Za nami turniej szachowy

Sprawozdanie z II turnieju szachowego o Puchar Prezesa Miejskiego Zakładu Komunalnego w Stalowej Woli- 22.04.2017 r.

W sobotę 22.04.2017 roku Katolicki Klub Sportowy "Victoria" w Stalowej Woli zorganizował II turniej szachowy o puchar Prezesa Miejskiego Zakładu Komunalnego w Stalowej Woli.

Sponsorem turnieju był Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli – organizatorzy składają serdeczne podziękowania za ufundowane nagrody rzeczowe, puchary oraz dyplomy.

Rozgrywki szachowe tradycyjnie zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut na partię dla każdego zawodnika. W turnieju szachowych wystartowały 43 osoby z różnych miejscowości i klubów szachowych. Byli to szachiści m.in. ze Stalowej Woli, Niska, Pysznicy, Zaklikowa, Dzierdziówki, Janowa Lubelskiego, Modliborzyc, Leżajska, Przemyśla.

Zawodniczki i zawodnicy rozgrywający swoje pojedynki szachowe w poszczególnych grupach wiekowych otrzymali puchary, nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Najbardziej zacięta walka była w grupie dzieci najmłodszych, gdzie czterech pierwszych zawodników uzyskało taką samą ilość punktów. O kolejności w tabeli decydowała dodatkowa punktacja tzw. Mały Bucholz.

Zwycięzcą zawodów w kategorii "Seniorzy" został reprezentant Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli- Maciej Sura uzyskując 6,0 pkt., zaś 2 miejsce zajął Artur Chowaniec (5,5 punktów) z UKS SP1 Leżajsk z kolei 3 miejsce zajął Marcin Maj (4,5 pkt.) również z UKS SP 1 Leżajsk, 4- ty był Dmitry Komarow (4,5 pkt.) z Przemyśla a 5 miejsce zajął Robert Brak z UKS SP 1 Leżajsk również (4,5 pkt.)

W klasyfikacji wiekowej: 2001 – 2008 zwycięzcą grupy został Piotr Działak z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli zdobywając 6,5 pkt., 2-gie miejsce zajął Filip Gemzik z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli (6,0 pkt.) z kolei 3 miejsce zajął Karol Żak również z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli ( 5,5 pkt.) 4-te miejsce Jan Opala reprezentant KKS Victoria w Stalowej Woli i Szkoły Podstawowej Nr 3 w Stalowej Woli. Zaś 5 – premiowane miejsce zajął Kamil Surma również reprezentant KKS Victoria i Szkoły Podstawowej Nr 3 w Stalowej Woli.

Z kolei w klasyfikacji 2009 i młodszych nagrodzone miejsca zajęli: 1. Miłosz Mazurkiewicz z UKS SP 1 Leżajsk uzyskując (4,0 pkt.) 2- gie miejsce zajął Mateusz Kardasz z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli (4,0 pkt), 3- te Alan Kordas z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli (4,0 pkt), zaś 4- ty był Tomasz Procnal również z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli (4,0 pkt).

Na zakończenie turnieju i wręczanie nagród przybyła Karolina Głogowska– przedstawiciel Miejskiego Zakładu Komunalnego w Stalowej Woli, która podziękowała serdecznie wszystkim uczestnikom za udział w rozgrywkach oraz wręczyła puchary, nagrody rzeczowe i dyplomy.