Prezydent odwiedził trojaczki

Opublikowano: 18  Kwietnia  2017

Państwo Agnieszka i Grzegorz Babiraccy to młode małżeństwo z czwórką dzieci: Natalią, Zuzanną, Emilią i Wojciechem. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że ostatnia trójka urodziła się jednego dnia. Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny odwiedził tych wyjątkowych małych stalowowolan.

– Narodziny dziecka to ogromna radość, a trójki to potrójne szczęście, ale też potrójna odpowiedzialność. Życzę abyście w nowym składzie stanowili zawsze szczęśliwą i zgodną rodzinę – zwrócił się do rodziców Prezydent Nadbereżny. Włodarz miasta zapewnił również, że mogą oni liczyć na pomoc ze strony samorządu.

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny stwarza warunki, by uczynić miasto przyjazne rodzinie. Objął szczególną opieką zwłaszcza rodziny wielodzietne. Dlatego też wprowadzona została najniższa w Polsce stawka za śmieci dla takich rodzin w wysokości 4 zł/osobę, bezpłatne przejazdy komunikacją miejską w rodzinach, w których jest ponad trójka dzieci czy wypłacanie samorządowego becikowego w wysokości 1000 zł. 


Komentarze
1 2 3 4 »

Strona: 1/4 Wyświetlaj po:

@mietek
Co do podatków - podniesiono wszystkie podatki od nieruchomości oprócz budynków mieszkalnych. Skoro jesteś urzędowym darmozjadem i dorobiłeś się jedynie mieszkania w spadku, to nic dziwnego, że nie płacisz więcej.

Pochwal się, ile więcej zapłaci przeciętny przedsiębiorca, gdzie rokrocznie podnosi się stawki:

2015:
Podatek od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej w zakresie: sprzedaży paliw, działalności bankowej lub świadczenia usług finansowych, wytwarzania, przesyłania, dystrybucji lub handlu energią elektryczną ma wzrosnąć o 30 groszy (z 59 gr na 89 gr/m2, a dla pozostałych działalności, bez zmian, w wysokości 59 gr/m2); od budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej w zakresie: handlu, gdy powierzchnia jest większa od 1000 m2 (dla jednego budynku), sprzedaży paliw, działalności bankowej lub świadczenia usług finansowych, wytwarzania, przesyłania, dystrybucji lub handlu energią elektryczną (wzrost stawek o 6,05 zł, z 16,81 zł do 22,86 zł/m2, a dla pozostałych działalności wzrost o 1,69 zł, z 16,81 zł do 18,50 zł/m2); od budynków pozostałych, wzrost o 22 gr, z 5,34 zł do 5,56 zł/m2.

2016:
Stawka za grunty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej wzrośnie o 6 gr. , zaś za budynki o 1,50 zł. Ponadto w wyniku obniżenia stawek maksymalnych przez Ministra Finansów dla budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej ( w zakresie handlu na powierzchni powyżej 1 tys. mkw., sprzedaży paliw oraz działalności bankowej lub świadczonych usług finansowych) obniżona została stawka o 20 gr za 1 mkw.

Jak bardzo Nadbereżny nie ma pojęcia o prowadzeniu działalności gospodarczej, świadczy spadek liczby przedsiębiorstw:

"Od 2011 roku do 2015 roku liczba podmiotów gospodarczych w powiecie stalowowolskim systematycznie wzrastała. Nieznaczny spadek odnotowano od 2016 roku. Ponadto dynamika wzrostu w naszym powiecie jest znacznie niższa niż w województwie podkarpackim."

A twierdził przy podwyżkach, że nie będą miały wpływu na przedsiębiorców...
Dodano: 21  Kwietnia  2017  15:33:24
@mietek
Na razie sam skutecznie się kompromitujesz. Ten złośliwy Szlęzak z radą bezczelnie obniżyli opłaty. Jak oni mogli to zrobić?! Przecież przez to upada połowa kampanii Nadbereżnego.

Stawka za opłaty komunalne MUSIAŁA zostać obniżona, bo miasto nie może zebrać więcej, niż wynoszą koszty. I tutaj nie ma znaczenia, kto był.prezydentem, bo zwyczajnie nie ma na to wpływu.

Obniżki pod koniec 2014 wynikały z nadwyżki zgromadzonej na początku roku. Wprowadzenie obniżki przed nowelizacją ustawy wymagałoby składania deklaracji dwukrotnie w ciągu roku. Opóźnienie obniżki sprawiło, że wystarczyła jedna zmiana deklaracji. A w całorocznym rozrachunku wyszło na to samo.
Dodano: 21  Kwietnia  2017  14:41:51
@jaś
W sprawie planowanegp zadłużenia miasta na kwotę przekraczającą 120 mln złotych w 2018 r. odsyłam do Uchwały nr XLIV/538/16 Rady Miejskiej w Stalowej Woli z dnia 16 grudnia 2016 r.

Ty mnie odsyłasz do psychiatry, ja - do źródeł. Jeśli nie wierzysz mnie, polecam uchwały. Skoro sam chcesz brnąć w tych tabelach. A nuż się nauczysz czytać ze zrozumieniem.

Nie, zadłużenie nie będzie "trochę" większe, tylko wzrośnie niemal dwukrotnie. I nie mówię tutaj o niezbędnych inwestycjach z dofinansowaniem - budowie tuneli czy rekultywacji stawów osadowych - bo te bez większego wysiłku jesteśmy w stanie sfinansować z budżetu.

Mówię o drobnych, bezużytecznych wydatkach: dekoracje, lodowisko, filmy propagandowe, budowa windy w magistracie, rozbudowa mopsu, kupno terenów huty, dofinansowania do dróg powiatowych czy pociągów regionalnych. No i sztandarowa bubel-arena - czyli budowa stadionu za 50 mln bez ludzi znających się na zarządzaniu ośrodkami sportowymi czy podpisanymi umowami z ośrodkami piłkarskimi. Przecież lekko licząc na rozruch i utrzymanie na początku tak.dużego obiektu będzie wymagało w sumie co najmniej kilku milionów złotych.

Odliczenie VAT w wysokości 15 mln z kwoty 50 mln? Gdzie uczą takiej kreatywnej matematyki? Nawet licząc nierealne 22% odliczania wychodzi 11 mln. A wyjdzie około 8-9 mln, bo prace budowlane mają niższe opodatkowanie. Zresztą, już raz Ci wypomniano, że nie potrafisz zwrotu VAT oszacować. Może lubisz robić z siebie błazna?
15 mln dofinansowania daje konieczność wyłożenia 35 mln z własnej kieszeni. Na to idą środki z kredytu. Dopiero później istnieje MOŻLIWOŚĆ odzyskania VAT, ale w wysokości poniżej 10 mln.

Mylisz kwoty zwrotu i dotacji, nie znasz stawek VAT, nie znasz treści uchwał rady miejskiej, a podobno organizowałeś kampanię wyborczą prezydentowi...
Dodano: 21  Kwietnia  2017  14:30:49
~koma
do Wiola-tylko ze Trojaczki rzadziej się rodzą niz bliźniaki. Ciąża Trojacza przypada raz na ok 6500tys porodów. Znam mnóstwo bliźniaków. Trojaczkow żadnych-no teraz u Państwa Babirackich no i w Nisku są.
Dodano: 21  Kwietnia  2017  14:17:53
~koma
do Wiola-tylko ze Trojaczki rzadziej się rodzą niz bliźniaki. Ciąża Trojacza przypada raz na ok 6500tys porodów. Znam mnóstwo bliźniaków. Trojaczkow żadnych-no teraz u Państwa Babirackich no i w Nisku są.
Dodano: 21  Kwietnia  2017  14:17:51
@mietek tudzież reszta aktywu partyjnego
Wytłumaczę jak dziecku...
Za Szlęzaka wyszło tak, że dobrodzieje z PO kazali wywalić działający system gospodarki odpadami komunalnymi - segregacja śmieci zaczęła działać (podkreślam działać, bo odpady były sortowane nie tylko na papierze) na długo przed rewolucją. Trzeba było wydać masę pieniędzy na dostosowanie systemu, bo ustawa nie przewidywała rozwiązań zastosowanych w Stalowej Woli. W dodatku nastąpiła zmiana rozliczenia opłaty za usługi komunalne. Żeby nie robić dziury w budżecie miasta, uchwalono wysokie opłaty, żeby - przy zgromadzeniu nadwyżki - zwolnić z opłat.

Okazało się, że nie tylko osiągnięto wyższą ściągalność tych opłat, co pozwoliło na obniżkę po kilku miesiącach, ale zakończył się także okres amortyzacji modernizacji oczyszczalni ścieków. Z obniżką opłaty się wstrzymano z uwagi na nowelizację w/w ustawy. W związku z tym, finalnie obniżka opłaty miała miejsce dopiero w 2014, zamiast w 2013.

Dodatkowo unikamy dzięki tym licznym modernizacjom nie tylko kar za korzystanie ze środowiska, ale także nie dopłacamy z budżetu do funkcjonowania gospodarki komunalnej. Sprawna oczyszczalnia ścieków i wysoki odzysk surowców wtórnych z odpadów powoduje, że możemy teraz pochwalić się jednymi z najniższych opłat komunalnych.

Obecna ekipa rządząca nie ma z tym nic wspólnego. Najważniejsze projekty zostały zrealizowane przed nimi.
Dodano: 21  Kwietnia  2017  13:29:28
~piket
do mietek dla ciebie i szkoła podstawowa to za wysoki poziom. umiech
spuszczasz się, że płacimy 4,5 a ja ci udowodniłem, że 6 zł więc podwyżka nastąpiła o 1,5 zł matole. umiechbrak ci argumentów to szczekasz jak mały piesek ale prawdy nie zakrzyczysz.
Dodano: 21  Kwietnia  2017  12:19:02
~mietek
do piket, wracaj do szkoły podstawowej uczyć się matematyki bo jeżeli za śmiecie wcześniej za SZLĘZAKA płaciłem 12 złotych a teraz płacę 6 złotych to o jakiej podwyżce ty pleciesz. Jeszcze jedna sprawa przed wyborami na prezydenta STALOWEJ WOLI bez przerwy lemingi szczekaliście na PIS i PANA PREZYDENTA L.N. Właśnie dlatego zwyciężył w pierwszej turze a wy dalej szczekacie i nie wyciągacie ze swojej głupoty żadnych wniosków.
Dodano: 21  Kwietnia  2017  12:02:06
~piket
mietek pisowski aktywie stawka wynosi 6 zł więc podwyżka była. nastąpiła 1 maja 2016 roku.
Dodano: 21  Kwietnia  2017  11:15:02
~olo
Oj, Olo, Olo,ty nie na emeryturze?
Dodano: 21  Kwietnia  2017  11:05:06
~mietek
Jeszcze jedna prawda dla przypomnienia jeśli chodzi o podatki to za SZLĘZAKA płaciłem 50 złotych za grunty i mieszkanie własnościowe. Dziś kiedy prezydentem jest PAN PREZYDENT L.N.też płacę 50 złotych tak wzrosły podatki według leminga o nicku ''popek''.
Dodano: 21  Kwietnia  2017  11:00:39
~Olo
dobre tak samo jak z Paranoja i Schizofrenią umiech
Dodano: 21  Kwietnia  2017  11:00:23
~mietek
do popek, lemingu nie ośmieszaj się bo SZLĘZAK wprowadził największe podwyżki w naszym mieście. Dla przypomnienia za śmiecie mieszkańcy naszego miasta za SZLĘZAKA płacili 12 złotych od osoby mieszkającej w danym lokalu. Niektórzy płacili nawet 100 złotych w skali 1 miesiąca, za wodę co roku mieliśmy podwyżki i płaciliśmy najwięcej w całej POLSCE, choć wodę pozyskujemy ze źródła. PAN SZANOWNY PREZYDENT L.N. na dzień dobry obniżył opłatę za śmieci do 4złotych i 50 groszy. Natomiast woda tanieje co roku i w tej chwili jest najtańsza w całej POLSCE. Tak lemingu wszystko drożeje za prezydentury PANA PREZYDENTA L.N.
Dodano: 21  Kwietnia  2017  10:53:43
~olo
Dobre to było z tą "Patologią Obywatelską", oj, działa i czuwa.... widać po wpisach😝
Dodano: 21  Kwietnia  2017  08:02:13
~wiola
Ja też urodziłam bliźnięta nie dostałam nic od nikogo zero tylko rodzinne 24 zł to było na 2 kg cukru cały majątek .Ale ja się nie martwię każdy ma swój los.I wiem że Pan Bóg ma więcej jak rozdał i z tym mi jest dobrze. Nawet imiona się ludziom nie podobały bo miały na imię Teresa i Elżbieta z płaczem przychodziły ze szkoły.
Dodano: 21  Kwietnia  2017  07:44:28
~popek
Shrek przez 8 lat zero podwyżki lucek przez 2 lata 2x podatki,śmiecie,a teraz jeszcze grunty,dzierżawa i kredyty zadłużające miasto mydląc ludziom oczy jak to jest zajefajnie i przyjaznie
Dodano: 20  Kwietnia  2017  21:17:52
@janek
Jeśli Nadbereżny taki dobrodziej, to dlaczego robi to z Twojej pensji? Dlaczego podnosi podatki i doprowadza do upadku przedsiębiorców, głównie tych małych i średnich?

Na pewno nie założę firmy w Stalowej Woli - jakbym nie liczył, nie opłaca się. Same lokalne podatki i biurokracja mnie zniechęciły.

Szkopuł w tym, żeby umieć tak zarządzać, by swoją polityką zwiększyć zatrudnienie i płace. Dzieje się tak dzięki szkoleniom pracowników z tych zawodów, których potrzebują pracodawcy i mogą zaoferować odpowiednie pensje.

Swoje kocopoły o konieczności wyjazdu opowiadaj tym nieświadomym mieszkańcom, których ciągle oszukujesz. Przykład Nowej Soli, Krosna czy Mielca pokazuje, że da się tworzyć miejsca pracy za pensje lepsze niż najniższa krajowa. Trzeba umieć jednak zarządzać, a nie pokazywać się tylko przed kamerami
Dodano: 20  Kwietnia  2017  13:49:29
@staszek/aktyw partyjny
To są NAJGORSZE władze, jakie miało to miasto w swojej historii. Miałem nadzieję, że nie pobiją ekipy Rzegockiego, ale niestety się myliłem. W rozdawaniu pieniędzy na głupoty osiągnięli najwyższy poziom. Gdyby wydawali najpierw zarobione przez miasto pieniądze - w porządku, niech wydają nawet na socjal. Ale oni biorą ROCZNIE po kilkadziesiąt milionów złotych kredytu. Do 2018 roku zadłużenie wzrośnie do 128 mln złotych. A gdzie kilka mln zł odsetek? Przecież kolejne władze będą tylko spłacać tą radosną twórczość, a całą powstałą w tej kadencji infrastrukturę szlag trafi.
Dodano: 20  Kwietnia  2017  13:28:40
@mieszkanka
Poprzedni prezydent fundował wyjazdy dla dzieci biednych. Na szczęście miał na tyle klasy, że nie robił tego przed obiektywami.
Dodano: 20  Kwietnia  2017  13:21:49
@Rodzic
A gdzie tu widać wspieranie rodziny? Przecież w tym wspieraniu nie chodzi o pokazówkę czy lans prezydenta przed obiektywem. Możliwość zdobycia wykształcenia i znalezienia dobrze płatnej pracy w mieście - to jest najważniejsze. Wszystkie inne działania to zwyczajne pudrowanie trupa i naprawianie braku dobrze płatnych stanowisk. A na dobrze płatne stanowiska nie mają szans bez wyuczonego zawodu.

Żłobki, przedszkola czy jakieś becikowe typ tylko pochodne braku dobrych płac. Gdy rodziców stać na utrzymanie dziecka, bo wystarczająco zarabiają - niepotrzebny tabun urzędników zajmujących się miejskimi przechowalniami dzieci - bo rodzice zatrudnią nianię albo oddadzą dzieci do małego, prywatnego żłobka czy przedszkola.

Mieszkania komunalne? Po co? Wystarczy, żeby każdy mógł zarobić tyle, żeby było go stać na kredyt.

Śpiochy dla każdego młodego Stalowowolanina czy młodej Sralowowolanki? Premie urodzeniowe dla rodziców? Prezenty dla trojaczków czy dla dzieci z domu dziecka? Fajnie, miły gest, tylko szkoda, że na kredyt. Kredyt, który trzeba będzie spłacić z podatków. Bo przecież prezydent nie kupuje tego za swoją wypłatę, tylko za środki budżetu miasta. A te pochodzą z wypłaty mieszkańców. Wszystkich.

Prezydent jest od zarządzania, a nie od pokazywania się u ludzi. A tym bardziej od kupowania wyborców za miejskie pieniądze.
Dodano: 20  Kwietnia  2017  13:17:02
~Olo
internet w um nie działa to i pis zamilkł umiech
Dodano: 20  Kwietnia  2017  11:12:22
~Nati
Cudowna rodzina, poczwórne szczęście. Moje gratulacje. Życzę szczęścia. Niechaj dzieciaczki rosną zdrowo.
Dodano: 20  Kwietnia  2017  09:52:01
~piket
Do Feniks. Szkoda czasu na niektórych. Im nie wytłumaczysz, że białe jest białe a czarne jest czarne. Dla nich dobry prezydent to nie taki, który pomnaża majątek miasta, ściąga inwestorów i powoduje, że mieszkańcy są bogatsi ale taki, który się uśmiecha, robi sobie fotki przy konteneroławce czy kawałku chodnika lub robi igrzyska. Który mówi to co ludzie chcieliby usłyszeć choćby było to kłamstwem. Dlatego w kraju jest jak jest. Społeczeństwo nie wymaga od rządzących efektywności tylko uśmiechania się i bycia miłym.
Dodano: 20  Kwietnia  2017  07:02:36
CYTAT (siwy)
poprzedniego prezia nigdy nie było stać na takie rzeczy...

Jakie rzeczy masz na myśli? Udawanie świętego Mikołaja w rodzimych Domach Dziecka i Szpitalu zaraz po wskoczeniu na stołek w 2014 roku a w następnych dwóch już nie? Czy naprawdę nie widzisz,że robi to pod publike i gra na uczuciach mieszkańców wykorzystując do tego to co jest nam najdroższe.....dzieci.
CYTAT (Rodzic)
...a ciekawie czy choć byłeś na wyborach....Rodzic

Tak byłem i nie głosowałem na Nadbereżnego.
Dodano: 19  Kwietnia  2017  21:52:32
~Rodzic
Wspaniała rodzina! Rodzicom GRATULUJĘ potrójnego szczęści, a dla maluchów duuuużo zdrowia.
Komentarze poniżej krytyki. Dziwne jest, że każdy ma wiele do powiedzenia o prezydencie, a ciekawie czy choć byłeś na wyborach....
Rodzina to najważniejsza "instytucja", warto wspierać i podziwiać właśnie takie rodziny.
Dodano: 19  Kwietnia  2017  21:39:50
~siwy
poprzedniego prezia nigdy nie było stać na takie rzeczy. ma pan mój głos w następnych wyborach. a że pan jest z pisu to co. nikt nie jest idealny
Dodano: 19  Kwietnia  2017  21:36:38
~hero
janek nie spinaj sie tak bo ci gumka w gaciach strzeli. i nie uzywaj słów których znaczenia nie znasz.
poza tym nie wiem jak u Ciebie na wsi ale u mnie buty się ściąga, chyba ze wchodzisz do obory, stąd pewnie twe zmieszanie.
pozdrawiam :*
Dodano: 19  Kwietnia  2017  20:36:46
~Daniec
@edi
Już sam twój nicku mówi o Tobie zbieracz złomu i nieudacznik życiowy który prawdopodobnie pracuje w altecu na szlifierce . Sobota zgrzewka piwa i kaszana na grylu. Wykształcenie podstawowe . Nie osmieszaj się
Dodano: 19  Kwietnia  2017  18:52:48
~ panie
Do mieszkanki- ja też uważam że nasz prezydent jest fajny, lubię słuchać jak mówi , czy przemawia , super gość, nie tylko moje to jest zdanie i rzadko się zdarza ,żeby doceniali prezydenta i młodzi i starsi.
Dodano: 19  Kwietnia  2017  18:36:29
~Do mieszkanka
Głupoty piszesz, mój chomik ma większy mózg od Ciebie.
Dodano: 19  Kwietnia  2017  18:05:09
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe