Zaloguj się !

6 tys. wypożyczeń zobowiązuje

Opublikowano: 20  Kwietnia  2017

10 stacji, 100 rowerów. Na Podkarpaciu nie ma takich miejsc jak te w Stalowej Woli. Tym razem System roweru miejskiego został wzbogacony o nowości…

Mieszkańcy w roku ubiegłym wypożyczali rowery 6 tys. razy. To spora liczba, która skłoniła władze miasta do kontynuowania programu (tym razem na 2 lata i za 947 tys. zł). System roweru miejskiego wpisał się już w krajobraz Stalowej Woli. Polubiliśmy tę formę podróżowania. Wraz z nowym sezonem zagoszczą pewne nowości.

- Konsekwentnie budujemy miasto, które stawia na nowoczesność, miasto, które stawia na przyjazne podejście dla środowiska naturalnego i mieszkańców, ale również miasto, które nie ma kompleksów, stwarza takie same możliwości dla swoich mieszkańców, dla gości jak są w największych stolicach europejskich, w największych metropoliach. System roweru miejskiego w Stalowej Woli jest obsługiwany za pośrednictwem kluczowej dla miasta spółki jaką jest Miejski Zakład Komunalny przy współpracy z firmą Nextbike- mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Stalowa Wola stawia na rodzinę, dlatego też w tym sezonie pojawił się w ofercie rower dziecięcy i rower z przyczepką, rower z fotelikiem dziecięcym i tandem. Do korzystania z systemu zachęca również prezes MZK.

- W tym roku mamy 10 stacji, część stacji jest w tych samych miejscach, ponieważ to się sprawdziło i tam odnotowaliśmy bardzo wysokie statystyki, część stacji powstało na życzenie mieszkańców, np. na ulicy Czarnieckiego, gdzie o stację się dopominano. Są również dwie stacje bardzo od siebie oddalone, tj., Rozwadów i Hutnik. Mam nadzieję, że mieszkańcy będą z nich korzystać. W Rozwadowie stacja już była, może nie była mocno oblegana, ale nie możemy o tym osiedlu zapominać, natomiast stacja na osiedlu Hutnik to nowa stacja. Mamy nadzieję, że mieszkańcy Hutnika będą z niej korzystać. Rowery mają uzupełniać nasz system transportu miejskiego (autobusy), który jest przez nas promowany- mówi prezes MZK Anna Pasztaleniec.

Miasto kupuje autobusy elektryczne. Dzięki temu transport uzupełniony o system rowerów będzie przyjazny dla środowiska, a zanieczyszczenie znacząco się zmniejszy.

- W Stalowej Woli oddajemy państwu wszystko to, co mamy najlepszego. W żadnym mieście w Polsce nie ma takich typów rowerów, jakie są w Stalowej Woli. To tutaj są rowery familijne, to tutaj są rowery z fotelikami dziecięcymi, których nie ma np. w Warszawie, tutaj są tandemy, rowery dziecięce i standardowe. Na wiosnę w systemie naszym Nextbike-owym zarejestrowanych było 3 tys. mieszkańców Stalowej Woli- mówi Marek Pogorzelski, rzecznik prasowy firmy Nextbike Polska.

Są to osoby, które z Systemu roweru miejskiego korzystają nie tylko w naszym mieście, ale i w innych miejscowościach w Polsce. W związku z tym, że tym razem punktów jest więcej firma liczy, że i wypożyczeń w Stalowej Woli będzie kilkakrotnie więcej niż to miało miejsce w poprzednim sezonie.

Aby skorzystać z systemu trzeba zarejestrować się na stronie https://stalowawolamiastorowerow.pl/ i wypełnić ankietę.

Przez pierwsze 20 minut można jeździć za darmo (w poprzednim sezonie było to 15 min.). Za godzinę jazdy zapłacimy 1 zł, za 2- 2 zł, za 3- 4 zł, za czwartą godzinę i każdą następną- po 4 zł. Po zarejestrowaniu (konta założone w poprzednim sezonie są ważne), trzeba wpłacić 10 zł. Urządzenia przy stacjach są intuicyjne, proste w obsłudze. Po wpisaniu numeru telefonu trzeba podać kod pin, który otrzymamy przy rejestracji, numer roweru, który chcemy wypożyczyć (widoczny na ramie). Można też korzystać z darmowej aplikacji na smartfony firmy Nextbike. Wówczas wypożyczenie trwa jeszcze krócej. Rower można wypożyczyć na każdej stacji i oddać go na dowolnej (nie dotyczy roweru dziecięcego, który odpiąć i przypiąć można tylko na stacji przed MDK).

W tym roku rowery będziemy mogli wypożyczać w stacjach zlokalizowanych: przy Placu Piłsudskiego, na rozwadowskim rynku, przy ul. Staszica (Sklep Wzorcowy), przy Alejach Jana Pawła II (osiedle Skarpa), przy ulicy Hutniczej (MOSiR), obok hali targowej, a także na osiedlu Hutnik (ul. Wańkowicza), przy ulicy Czarnieckiego (obok sklepu MIŚ), KEN (naprzeciw Hotelu Stal) oraz Siedlanowskiego (Lasowianka).
 


Komentarze
1 2 3 4 »

Strona: 1/4 Wyświetlaj po:

CYTAT (Podatnik)
Dlaczego nextbike umieszcza reklamy na rowerach miejskich?

Naprawdę nie wiesz?....bo mu zleceniodawca za to płaci.To takie trudne do zrozumienia.Nadbereżny też placi bo jest herb Stalowej Woli i logo MZK.
Dodano: 12  Czerwca  2017  16:57:19
~Podatnik
Dlaczego nextbike umieszcza reklamy na rowerach miejskich?
Dodano: 12  Czerwca  2017  16:47:58
~trucker91
Swietny pomysł na oszczędzanie na transporcie swoją drogą. Podobnie jak wspólne przejazdy bądź, transport np. jak na https://clicktrans.pl/
Dodano: 25  Kwietnia  2017  16:05:29
~Stary Yaro
gospodarka tak ma ,że reaguje po 2 latach rządów .
W 2005 roku PIS zastał gospodarkę w świetnym stanie bo :
była dobrze prowadzona przez rząd SLD
Był świeży efekt wejścia do UE
Była świetna koniunktura światowa .
Jaro z Leszkiem zepsuć nie zdążyli , a Zyta Gilowska nie pozwoliła .
Choć fakt - Możejki kupili za 3 miliardy $ - co w błoto poszło
Stocznie Gdańską sprzedali za bezcen
I zakłady w Mielcu też za bezcen, co to dziś REPOLONIZOWAĆ chcą .
Ale Jaro, jak to Jaro
Urodzony chwalipięta ,
co cudzymi zasługami się podpiera , bo własnych nie ma.
Stary dobry Jaro ,
zawsze ten sam
Dodano: 25  Kwietnia  2017  00:29:46
~wiwat
"Jarosław Kaczyńskim mówił podczas konferencji w Lublinie, że dzięki decyzjom jego rządu o obniżeniu obciążeń fiskalnych w latach 2006 - 2007 polska gospodarka weszła wtedy na ścieżkę szybkiego wzrostu."
Umiłowany przywódca ma poczucie humoru... no chyba, że ma na myśli rozkwit SKOKów dzięki którym matka wolskości narodowych bolszewików smoleńsko zamachowych od dojnej zmiany doszłą w końcu do władzuchny przez prymasa toruńskiego będąc namaszczoną.
Wiwat Populizm i Socjalizm !
Wiwat umiłowany przywódca i prosty poseł Jarosław K. !
Dodano: 25  Kwietnia  2017  00:23:07
~gdzie rozum
W projekcie budżetu rządowej agencji USA ds. pomocy rozwojowej zniknęły wszystkie programy pomocowe dla Polski. To część kampanii cięć budżetowych Białego Domu.
A tak sie cieszyli PiSuary z tego Trumpa, tak popierali, tak sie z Rydzykiem modlili o Brexit i powolny rozpad Unii a teraz pieją z zachwytu nad Le Pen no i najwiekszy przyjaciel Orban
Dodano: 25  Kwietnia  2017  00:16:21
~Gośka
Nadając odznaczenia przeróżnym ludziom pan Duda uważa, że nadrabia zaniechania swoich poprzedników. I bardzo dobrze. Tylko nie każdy z tych odznaczonych przez pana Dudę chce być w tym towarzystwie. Bandyta z Narodowych Sł Zbrojnych, szlachetni ludzie "Solidarności", którzy teraz klepią biedę, albo nawet koleżanki i koledzy, z którymi pan Duda chodził na wagary? Takie towarzystwo mogłoby się znależć tylko we śnie chorego człowieka z ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie. Dlatego nie dziwię się, że Alberto Stebelski-Orłowski, który jest konsulem honorowym w Meksyku, odmówił przyjęcia Krzyża Oficerskiego Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.
Dodano: 25  Kwietnia  2017  00:07:09
~BRAWO!!!
Alberto Stebelski-Orlowski, który jest konsulem honorowym w Meksyku, odmówił przyjęcia Krzyża Oficerskiego Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Odznaczenie miał przyjąć od Andrzeja Dudy, który przebywa z wizytą w Meksyku.
Dodano: 24  Kwietnia  2017  23:57:32
~!!!!!
Sami sobie wybraliście takich przedstawicieli to dlaczego teraz narzekacie.Powinni być wszyscy szczęśliwi bo u władzy są ludzie „najbardziej kompetentni" w Polsce i w stalowej woli. W wa-wie rujnują Polskę w Stalowej Woli robi to lucek z radą miasta. Nie podoba mi się dlaczego zburzono bramę zabytkową i wybudowano nową i kto pozwolił Madejowi dobudować wieżę"piętro" do zabytku a poza tym to kupił z tego co pamiętam budynek bez terenu wokół niego. A teraz tabliczki "teren prywatny" stoją, zobaczycie lucek da mu po rewitalizacji park za free i postawi znaki teren prywatny i będziecie przez ogrodzenie oglądać park. Ale sami wybraliście. Wystarczy bo to temat rzeka a ja nienawidzę pis i jej zwolenników
Dodano: 24  Kwietnia  2017  12:02:12
~niezalogowany
Ech to były czasy kiedy Platforma rządziła!!! Ciepła woda w kranach, głupota z telewizora przez 24 godziny i to poczucie, że jest się kochanym. A teraz tylko Macierewicz i Kaczyński śnią się po nocach. Istny horror.
Dodano: 22  Kwietnia  2017  23:08:55
~piskownica
Na jednym z wojskowych basenów na prośbę Antoniego zamontowano trampolinę. Ćwiczy skoki do wody na główkę?
Dodano: 22  Kwietnia  2017  23:03:06
~no i fajnie
Jedyne co dojnej zmianie udało się jak dotychczas w pełni zrealizować to koryto+ , zakup 30 niemieckich limuzyn za 35 mln zł w tym trzy już skasowane bo swirowi bardzo się spieszyło z jednego bankietu na drugi a broszce śpieszyło się na kolację i wycinka 1,5 mln drzew choć Polska ma najbardziej zatrute powietrze w całej Europie. Ktoś, kto stoi za tą wycinką musiał zrobić niezły 'biznes'. Jak się okazało z oswiadczenia majątkowego min Szyszko jest właścicielem setek hektarów ziemi w tym takze zalesionej którą zakupił za ...110 mln zł!!! Jak będąc politykiem można uczciwie zarobić takie pieniądze???Ponadto sprawiedliwi nie spłacili swojego zadłużenia wobec skarbu państwa tylko 3 dni po przegranych wyborach umorzył im je ówczesny minister,a zarazem były aktywista PZPR, Jasiński, który nota bene sprawuje obecnie urząd prezesa w Orlen i na dokładkę stanowisko w radzie nadzorczej PKOBP. Pupilkiem został również komunistyczny sędzia Kryże, który zamknął sprawę FOZZ choć wielu świadków twierdziło przed sądem że pieniądze z FOZZu były w walizkach dostarczane do siedziby PC. Bracia uwłaszczyli się na państwowym majątku RSW RUCH o wartości setek mln zł, w jednej z kamienic przy ulicy Nowogrodzkiej mieści się teraz siedziba PiSu. SKOK-i których Lech z pomocą swojego 'niezłomnego' prawnika bronił jak lew przed KNF-em kosztują już nas ponad 4 mld itd itd itd. P.S. W miejsce skasowanych limuzyn zostaną zakupione nowe w cenie 2,5 mln za sztukę. 'Załatwili' Caracale i w efekcie wojsko nadal musi latać na ruskich 50-letnich helikopterach typu MI, w zamian zostaną zakupione trzy luksusowe Beingi dla marionetek w cenie 2,5 mld
Dodano: 22  Kwietnia  2017  22:53:00
~moher
Dziś w Wiadomościach Szydło z tryskającą bezstronnością Panią Holecką rozkwitały opowiadając o stanie pędzącej jak światło naszej gospodarki. Rating utrzymany, bezrobocie maleje, bieda "zlikwidowana o 94%", 23 mld w kieszeniach polskich potrzebujących rodzin. Jednym słowem jeden wielki niekończący się sukces i dobrobyt. To nic, że dług publiczny wzrósł również o równe 94 mld zł w ciągu zaledwie roku. To nic, że Morawiecki jeszcze niczego nie uszczelnił, ważne że otworzył już wór z pożyczoną na procent kasą (przypominam, że Polska rok w rok od 26 lat notuje deficyt) i chwali się, że rozda w tym roku jeszcze więcej, łącznie ponad 40 mld polskim rodzinom. To nic, że kolejne bataliony wcześniejszych emerytów dołączą w październiku do i tak ogromnej już rzeszy przepracowanych czterdziestolatków i pięćdziesięciolatków na koszt przyszłego pokolenia (tak właśnie przede wszystkim tego z 500+). No chyba, że pokolenie to wyjedzie za granicę nie chcąc płacić dwa razy wyższych zusów, podatków, nie chcąc pracować do 70, po to by jeśli nawet dożyje dostać 1/3 tego co ich rodzice, którzy teraz kupią sobie pralkę, lodówkę, grata z Niemiec i pocieszą się małą gotówką wielbiąc PIS pod niebiosa. Wtedy weźmiemy sobie armię Ukraińców, chociaż trzeba też będzie ściągnąć chyba zaciąg z Chin i Wietnamu, bo Ukraińców może nie wystarczyć.
Dodano: 22  Kwietnia  2017  22:48:34
~Stalowiak
A teraz czekam na budowe nowego szaletu miejskiego ,gdzie na otwarciu swoja obecnoscia zaszczyci nas pan prezydent i przewodniczacy rady miasta.Pan prezydent jako pierwszy obywatel miasta odda honorowo mocz a przewodniczacy zwali kloca !!!!!!
Dodano: 22  Kwietnia  2017  18:36:54
~Edek
A gdzie sie podziewa nasz stalowowolski Misiewicz(S.Sobieraj)??????
Dodano: 22  Kwietnia  2017  18:28:45
~hutt
Może Pani Pasztaleniec zainteresowała by się oczyszczeniem ścieżek rowerowych do Z2 i Z5.
Dodano: 22  Kwietnia  2017  17:57:54
~górski rower
Gazda codziennie chodził na Słowację do pracy. Wracając, wiózł na rowerze wielki worek. Celnicy wielokrotnie przeszukiwali ten worek, ale nigdy nic oprócz trawy nie udało się im znaleźć. Po pewnym czasie byli święcie przekonani, że gazda coś przemyca, lecz nie mogąc tego odkryć, zaproponowali gaździe, że będzie mógł dalej uprawiać swój proceder, pod warunkiem, że powie, co przemyca, bo ich zżera ciekawość.
Na to gazda: "A dyć rowery panocki!"
Dodano: 22  Kwietnia  2017  17:22:57
~rower+
Teściowa jedzie na rowerze. Zatrzymuje ją zięć i pyta:
- Gdzie mama jedzie?
- A na cmentarz, zięciu jade.
- To dobrze, ale kto przyprowadzi rower?!
Dodano: 22  Kwietnia  2017  17:19:10
~damy radę
Jedzie facet na rowerze i nagle urwał mu się pedał. Podniósł go
mały chłopiec, macha nim i krzyczy:
- Peeeedaaaaał, peeeeeeeedaaaaaaał!
Facet odwraca się i mówi:
- Mój ty mały psychologu...
Dodano: 22  Kwietnia  2017  17:14:09
~Rychard
Każdy homo sapiens składa się z 90 % wody. nie dotyczy to europosła Czarneckiego. Ten "niezwykły" przedstawiciel PiSu składa się z 90% wazeliny. Ten "wybitny" polityk, jak sam mówi - zna się na wszystkim, w tym i na sporcie. Swoją drogą, szkoda że się wycofał. PiSowcy największą klapę, katastrofę i porażkę ogłaszają wielkim sukcesem. Pomyślcie, jak wielki sukces nas ominął...Przed europosłem Czarneckim jeszcze wiele tego typu zwycięstw. Powinien wziąć udział w "Tańcu z Gwiazdami".
Dodano: 22  Kwietnia  2017  17:05:14
~@"obatel"
Obatel lekko przegiął. To jest taka kreatura, która ogląda się, skąd wiatr wieje. Sprawdźcie jego przynależności partyjne. On zawsze szukał konfiturek. Ostatnio, dla syna również. Zorientował się, że inni myślą podobnie jak ja. Wiedział, że gdyby doszło do głosowania, wynik byłby druzgocący. Dlatego odpuścił. A ja ciągle zastanawiam się, skąd takie prawdziwki wiodą prym w życiu publicznym. Jakieś dokonania zawodowe? Jakieś osiągnięcia? ZERO. Ilu jeszcze takich politykierów PiS ma, opłacanych z budżetu??? Myślę, że mnóstwo.
Dodano: 22  Kwietnia  2017  16:59:26
~obatel
"Obatel" Czarnecki wycofał się z kandydowania na prezesa. Wszystko bylo obliczone po to aby Kraśnicki pozostal na stanowisku. Kandydatura Czarneckiego zostala zgloszona tylko po, aby Krasnicki nie mial innego kandydata. Dzieki temu zabiegowi wszyscy poparli Krasnickiego bo przeciez nikt nie chcial genialnego pana posla na tym stanowisku, nie zglaszali sie inni kandydaci zeby Krasnickiego nie oslabiac. "Wszystkie rece na poklad" przeciw Czarneckiemu, a 5 minut przed wyborami Rysiek mowi "żartowałem". Szach, mat. Podobno sytuacja jak z kawalem o żydzie, rabinie i kozie..
Dodano: 22  Kwietnia  2017  16:55:53
~@Natan
Bartłomiej Misiewicz odszedł z podniesionym czołem z posady w spółce PGZ i z PiS, uznając, że padł ofiarą nagonki. Szydło ocknęła się spóźniona, stwierdziła, że nie ma on kompetencji „by zajmować stanowiska i funkcje, na które był powoływany” - biedaczka!
Dodano: 22  Kwietnia  2017  16:44:21
~Kala
Wypozyczalnia rowerow w malym nie turystycznym miasteczku w ktorym kazdy ma rower ma taki sens jak montaz teleskopu do obserwacji gwiazd w piwnicy bez okien. Pewnie tez ciekawscy przyjda poogladac maszyne, ale gdzie tu logika i uzasadnienie ekonomiczne?
Dodano: 22  Kwietnia  2017  16:12:27
~Olga
Naprawdę fajny pomysł, byłam dzisiaj z syn i tandem wypozyczylismy. Świetnie się jeździ. Polecam!
Dodano: 22  Kwietnia  2017  15:02:38
~Olga
Naprawdę fajny pomysł, byłam dzisiaj z syn i tandem wypozyczylismy. Świetnie się jeździ. Polecam!
Dodano: 22  Kwietnia  2017  15:02:32
~Olo
no i Bolek załapał 6 zł więcej umiech a ode mnie odp.... się partyjna swołoczy umiech
Dodano: 22  Kwietnia  2017  11:13:49
~Bolek W.
@ olo przetrzeźwiej może, idź do Tuska na klęczkach do Brukseli, może Ci przejdzie, a nie wypisujesz tu brednie. Nikogo to nie obchodzi. Nawet babci Reni.
Dodano: 22  Kwietnia  2017  11:11:15
~Natan
No to Antek stracił wacka.
Dodano: 22  Kwietnia  2017  11:08:35
~Olo
przyszło wam do głowy pisowcy wypisujacy się z po, że większość ludzi i ich i was ma w dupie?
Dodano: 22  Kwietnia  2017  11:02:30
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe