Rusza produkcja nowych maszyn Dressta

Image

Producent urządzeń budowlanych LiuGong (Guangxi, Chiny) ogłosił plany rozbudowy zakładu produkcyjnego Liugong Dressta Machinery w Stalowej Woli. Z chińskiej fabryki zostanie tam przeniesiona m.in. produkcja czterech nowych modeli maszyn.

Wbrew panującym - niezależnie od branży – tendencjom do przenoszenia produkcji z zachodu na wschód, głównie do Azji, co ma wiązać się z obniżeniem kosztów procesu, w Stalowej Woli od kwietnia br. rozpoczyna się produkcja 4 nowych maszyn, którą fabryka przejęła od swojego chińskiego odpowiednika.

Będą to 3 modele nowego typu koparki gąsienicowej serii E (922E, 925E i 936E; od 25 do 36 ton) dotychczas nie produkowanej w Stalowej Woli oraz ładowarka kołowa 856H (160 Kw). W niedalekiej przyszłości planowane jest wprowadzenie do produkcji kolejnego modelu ładowarki kołowej, aby obejmowała ona w sumie dwie nowe maszyny tego typu.

Jesteśmy przekonani, że pracownicy naszej fabryki w Stalowej Woli podołają nowemu wyzwaniu - powiedział Teddy Wu, prezes Liugong Dressta Machinery (LDM). Planujemy wzrost sprzedaży produktów LiuGong na ważnych rynkach europejskich i konsekwentnie będziemy dążyć do uzyskania wiodącej pozycji na rynku urządzeń budowlanych. Osiągnięcie tych celów i realizacja założonej strategii nie byłaby możliwa bez doświadczonej i zaangażowanej załogi, z którą pracujemy w Stalowej Woli – dodaje.

Uruchomienie produkcji kolejnych modeli maszyn w Polsce ma poprawić wydajność operacyjną firmy, a wykorzystanie silnego i konkurencyjnego europejskiego łańcucha dystrybucji, skróci terminy dostaw do dealerów i w konsekwencji – do Klientów. Celem jest również zwiększenie asortymentu produkowanych w Stalowej Woli maszyn. W perspektywie oznacza to poprawę konkurencyjności Liugong Dressta Machinery na rynkach branży maszyn budowlanych i zwiększenie możliwości sprzedaży, a więc równocześnie większą produkcję. W niedalekiej przyszłości oznacza to również zwiększenie liczby miejsc pracy, co zdecydowanie pozytywnie wpłynie na lokalny rynek.

Mamy nadzieję, że za naszym przykładem pójdą również inni zagraniczni inwestorzy. Mija 5 lat odkąd pojawiliśmy się w Stalowej Woli i czujemy się częścią społeczności lokalnej, nie tylko jako jeden z największych pracodawców w regionie. Chcemy, aby nasze inwestycje przynosiły korzyści również mieszkańcom oraz przyczyniały się do rozwoju gospodarczego miasta i okolicy - podkreślił Teddy Wu, prezes Liugong Dressta Machinery.

W ramach realizacji strategii spółka planuje również utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego w Stalowej Woli. Pozwoli to opracowywać i wdrażać nowe rozwiązania, które będą odpowiedzią na zmieniające się potrzeby Klientów oraz dostosowywać produkty do rynków w Europie oraz na światowym rynku branży maszyn budowlanych.

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~magnuson

Duże zatrudnienie ma ta Dressta w tym momencie? Nie mieszkam w Stalowej od 10 lat. Kiedy się wyprowadzałem, to bezrobocie było bardzo duże. Pozytywne, że cokolwiek w tym względzie się zmienia. Tutaj gdzie teraz mieszkam, w Hiszpanii, też idealnie nie jest.

~hansior

Nie do wiary, że firmy przenoszą cokolwiek do Polski i jeszcze w okolice Stalowej uśmiech Wiadomo coś więcej? Kiedy może się pojawić jakieś zatrudnienie? Czy była mowa o nowej rekrutacji? Są wystawione ogłoszenia?

~konsier

Faktycznie to mało standardowe - znane są szczegóły? Jakieś dodatkowe zatrudnienie za tym pójdzie? Swoją droga fajnie gdyby inne firmy też nie uciekały z produkcją z Polski, tylko wszystko do nas sprowadzały. W sumie to ciekawa sytuacja, bo u nas koszty będą mieli na pewno większe.

~chinczyk

powiem wiecej, gdyby nie takie firmy jak Dressta Polacy nie mieli by pracowac. pewnie ze szkoda ze to nie polska firma i nie polski wlasiciciel ale jakie to ma znaczenia dla zwyklego pracownika ktory musi utrzymac swoja rodzine

~Viano

popieram i sie ciesze ze mamy w Stalowej inwestorow i zatrudnienie dla ludzi, firma sie rozwija, mamy kolejne modele maszyn do produkcji, bedzie centrum badawcze, super!

~Janek

ja tam sie ciesze ze jest robota, Polacy tez zalali Londyn i inne miasta europejskie, mi to nie przeszkadza ze to firma chinska, wrecz sie ciesze ze ktos w ogole chce w naszym kraju inwestowac swoje pieniadze

~Andrew

polacy sami wyprowadzaja swoje firmy do Chin, sami kupuje od chinczykow bo jest taniej, a chinczycy sie ucza, inwestuja i rozwijaja. dobrze ze ktos chce w ogole do polski przyjsc i jest praca!

~vido

milo ze doceniaja ludzi! prawda jest taka ze bez dobrej i oddanej zalogi zadna firma by nie przetrwala

~Misiek

Bez przesady, skoro nie ma polskiej firmy, polskiego kapitału i pomysłu to niech Chińczycy inwestują.

~AntyChińczyk

wiesz jak to jest, chinczyki za miske ryzu robia to jak maja polskie byc konkurencyjne

rsta

nowe maszyny powiadacie z konstrukcji chińskiej?
bo te nasze polskie wychodzą za drogo?
czy to są 4 dodatkowe nowe maszyny w produkcji?
czy 4 maszyny zamiast innych 2-óch, 4-ech, 6-ciu już produkowanych?

ktoś wie ... ?

~stefff

uwazam, ze lepiej ze sie rozwija a nie zamykaja. co jest zlego w produkcji nowych koparek? powinnismy sie cieszyc ze ktos jeszcze chce u nas cos produkowac

~robert

Mówią że będą produkowane nowe maszyny, ale ciakwe co dalej? jak myslicie? będą zatrudniac nowych ludzi?

~olo

Na montażu to może ze 2 tysiące na rękę max dla nielicznych, starsi pracownicy w biurach np technolodzy może ze 2300-2500 ogólnie zarobki najniższe w stw z dużych firm

~Acb

Może ktoś napisze ile zarabia się przy produkcji tych maszyn na montazu, w końcu pracuje tam doswiadczona załoga, ktora jest w stanie podołać takim wyzwaniom, więc powinna być wynagradzana na odpowiednim poziomie?

~Ryszard

Moze i obskurnie jest, ale w tej okolicy wszystkie zakłady sa stare. Na koncu i tak najwarzniejsze to aby praca była bo bez niej to lezymy

~Marko1966

Gorzej to było by jakby się zamykali, a Dressta się zmienia bo taki jest rynek i kropka. Ważne ze mają plany i chcą rozwijać firmę i to centrum badawcze też

~axe

Zakład obskurny, załoga średnia wieku 50+ lat, brak kasy na podstawowe potrzeby, maszyny wysoce awaryjne i przestarzałe więc po co taka propaganda ?

~Licht

Kogo oni chcą oszukać ?

Przywiozą cztery rozłożone koparki, żeby złożyć je w Stalowej Woli, w celu:

1) promocji firmy "w lokalnej społeczności";

2) nie zapłacenia cła od importu gotowych maszyn (bo formalnie sprowadzą "części").

~mIRO

HAHAHHAHA Koparki ? Ciekawe w jakich cenach będą pewnie zbliżonym do Cata .
Wyprodukujcie sobie nowe mózgi

~Hiena

Proponuję pojechać do Kompiny koło Łowicza i zobaczyć jak wygląda zakład XCMG. Może da Wam to coś do myślenia - NIEROBY STARE !!!

PawloSt

Lepiej żeby inni zagraniczni przedsiębiorcy nie poszli za waszym przykładem!!! To wy idzcie za ich!!! Spójrzcie na waszych sąsiadów jak wyglądają ich zakłady pracy!!!A wy nie potrafiliście wyremontować dachu na ZZN-ie bo się dalej leje!!!Kiedy daliście podwyżki swoim pracownikom? Wszyscy wasi sąsiedzi dali tylko wy zabraliście!!! Wasza najlepsza inwestycja to pomalowanie starego regału i zakup pojemniczków na okulary przy wejściu!!! I wy macie czelność pouczać innych przedsiębiorców? Mam nadzieje, że kiedyś się obudzicie z ręką w nocniku!!!

~exM16

Omijać panowie ten szajs!

~cccp

Gdzie jest nacht ???

~rni

ziuta weź se strzel palcówke to ci przejdzie

~a_propos

medialnie to brzmi jako wielki sukces,ale to światowa gospodarka zadecyduje o tym ..... więc pożyjemy,zobaczymy -umiech

~ziuta

pic na wodę, fotomontaż, hi hi hi!
pójdą z torbami niebawem i załoga też

~jasio

a ja tam urabiam mame żeby mi kupila mrowke anie chinke

~bolek

ehh a te zwolnienia bez przerwy to tak dla żartu ? lecą ludzie co mieli chrobowe.....