Zaloguj się !

Tomasz Sekulski pokieruje ZSP Nr 2

Opublikowano: 12  Kwietnia  2017

Tomasz Sekulski – dotychczasowy wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli, od 12 kwietnia pełni obowiązki dyrektora tej placówki. Dotychczasowy dyrektor – Włodzimierz Smutek, został zawieszony przez starostę.

- W dniu 11 kwietnia otrzymałem z Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu informację o zarzutach przedstawionych panu Włodzimierzowi Smutkowi. W tej sytuacji nie miałem innego wyjścia, jak tylko zawiesić go w obowiązkach dyrektora szkoły – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski. I dodaje, że bardzo zależy mu na dogłębnym wyjaśnieniu wszystkich okoliczności związanych z wypadkiem, w którym został poszkodowany jeden z uczniów.

– Współczuję mu, to nie powinno było się wydarzyć. Liczę jednak, że cała sprawa zostanie wyjaśniona – mówi starosta.

W dniu 12 kwietnia, Włodzimierz Smutek został zawieszony w obowiązkach dyrektora szkoły na okres 6 miesięcy. Tego samego dnia, Zarząd Powiatu Stalowowolskiego powierzył to stanowisko – na okres do 31 sierpnia 2017 roku, dotychczasowemu wicedyrektorowi – Tomaszowi Sekulskiemu.

– Liczę się z tym, że przejmuje kierownictwo w trudnych okolicznościach, ale wierzę, że podoła zadaniu. To ciężki czas dla tej szkoły. Zdaję sobie sprawę z powagi sytuacji, wiem że doszło w niej do wypadku, który nie miał prawa mieć miejsca. Ale apeluję do wszystkich, którzy próbują dzisiaj przekreślać niezliczone sukcesy tej szkoły – jej uczniów oraz nauczycieli, aby tego nie robili. To bardzo dobra szkoła, z wieloma osiągnięciami na wielu polach: wychowawczym, sportowym, a także nauki zawodów. Nie zapominajmy o tym. Oczywiście, to co jest złe – trzeba naprawić i zmienić, ale nie mogę się zgodzić na przekreślenie ogromnego dorobku całego środowiska szkolnego ZSP Nr 2 – mówi starosta Zarzeczny.

 


Komentarze
1 2 3 4 »

Strona: 1/4 Wyświetlaj po:

~Enrico
Ludzie, ludzie kochani! Takie rzeczy tylko w Stalowej!
Dodano: 24  Kwietnia  2017  17:37:40
~Iwona
Zgadzam się z Oskarem, który powiedział:
"Najtragiczniejsze jest oświadczenie Rady Pedagogicznej ZSP 2, która podjęła uchwałę o obronie dobrego imienia szkoły...
Nigdy nie słyszałem o dobrym imieniu elektrowni, huty, banku itp. Co za bolszewicki język, wyjęty wprost z agitacyjnej prasy sowieckiej... Wszyscy, którzy głosowali za tą uchwałą powinni natychmiast podać się do dymisji!".
Dodano: 24  Kwietnia  2017  06:09:40
~Cicha
Chodzą słuchy, że szkoła będzie do wygaszenia a oddziały przejmie cez i ekonomik, prawda to?
Dodano: 23  Kwietnia  2017  15:54:15
~Krętacz
Jutro Dni otwarte ZSP nr2 ciekawe czy dyrektor WS nadal bedzie brylował po korytarzach , aulach jakby nigdy nic . Wiem Pani vic JO odpowiedzialna za klasy mundurowe wyprowadzi młodzież w mundurach i bedą maszerować !!! Ni i jeszcze jest Rada Rodziców moze nowa przewodnicząca znów jakies brednie , kłamstwa i wyzwiska napisze o mamie Rafała .
Brak tylko starosty który jak z nut kłamie ze pomagał ...
Co za obłuda ..,,
Dodano: 23  Kwietnia  2017  13:24:17
~teleman
@zibi

W kontekście tego, co napisałeś cytacik z "Interwencji" Polsatu:

Dr Iwona Zielinko, adwokat rodziny Rafała: "Te osoby tak bardzo chełpiły się swoim poczuciem bezkarności, że nie dopuszczały w ogóle takiej myśli, że sprawa nie zostanie zamieciona pod dywan".
Reporter Polsatu: "Myśli Pani, że powinni ustąpić ze stanowisk?"
Dr Iwona Zielinko, adwokat rodziny Rafała: "Ja się dziwię, że jeszcze tego nie zrobili".
Dodano: 23  Kwietnia  2017  12:17:09
~zibi
Cała dyrekcja wiedziała o tej sytuacji i co dalej wicedyrektorzy kierują szkołą ,starosta był wtedy gdy powstała strzelnica był wicestarostą i dla niego też powinny być zarzuty.
Dodano: 23  Kwietnia  2017  08:22:38
~4600 Dyr
Starosta zawiesił na 6 miesięcy , wiec kolega bierze 4600 mając zarzuty i nie musi pracować .
Ręka Rękę Myje
Dodano: 22  Kwietnia  2017  19:37:56
~Robert
Oto program o "karuzeli stanowisk, powiązaniach towarzyskich, powiązania zależności służbowej od lat w Stalowej Woli".

https://vod.tvp.pl/29598909/11042017
Dodano: 21  Kwietnia  2017  07:05:05
~stw75
Wiecie co dla mnie po obejrzeniu tych dwóch reportaży w TVP 2 i Polsacie jest najbardziej szokujące i wstrząsające? W świetle zeznań uczniów niepokojące wydarzenia na tym czymś zwanym strzelnicą zdarzały się wcześniej. Z zeznań uczniów pokazanych w reportażu TVP2 (ręcznie napisane zeznania uczniów - gdy się zrobi stop klatkę, to można przeczytać co zeznali) wynika, że Pan Dyrektor i Pani odpowiedzialna za klasy mundurowe wiedzieli o tym. Dla mnie najbardziej wstrząsające i szokujące jest to, że nikt w tej szkole nie walnął pięścią w stół i nie powiedział: basta! Zróbmy porządek z tą nielegalną strzelnicą, bo w końcu dojdzie do tragedii i wszyscy za to w taki czy inny sposób poniesiemy konsekwencje. Przecież jeśli te rykoszety latały sobie, tak jak opowiadają w tych reportażach świadkowie i jak zeznali uczniowie, to przecież było oczywiste, że w końcu dojdzie do tragedii. To jest zwyczajna statystyka i kwestia czasu, że np. milion strzałów jakoś uda, ale ten milion pierwszy komuś krzywdę zrobi i będzie tragedia. Dlaczego nie znalazła się ani jedna osoba z odwagą cywilną, która ukróciłaby to, co się na tym czymś zwanym strzelnicą działo? Dlaczego nie znalazła się ani jedna osoba, która u Dyrektora czy w Powiecie nie interweniowała? Musieliby coś zrobić, gdyby np. jakaś osoba złożyła oficjalne pismo na dziennik podawczy. To w tym wszystkim jest dla mojej skromnej osoby najbardziej wstrząsające i niezrozumiałe.
Dodano: 20  Kwietnia  2017  19:09:25
~123
cała dyrekcja do wymiany
Dodano: 20  Kwietnia  2017  18:48:46
~teleman
Dwa cytaciki z reportażu Polsatu wyemitowanego 18 kwietnia br. o nielegalnej strzelnicy w Budowlance i tragedii Rafała:

Reporter Polsatu: "Spotkał się Pan kiedykolwiek z taką niefrasobliwością, głupotą wręcz?"
Pan Prokurator Andrzej Dubiel z Prokuratury Okręgowej z Tarnobrzega: "Nie. Mamy do czynienia naprawdę z POTWORNYMI UCHYBIENIAMI".

Uczeń Budowlanki, świadek wypadku Rafała: "JAK RAZ NA LEKCJĘ KTOŚ NIE DOSTAŁ, NO TO BYŁO NAPRAWDĘ DZIWNE".
Dodano: 20  Kwietnia  2017  16:23:14
~Krysia
Dobre imię szkoły, hahahaha
Dodano: 20  Kwietnia  2017  14:23:34
~Oskar
Najtragiczniejsze jest oświadczenie Rady Pedagogicznej ZSP 2, która podjęła uchwałę o obronie dobrego imienia szkoły...
Nigdy nie słyszałem o dobrym imieniu elektrowni, huty, banku itp. Co za bolszewicki język, wyjęty wprost z agitacyjnej prasy sowieckiej... Wszyscy, którzy głosowali za tą uchwałą powinni natychmiast podać się do dymisji!
Dodano: 20  Kwietnia  2017  08:48:36
~stw
Za ten wypadek do zwolnienia cała dyrekcja.
Dodano: 19  Kwietnia  2017  20:34:56
~???
W Budowlance podobno pracuje nauczyciel/nauczycielka, który/która jest radnym/radną. W związku z tym siłą rzeczy nasuwają się pytania:
- czy interweniował/interweniowała gdziekolwiek, że w szkole, w której jest nauczycielem/nauczycielką funkcjonuje nielegalna strzelnica?;
- czy interweniował/interweniowała u dyrekcji szkoły lub w starostwie, gdy na tej nielegalnej strzelnicy dochodziło do wydarzeń, które były swoistymi ostrzeżeniami, iż może w końcu dojść do tragedii? Czy stawał/stawała w obronie bezpieczeństwa uczniów?

Jeśli interweniował/interweniowała i jest jakaś dokumentacja w tej sprawie potwierdzająca takie zachowanie, to wielki szacunek i wyrazy uznania dla tego nauczyciela/nauczycielki radnego/radnej. A jeśli nie interweniował/nie interweniowała to nasuwa się kolejne pytanie: dlaczego nie interweniował/nie interweniowała?
Dodano: 19  Kwietnia  2017  13:45:36
~Maria
Za to, że Mama Rafała miała odwagę praktycznie samotnie zawalczyć o sprawiedliwość dla swojego syna powinna dostać tytuł stalowowolanki roku. Dla mnie ta Pani jest wzorem odwagi i determinacji w walce o sprawiedliwość dla dziecka. Nie bała się wypowiedzieć wojnę temu, co Pani Mecenas w reportażu Polsatu określiła mianem "sitwy". Pani Nadio proszę się nie przejmować hejterami (bo to wiadomo kto i dlaczego anonimowo Panią atakują), ale konsekwentnie walczyć o sprawiedliwość dla swojego dziecka. Normalni, uczciwi ludzie są z Panią, Rafałem i Waszą rodziną.
Dodano: 18  Kwietnia  2017  23:51:16
~sunday
No cóż, w reportażu TVP2 Pan Dyrektor pokazał swoje prawdziwe oblicze (rozmowa telefoniczna z Panem majorem). Z kolei w materiale Polsatu Pani odpowiedzialna za klasy mundurowe pokazała swoje prawdziwe oblicze (rozmowa z Panem reporterem w gabinecie Pana Dyrektora).
Dodano: 18  Kwietnia  2017  23:29:26
~Wstyd
Vice Dyr LO mało ze złości nie zjadła reportera , widać jak ta Pani zachowuje sie naprawdę . Wstyd
Dodano: 18  Kwietnia  2017  19:54:11
~Starosta
Starosta Zarzeczny jest współodpowiedzialny , oczywiście ze za jego czasów powstała ta samowolka i jeszcze kasa poszła na to dziadostwo . Parady były przed szkoła to teraz niech Pan starosta przeprosi i weźmie odpowiedzialność , renta to juz powinna byc
Dodano: 18  Kwietnia  2017  19:51:27
~Starosta
Starosta Zarzeczny jest współodpowiedzialny , oczywiście ze za jego czasów powstała ta samowolka i jeszcze kasa poszła na to dziadostwo . Parady były przed szkoła to teraz niech Pan starosta przeprosi i weźmie odpowiedzialność , renta to juz powinna byc
Dodano: 18  Kwietnia  2017  19:50:49
~Matka
Szok - masz dzieci ? Jak twoje ledwo przeżyje a do tego straci wzrok to wtedy zapytamy Ciebie o zdanie . Jakbys widział przez 10 miesięcy dyr WS i Mjr bezkarnych a co gorsze mówiących nieprawdę to wtedy ciekawe czy byś ich kochał .
Oko za Oko !
To była szkoła i odpowiadał za 900 uczniów a miał nielegalna strzelnice .
Dodano: 18  Kwietnia  2017  19:45:37
~Matka
Szok - masz dzieci ? Jak twoje ledwo przeżyje a do tego straci wzrok to wtedy zapytamy Ciebie o zdanie . Jakbys widział przez 10 miesięcy dyr WS i Mjr bezkarnych a co gorsze mówiących nieprawdę to wtedy ciekawe czy byś ich kochał .
Oko za Oko !
To była szkoła i odpowiadał za 900 uczniów a miał nielegalna strzelnice .
Dodano: 18  Kwietnia  2017  19:45:23
~Matka
Szok - masz dzieci ? Jak twoje ledwo przeżyje a do tego straci wzrok to wtedy zapytamy Ciebie o zdanie . Jakbys widział przez 10 miesięcy dyr WS i Mjr bezkarnych a co gorsze mówiących nieprawdę to wtedy ciekawe czy byś ich kochał .
Oko za Oko !
To była szkoła i odpowiadał za 900 uczniów a miał nielegalna strzelnice .
Dodano: 18  Kwietnia  2017  19:44:54
~warto mysleć
Czy w tym czasie gdy powstała strzelnica wicestarostą nie był Zażeczny,
może akt oskarżenia powinien dotyczyć wszystkich wicedyrektorów od chwili powstania strzelnicy?
Dodano: 18  Kwietnia  2017  19:40:58
~szok
Ta matka straciła w moich oczach wszystko życząc tego samego ich dzieciom, bo jakby nie patrzeć nikt nie chciał tego wypadku i nasyłając media nie liczyła się z traumą pozostałych uczniów, około 900, chyba nie można było spodziewać się takiego obrotu sprawy.
Dodano: 18  Kwietnia  2017  19:05:19
~Duśka
Obejrzałam Interwencję w Polsacie. Rafał trzymaj się!
Dodano: 18  Kwietnia  2017  17:53:14
~mix
Pan Pędlowski Marian dla polsatu mówi, że do takiej szkoły swojego dziecka by nie posłał... ale przez siedem lat patrzył na istnienie samowoli budowlanej. Jedną swoją decyzją mógł zamknąć tą strzelnicę! Dlaczego tego nie zrobił? Starosta i dyrektor "laureatami DAR-u SERCA", PRAWDA CZY ŻART?
Dodano: 18  Kwietnia  2017  17:30:50
~ja2
Matka mówi: cyt."życzę im takiego dla ich dzieci". Niesamowite.
Dodano: 18  Kwietnia  2017  16:29:44
~ja2
Własnie oglądam Interwencję na Polsacie. Stalowa Wola popularna. Czy to naprawdę jest Zero-Jedynkowe?
Dodano: 18  Kwietnia  2017  16:27:17
~Matka 2
Oddajecie 200 tysięcy, a nie w mediach brylujecie, ile Was kosztują Ci wszyscy internetowi trolle...
Dodano: 15  Kwietnia  2017  13:12:30
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe