Zaloguj się !
Get Adobe Flash player

Młodzi potrafią zapobiec pożarom

Opublikowano: 27  Kwietnia  2017

26 uczestników wystartowało w piątek w trzech kategoriach wiekowych w konkursie zorganizowanym przez PPSP w Stalowej Woli. Wkrótce eliminacje wojewódzkie.

28 kwietnia 2017 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” 2017.

W konkursie wzięli udział zwycięzcy eliminacji gminnych. Startowali oni w 3 kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych, uczniowie gimnazjów i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Do eliminacji wojewódzkich zakwalifikowali się 3 osoby, po jednej z każdej grupy: Kamila Ziara, Marcin Zięba i Jacek Skrzeszewski.

- W eliminacjach powiatowych udział wzięło 26 osób: 2 osoby ze szkół ponadgimnazjalnych, po 12 osób ze szkoły podstawowej i z gimnazjów- mówi kpt. Krystian Bąk z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli.

Zakres pytań była bardzo szeroki, od prewencji, przez etykę działań gaśniczych, działania ratownicze, sprzęt pożarniczy i inne. Najwięcej trudności przyniosły jednak pytania dotyczące prewencji. Trudno się jednak temu dziwić, gdyż ten dział składa się z wielu przepisów i rozporządzeń.

Poziom wiedzy dzieci i młodzieży w powiecie stalowowolskim na tematy pożarnicze jest wysoki. Dowodem na to jest udział naszych reprezentantów w zawodach na szczeblu krajowym. W ubiegłym roku wywalczona została piąta lokata w kraju, a dwa lata temu trzecia.

Kolejny etap zawodów- eliminacje wojewódzkie- już 19 maja w Krośnie.


 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Decyzją miłościwie nam panujacego prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego 11 kazdego miesiaca ( dzień po oficjalnych miesiecznicach smoleńskich w Warszawie lub Krakowie w zaleznosci gdzie bedzie prezes Jarosław K.) w Stalowej Woli we wszystkich szkolach podległych pod urzad miasta zostaną przeprowadzone lokalne miesiecznice smoleńskie wraz z apelem tych którzy zgineli w katastrofie samolotu pod Smoleńkiem. Proponuje zrobic świeto narodowe 10 i 11 każdego miesiąca, nikt by nie pogardził dwoma dodatkowymi dniami w każdym miesiacu. A gdyby wypadało to w sobote i niedziele należałoby zrobić jeszcze dwa dodatkowe dni wolne w miesiącu od pracy napewno ten ruch przysporzył by Pisowi elektoratowi i zwiększyło poparcie w sondażach., które znalazło się na równi pochyłej, pomysł warty rozważenia.
Dodano: 29  Kwietnia  2017  14:40:40
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe