Zaloguj się !

Odnowią sale do ćwiczeń

Opublikowano: 12  Kwietnia  2017

Sala gimnastyczna w PSP nr 3 przejdzie modernizację. Będą z niej korzystać uczniowie ośmiu klas szkoły podstawowej. W planach jest też zadbanie o salę gimnastyczną dla PSP nr 7.

Przed pierwszym dzwonkiem po wakacjach w PSP nr 3 ma zostać wyremontowana sala gimnastyczna. Zakres prac obejmie wymianę posadzki sportowej wraz z konstrukcją, demontażem i ponownym montażem urządzeń sportowych i drabinek, malowanie ścian i sufitu sali gimnastycznej, wymianę stolarki okiennej, prace towarzyszące i w zakresie instalacji wentylacji mechanicznej i instalacji elektrycznej. Obecnie miasto jest na etapie wyłonienia wykonawcy na to zadanie.

W PSP nr 3 obecnie brakuje profesjonalnego zaplecza sportowego. Ma się to wkrótce zmienić. W planach jest dobudowanie nowej sali gimnastycznej z zapleczem szatniowym.

- Przy PSP nr 3, podobnie jak przy PSP nr 7, chcemy rozbudować sale gimnastyczne. Jest to osobny projekt dedykowany dla tych szkół. Chcemy w tym roku uzyskać całą dokumentację tak, aby w przyszłym roku mieć pozwolenie na budowę i startować w konkursach ogłaszanych przez ministerstwo sportu na infrastrukturę szkolną sal gimnastycznych. Są to największe szkoły podstawowe w mieście. W związku ze zmianami w oświacie konieczne jest stworzenie odpowiednich warunków do zajęć wychowania fizycznego tak, aby wszystkie 8 roczników mogli się pomieścić- mówi Lucjusz Nadbereżny.

W Przypadku PSP nr 7 trzeba się będzie zastanowić, czy wystarczy tylko modernizacja istniejącej sali gimnastycznej. Wobec zmian w oświacie może się okazać, że zachodzi konieczność budowy nowej.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~bella
Tez jestem za odnowieniem dyrektor tylko której bo jest ich trzy
Dodano: 14  Kwietnia  2017  22:32:00
~bella
Tez jestem za odnowieniem dyrektor tylko której bo jest ich trzy
Dodano: 14  Kwietnia  2017  22:31:57
~Agnieszka
Niech odnowią dyrekcję, już najwyższy czas! Czy w tym mieście dyrektorami szkół muszą być wyłącznie nauczycielki nauczania początkowego i wf-iści?
Dodano: 14  Kwietnia  2017  12:55:25
~Puolalainen
Ta salka w trójce to nieporozumienie. Powinno się postawić większą a starą zachować do innych zajęć.
Dodano: 13  Kwietnia  2017  13:59:18
~jasio
a kto tam będzie cwiczony nauczycielki czy dyrekcja
Dodano: 12  Kwietnia  2017  18:38:53
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe