Zaloguj się !

Złoty medal za innowacyjność

Opublikowano: 14  Kwietnia  2017

Dzisiaj mamy przyjemność zaprezentować laureata Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Budowlanych 2017 w kategorii najlepsze okno - firmę Solo ze Stalowej Woli. Producent od kilku lat prężnie rozwija swoją działalność na rynku krajowym i zagranicznym, a wytwarzane okna uznawane są za jedne z najlepszych na rynku. Zapraszamy do wywiadu.

Na początku moje gratulacje, czego dotyczył konkurs?

Organizatorzy konkursu postanowili uhonorować sześć najlepszych firm z całej Polski, które wystawiały swoje produkty na targach w poszczególnych sektorach budowlanych, my pretendowaliśmy w dziedzinie stolarki.

Czy konkurencja była silna?

Polska jest największym eksporterem okien w Europie, dawno wyprzedziliśmy Holendrów , Włochów a nawet Niemców w ilości, jakości i innowacyjności produktów. Łatwo sobie zatem wyobrazić jak silne firmy mamy na rynku krajowym, konkurencja jest ostra również tu na Podkarpaciu. Tym bardziej cieszy wygrana, kiedy nam niewielkiej firmie udaje się nie tylko konkurować jak równy z równym ale zwyciężyć w tak prestiżowym konkursie.

Za co zatem ta nagroda?

Na MTR zaprezentowaliśmy nową serię okien o podwyższonej szczelności LuftHaus i to właśnie ten produkt jury deconiło najbardziej.

Czym LuftHaus się wyróżnił?

Okna tej serii ze względu na specjalny system uszczelnienia polietylenowo-poliuretanowego wykazują dziesięciokrotnie lepszą szczelność od okien energooszczędnych jakie możemy obecnie dostać na rynku. Nie dawno przeprowadzaliśmy badania w Laboratorium Techniki Budowalnej, musieliśmy je powtarzać gdyż inżynierowie tam na miejscu nie mogli uwierzyć wynikom, po prostu do tej pory nie spotkali się z tak szczelnym oknem.

Mówi się, że okna nie powinny być do końca szczelne co Pan na to?

Okna muszą być maksymalnie szczelne, za wymianę powietrza w budynku odpowiada system wentylacji, niedopuszczalne jest filtrowanie pomieszczeń poprzez nieszczelności w oknach , drzwiach czy dachu to zwykła strata pieniędzy.

Czy LutHaus wyróżnia coś jeszcze?

Owszem, okna w standardzie posiadają pakiet bezpieczeństwa na który składają się okucia anty wyważeniowe klasy RC1, zabezpieczające wszystkie naroża okna oraz klamka Secustic z wkładem anty rozwierceniowym. Pakiet bezpieczeństwa obejmuje również kontraktony montowane w każdym skrzydle otwieranym, umożliwiają one wpięcie okna do systemu alarmowego oraz klimatyzacji.

Jak to działa?

Kiedy alarm jest włączony otwarcie okna sygnalizuje włamanie i załączenie syreny. W przypadku jedynie uchylenia okna alarm nie włączy się, natomiast kontrakton wyśle sygnał do systemu klimatyzacji aby wyłączyć chłodzenie w pomieszczeniu. Okno staje się jednocześnie częścią tzw. Smart Hause, podobnie jak rolety bram czy ogrzewanie.

Bardzo to wszystko skomplikowane, czy to wszystko w jednym oknie?

Niestety nie , pomyśleliśmy również o wyglądzie. Odpowiedni design to podstawa sukcesu, produkt musi się podobać i nam się chyba udało sądząc po reakcji naszych gości.

Co jest takiego wyjątkowego w wyglądzie tych okien, czym Pan nas teraz zaskoczy?

Okuciami, a raczej ich brakiem . Seria LuftHaus posiada zawiasy schowane pomiędzy skrzydłem a ramą okna, dzięki temu nie trzeba ich myć, zaślepki nie pogubią się a całe okno wygląda o niebo lepiej. Dodatkowo kryte zawiasy są wytrzymalsze i powodują, że okno jest jeszcze szczelniejsze, gdyż górna rozwórka nie przecina uszczelki.

Jak Pan sądzi, czy produkt przyjmie się?

Jestem tego pewien, w zeszły weekend wystawialiśmy się na targach w Kielcach i zainteresowanie LuftHausem było ogromne, liczymy, że przełoży się to bezpośrednio na sprzedaż.

Życzę zatem realizacji planów sprzedażowych i dalszych sukcesów na arenie krajowej i między narodowej.

Bardzo dziękuję.

Z Produkt menadżerem firmy Solo Andrzejem Woszczyną rozmawiała Karolina Bis.

Jeśli chcesz spróbować sił w dynamicznie rozwijającej się firmie z perspektywami rozwoju wyślij CV na adres info@grupasolo.pl Firma Solo, zastrzega sobie prawo do odpowiedzi tylko na wybrane zgłoszenia.

Artykuł sponsorowany


 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe