Mistrzostwa strażaków w pływaniu

Na pływalni krytej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli odbyła się kolejna edycja zawodów w pływaniu, które na stałe wpisały się w harmonogram imprez organizowanych przez tut. komendę.

W V Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Pływaniu udział wzięło ponad 100 zawodników z całego województwa. Reprezentanci 17 komend powiatowych, 4 miejskich i komendy wojewódzkiej rywalizowali w 5 konkurencjach indywidualnych na dystansach: 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem grzbietowym, 50 m stylem klasycznym, 50m stylem motylkowym, 100 m stylem zmiennym oraz jednej drużynowej – sztafecie 4 x 50 m stylem dowolnym.

Zawody rozegrano w 2 kategoriach wiekowych: OPEN (zawodnicy w wieku 40 lat).

Z dobrej strony pokazali się reprezentanci stalowowolskiej komendy zajmując 5 miejsce w klasyfikacji drużynowej wg punktów FINA oraz 5 miejsce w konkurencji sztafetowej 4 x 50 m stylem dowolnym.

- W klasyfikacji indywidualnej kpt. Krystian Bąk zajął 4 miejsce w konkurencji 50 m stylem dowolnym w kategorii OPEN oraz 3 miejsce w konkurencji 100 m stylem zmiennym.

- W konkurencji 50 m stylem grzbietowym 4 miejsce zajął mł. kpt. Krzysztof Krawczyk w kategorii MASTERS.

- Wojciech Samko zajął 5 miejsce w kategorii OPEN.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali z rąk Zastępcy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Daniela Dryniaka, dyrektora MOSIR w Stalowej Woli Roberta Nowaka i Komendanta Powiatowego PSP w Stalowej Woli st. kpt. Roberta Lebiody medale oraz dyplomy.

Organizatorzy nie zapomnieli również o wyróżnieniu i nagrodzeniu najlepszego zawodnika zawodów, którym został Paweł Zimoń z KP PSP w Jaśle, który zajął dwukrotnie pierwsze miejsce w kategorii OPEN w konkurencjach 50 m stylem dowolnym (z czasem 26,55 sek.) oraz 50 m stylem motylkowym (z czasem 30,24 sek.).

Organizatorami V Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w pływaniu byli: Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie, Komenda Powiatowa PSP w Stalowej Woli, Sportowy Klub Pożarniczy "Strażak".