Z Puszczy bez punktów

Drugiej z rzędu porażki doznała drużyna Stali Stalowa Wola i po tym meczu niebezpiecznie stopniała jej przewaga nad drużynami znajdującymi się w strefie spadkowej. Od 15-tej w tabeli Polonii Warszawa i 16-tego Rozwoju Katowice dzieli naszą Stal już tylko 3 punkty.

Meczu z Puszczą Stal przegrać wcale nie musiała. Po 45. minutach zespół trenera Rafała Wójcika prowadził 1:0. Bramkę zdobył Adam Waszkiewicz, a piłkę dogrywał mu spod linii końcowej Adrian Gębalski. Na początku meczu kapitan Stali nie wykorzystał bardzo dobrego podania Żołądzia, strzelając wysoko nad bramkę.

Po przerwie Stal wycofała się na swoja połowę, oddając inicjatywę Puszczy. W 68. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Z rzutu wolnego z około 25 metrów celnie przymierzył wprowadzony kilkanaście minut wcześniej Bartosz Żurek. Ten sam piłkarz ustalił wynik meczu. Po raz kolejny trafił z rzutu wolnego. Było to w ostatnich sekundach gry.

W Puszczy wystąpiło w tym spotkaniu trzech byłych graczy Stali: Longinus Uwakwe, Michał Czarny i Damian Łanucha, który w okienku zimowym przyszedł z III-ligowych Karpat Krosno.

PUSZCZA NIEPOŁOMICE – STAL STALOWA WOLA 2:1 (0:1)

0:1 Adam Waszkiewicz (22)
1:1 Bartosz Żurek (68)
2:1 Bartosz Żurek (90)
PUSZCZA: Sobieszczyk – Bartków, Stawarczyk, Mikołajczyk (55 Czarny) – Zagórski, Uwakwe, Furtak (55 Łanucha), Łączek (55 Żurek) – Wójcik, Domański (79 Zawadzki) – Orłowski.

STAL: Koncki – Waszkiewicz, Jarosz, Kołodziej, Korczyński – Dziubiński (80 Jonkisz), Wasiluk, Żołądź, Siudak (80 Stelmach), Bętkowski (46 Mokrzycki)- Gębalski (86 Piechniak).