Rozmawiali z rodzicami o cyberprzemocy

Opublikowano: 21  Kwietnia  2017

Stalowowolski dzielnicowy odwiedził wczoraj rodziców uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Stalowej Woli. Tematem przeprowadzonego spotkania było bezpieczeństwo młodych użytkowników w sieci internetowej. Funkcjonariusz rozmawiał nie tylko o zagrożeniach towarzyszących korzystaniu z nowych technologii, ale i o odpowiedzialności nieletnich za czyny karalne w obszarze cyberprzestępczości.

Spotkanie z rodzicami w Szkole Podstawowej nr 7 w Stalowej Woli Starszy aspirant Krzysztof Wieczorek dzielnicowy stalowowolskiej komendy spotkał się z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Stalowej Woli. Spotkanie miało na celu uświadomienie rodzicom zagrożeń płynących z użytkowania Internetu i telefonii komórkowej, a jednocześnie zapoznanie ich z zasadami odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z tych technologii przez dzieci i młodzież.

Dzielnicowy korzystając z prezentacji multimedialnej opowiedział o zagrożeniach towarzyszących korzystaniu z Internetu oraz urządzeń mobilnych. Rodzice dowiedzieli się między innymi jak postępować w przypadku zetknięcia się z przemocą w wirtualnym świecie. Policjant omówił również sytuacje, w których młodzi internauci mogą narazić się na odpowiedzialność karną.

Dzięki spotkaniu rodzice przede wszystkim dowiedzieli się jak ważne jest świadome i odpowiedzialne korzystanie z mediów, aby nie stały się one narzędziem agresji i przemocy rówieśniczej. Podobne spotkania będą kontynuowane w najbliższym czasie.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~Licht

To żadna tajemnica, że dzieci nawzajem hejtują się w internecie.
Już w szkole podstawowej.

Dodano: 21  Kwietnia  2017  18:07:14
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe