Zaloguj się !

„Stalówka” coraz niżej

Opublikowano: 2  Kwietnia  2017

Drugoligowa Stal Stalowa Wola przegrała trzeci mecz w rundzie wiosennej i niebezpiecznie zbliża się do strefy drużyn zagrożonych spadkiem. Od przedostatniej Kotwicy Kołobrzeg, która w ostatniej kolejce wygrała z Radomiakiem 3:1, dzieli zespół trenera Wójcika już tylko cztery punkty.

Warta wygrała ze Stalą 1:0, a jedyną bramkę zdobył w 15. minucie Tomasz Dejewski. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego spod linii bocznej, Dorian Frątczak źle wypiąstkował piłkę, bo wprost na głowę rosłego obrońcy Warty i ten spokojnie wpakował ją do naszej bramki. Stal do końca pierwszej połowy nie potrafiła skonstruować ani jednej sensownej akcji, nie mówiąc o wypracowaniu sobie pozycji strzeleckich. Warta w ostatnich dziesięciu minutach oddała trzy strzały. Na szczęście tym razem Frątczak, z każdym sobie poradził. Najwięcej problemów sprawiło mu uderzenie Ciarkowskiego w 40. minucie. Drugą połowę Stal zaczęła od ataku, ale poza tym, że nasi piłkarze przebywali większą ilością na połowie Warty, nic innego nie wynikało. W 59. minucie goście powinni strzelić drugiego gola, ale Waszkiewicz wybił piłkę z linii bramkowej, po zamieszaniu podbramkowym. Stal nadal atakowała, ale nieporadnie. Przypominało to przysłowiowe bicie głową w mur. Poznaniacy przerywali praktycznie każdą akcję naszego zespołu. W ostatniej minucie kapitalnie z woleja zza linii pola karnego, z około 18 metrów, uderzył Kamil Bętkowski i piła znalazła się w siatce, ale chwilę wcześniej arbiter odgwizdał faul i gola nie uznał.

Kolejnym rywalem Stali będą Błękitni Stargard, którzy przegrali w 24. kolejce z Rozwojem Katowice 0:2.

Stal Stalowa Wola - Warta Poznań 0:1 (0:1)

0:1 Tomasz Dejewski (15)

Stal: Frątczak - Waszkiewicz, Jarosz, Kołodziej, Wójcik - Korczyński (46 Piechniak), Stelmach (46 Wasiluk), Żołądź, Jonkisz (62 Mokrzycki), Bętkowski - Gębalski (76 Siudak).

Warta: Laskowski - Siwek, Dejewski, Kieliba, Kiełb - Laskowski, Marciniak - Brzostowski, Goździk (79 Cywiński), Ciarkowski (90 Chromiński) - Broź (65 Spławski). Sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec).

Żółte kartki: Jonkisz, Kołodziej, Waszkiewicz - Goździk, Laskowski.