Get Adobe Flash player

Materace - co będzie idealne dla pary

Opublikowano: 23  Kwietnia  2017

Materace i ich wybór niezmiennie nastręczają nam nam mnóstwa problemów. Przysłowiowe "schody" zaczynają się już kiedy trzeba zdecydować co do materiału, z jakiego mają być wykonane, a potem... jest tylko gorzej. Musimy jeszcze wybrać grubość, długość oraz twardość... Wszystko jeszcze bardziej się komplikuje, kiedy urządzamy sypialnię dla dwojga ludzi, często o odmiennych preferencjach i oczekiwaniach, dlatego, dla ułatwienia sprawy, poniżej podpowiadamy jak wybrać materace dla par, aby obie strony czuły się komfortowo.

Materace - dwa czy jeden podwójny?

Na starcie warto zaznaczyć, że urządzając sypialnię dla dwóch osób mamy do wyboru dwie możliwości, możemy zakupić dwa niezależne materace lub jeden podwójny. Która opcja jest lepsza? Wszystko zależy od konkretnego przypadku. Materace podwójne zdają egzamin wyłącznie wtedy, kiedy waga, wzrost i upodobania obojga partnerów są do siebie zbliżone. Jeżeli jednak występują pomiędzy nimi znaczne różnice, trzeba zainwestować w dwa modele o odmiennych parametrach. Mogą się one różnic od siebie stopniem twardości, a nawet rodzajem materiałów, z jakich będą wykonane, ważne jednak aby posiadały taką samą grubość oraz sposób szycia pokrowca. Dodatkowo, dla osiągnięcia maksymalnego komfortu można zastanowić się nad zakupem materaca nawierzchniowego, który zniweluje szczelinę pomiędzy dwoma materacami, podniesie wygodę obojga partnerów, poprawi higienę w sypialni oraz przedłuży żywotność materacy bazowych.

Materace dla dwojga - zdolność tłumienia ruchów

Wszystkie materace, niezależnie od docelowej grupy odbiorców powinny gwarantować ciału optymalne podparcie, dostosowywać się do przyjmowanych w czasie wypoczynku pozycji oraz pozwalać na zachowanie naturalnych krzywizn kręgosłupa. Jeśli chodzi natomiast o modele dla dwojga, to, jak informuje konsultant sklepu z materacami Materace dla Ciebie, na liście pojawia się dodatkowa, bardzo ważna pozycja - zdolność tłumienia drgań. Dzięki temu, jeżeli jedna osoba będzie zmieniała pozycję lub wierciła się w czasie snu, wywołane przez nią drgania i falowanie powierzchni materaca nie przeniosą się na drugą jego połowę.

Materace - co wybrać dla dwojga?

Optymalnym wyborem dla dwóch osób będą materace kieszeniowe wzbogacone w strefy twardości lub materace piankowe, najlepiej te wykonane z pianki lateksowej, termoelastycznej lub wysokoelastycznej. Poza doskonałym dostosowywaniem się do kształtu ciała śpiącego oraz antyalergicznością, produkty te świetnie tłumią drgania. Natomiast bez wątpienia należy unikać modeli bonellowychm gdyż ze względu na specyfikę swojej konstrukcji są one bardzo podatne na falowanie.

Materac dla pary - wielkość

Jednym z najważniejszych kryteriów, jakie należy wziąć pod uwagę kupując materace dla dwojga jest wielkość. Tutaj już na wstępie musimy odrzucić wszystkie modele jednoosobowe, ponieważ są one zbyt małe aby zapewnić komfort i swobodę dwóm osobom (no chyba, że decydujemy się na dwa produkty o odmiennych parametrach). Każdy z nas powinien mieć zagwarantowaną optymalną ilość miejsca aby się wyspać, przy czym za absolutne minimum uznaje się szerokość 70 cm na osobę. W grę wchodzą zatem wyłącznie materace dwuosobowe w jednym z czterech dostępnych na rynku rozmiarów:140×200, 160×200, 180×200 i 200×200 cm. Przyjmuje się, że już łóżko o wymiarach 140x200 zapewnia parze wystarczającą ilość przestrzeni, jednak zwykle zaleca się jednak kupować nieco większe modele, czyli o szerokości przynajmniej 160 cm. Oczywiście jeżeli któryś z partnerów lub oboje jest nieco większych gabarytów, konieczne będzie zwiększenie powierzchni do spania.

Artykuł sponsorowany
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~wygodna
Łóżko powinno być wygodne dla obojga. Kiedyś kupiliśmy z mężem łoże 180 x 200 do tego kołdra 200 x 220 i niestety jako, że lubimy ze sobą spać to łoże okazało się za duże bo spaliśmy właściwie na połowie. Szybko sprzedaliśmy to łoże i kupiliśmy mniejsze 140 x 200 i śpi nam się o wiele wygodniej i to już od ponad 10 lat.
Dodano: 12  Czerwca  2017  21:52:06
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe