Stal Stalowa Wola - Olimpia Elbląg

Po raz pierwszy w bramce Stali stanął Dorian Frątczak, który zastąpił kontuzjowanego Konckiego i swój debiut może zaliczyć do udanych. Co miał wybronić to wybronił, a poza tym dobrze dyrygował linią obrony, co podkreślił na konferencji pomeczowej trener Wójcik. W pierwszej połowie częściej w posiadaniu piłki byli goście, ale klarownych sytuacji podbramkowych sobie nie wypracowali. Stal przyjmowała rywala na swojej połowie i długimi podaniami uruchamiała osamotnionego w ataku Adriana Gębalskiego. Napastnikowi Stali udawało się kilka razy zwieść obrońców Olimpii, ale w pojedynkę zdziałać mógł niewiele.

Po przerwie gra naszej drużyny wyglądała dużo lepiej. Uaktywnili się boczni obrońcy i pomocnicy. Dobrą zmianę dał Przemysław Stelmach, który pojawił się po przerwie w miejsce Michała Mokrzyckiego. Młody pomocnik „Stalówki” wygrał kilka indywidualnych pojedynków w środkowej strefie, a niewiele brakowało, by wpisał się na listę strzelców. Po jednej z centr wyskoczył najwyżej na piątym metrze, wygrał pojedynek główkowy w dwoma defensorami Olimpii, ale piłka po jego uderzeniu przeleciała obok bramki.

W 65. minucie żółto-biało-niebiescy objęli prowadzenie. W narożniku polu karnego faulowany był Damian Szuprytowski i sędzia podyktował „jedenastkę”. Łukasz Pietroń. zmylił Frątczaka i goście wygrywali 1:0. Ich radość nie trwała jednak długo, bo zaledwie dwie minuty później, wyrównał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Szymon Jarosz.

Do końca meczu Stal walczyła o zwycięską bramką, ale goście skutecznie odpierali ataki naszego zespołu i mecz zakończył się podziałem punktów.

Stal Stalowa Wola - Olimpia Elbląg 1:1 (0:0)

Bramki: Szymon Jarosz 67, Łukasz Pietroń 65 (z karnego).

Stal: 1. Dorian Frątczak - 2. Adam Waszkiewicz, 19. Szymon Jarosz, 24. Konrad Kołodziej, 15. Mateusz Wójcik - 10. Kamil Bętkowski, 6. Bartłomiej Wasiluk, 8. Bruno Żołądź, 11. Michał Mokrzycki (46, 13. Przemysław Stelmach), 14. Kamil Jonkisz (68, 4. Mateusz Kolbusz) - 9. Adrian Gębalski (46, 16. Kacper Piechniak).

Olimpia: 1. Kacper Tułowiecki - 19. Łukasz Pietroń, 23. Dawid Kubowicz, 5. Kamil Wenger, 14. Radosław Bukacki - 7. Damian Szuprytowski (71, 9. Michał Bartkowski), 24. Bartosz Danowski, 8. Patryk Sokołowski, 10. Radosław Stępień (86, 15. Krzysztof Niburski), 21. Rafał Lisiecki (66, 6. Anton Kołosow) - 17. Jakub Bojas.

Żółte kartki: Bętkowski, Wasiluk, Żołądź - Stępień, Danowski, Bartkowski, Kubowicz.

Sędziował: Marcin Kochanek z Opola.