Dostali w Łowiczu „setkę”

Kolejnej z rzędu wysokiej porażki doznali koszykarze drugoligowej Stali Stalowa Wola. Nasza drużyna przegrała w Łowiczu z tamtejszym Księżakiem Syntex różnicą 25 punktów.

O tak wysokiej porażce zaważyła trzecia kwarta, przegrana przez Stal 22 punktami. Do przerwy goście wygrywali 51:42, ale po zmianie stron lider tabeli zabrał się ostro do pracy i bardzo szybko odrobił stratę, a następnie wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca spotkania. Sześc minut przed końcem koszykarze z Łowicza wygrywali różnicą 21 punktów i był to dystans dla Stali nie do odrobienia. 4 lutego Stal podejmować będzie AZS PŚk Galeria Echo Kielce, początek meczu o godz. 17.

KSIĘŻAK SYNTEX ŁOWICZ - STAL STALOWA WOLA 102:77 (26:31, 16:20, 32:10, 28:16)

KSIĘŻAK: Świderski 22 (2x3), Bojko 15, Włuczyński 15 (3x3), Wójcik 9 (1x3), Makuch 8 oraz Przygucki 15, Cukierda 11, Aniszewski 5 (1x3), Nieporęcki 4, Szkup 0.

STAL: Zaguła 16 (1x3), Partyka 15 (2x3), Kaczmarski 14 (4x3), Warszawski 11, Wojtanowicz 2 oraz Pawlus 9, Nowak 4, Łabuda 4, Pietras 2, Konieczny 0.