieleckiej zrobic podwaliny pelnego profesjonalizmu poczawszy od zarzadu poprzez trenerow i zawodnikow!!!!!!!!Teraz to jest zwykla amatorka utrzymuje sie dziadostwo za kazda cene !!!!!!!!Dosc trwonien naszych pieniedzy nadmieniam ze nie sa to pieniadze miasta a podatnikow !!!Czyli bylo jak jest zarzad nie jest niczemu winny tylko trener trzeba zrobic zeby ludzie siedzacy na stolkach odeszli z tego klubu bo sa to ludzie nieudolni przez lat kilkanascie udowodnili to nie raz i nie dwa !!!!!!!!O jakim nowym otwarciu piszecie przeciez to jest caly czas stare nowe zadnej odpowiedzialnosci ze strony klubu ani za wyniki ani za finanse nikt z niczego sie nie rozlicza tylko dajcie kase bo nam sie nalezy.Ile zlego to zrobilo w innych klubach st woli delfin,judo ,lekkoatletyka ,vega w ktorych rzeczywiscie trenuje mlodziez ktore to kluby miasto ma faktycznie za obowiazek dofinansowanie a sa na skraju upadlosci .Nie piszcie ze w stali jest mlodzierz ale wyniki pokazuja ze ta mlodzierz a faktycznie albo slabo trenowana albo bez ambicji [przegrywaja z rowiesnikami )z mielca lub resovi po 6:0 Rzadamy rzeczywistego nowego otwarcia a nie udawania!!!!!!!!
Dodano: 28  Kwietnia  2017  12:25:00
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe