Get Adobe Flash player

Po drugiej stronie lustra…

Opublikowano: 11  Stycznia  2017

11 stycznia w bibliotece przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 odbyła się konferencja „Po drugiej stronie lustra. Dziecko ze spektrum i zespołem Aspergera w domu, szkole i środowisku”.

W spotkaniu brało udział 150 osób – rodzice, psychologowie, pedagodzy. Byli także przedstawiciele Urzędu Miasta oraz starosta Janusz Zarzeczny.

Zespół Aspergera może objawić się m.in. po podaniu dziecku szczepionki.

– Powikłanie poszczepienne może wystąpić nawet w rok po podaniu dziecku szczepionki, jak było w przypadku mojego dziecka– przekonywała dziennikarzy jedna z matek obecna na konferencji w MBP.

Zespół Aspergera obejmuje upośledzenie umiejętności społecznych, trudności w akceptowaniu zmian, ograniczoną elastyczność myślenia przy braku upośledzenia umysłowego oraz szczególnie pochłaniające, obsesyjne zainteresowania, natomiast rozwój mowy oraz rozwój poznawczy przebiega bardziej prawidłowo w porównaniu do autyzmu dziecięcego. Głównymi kryteriami różnicującymi zespół Aspergera od autyzmu głębokiego są brak opóźnienia rozwoju mowy i innych istotnych jej zaburzeń uniemożliwiających logiczną komunikację, prawidłowy rozwój poznawczy.

Program konferencji obejmował 7 prelekcji. Rozmawiano o doświadczeniach rodzica w wychowywaniu dziecka z autyzmem, metodach terapii dzieci z zespołem Aspergera czy sytuacji społecznej dorosłych dotkniętych autyzmem i zespołem Aspergera.

Uczestnicy konferencji mogli zapoznać się także z fachowa literaturą dotyczącą autyzmu i zespołu Aspergera.
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

być może była jeszcze jakaś mama, która mówiła o swoim dziecku z Zespołem Aspergera, ale ja tam byłam i nic takiego nie słyszałam. Teraz zauważyłam, że jednak jest coś więcej wymienione... 7 prelekcji. Szkoda, że na ten temat tak mało napisane. Naprawdę Warto było pójść na tą konferencje, żeby się dowiedzieć i poznać bliżej " zachowania osób z autyzmem i ZA"
Dodano: 12  Stycznia  2017  19:54:58
Jest mi naprawdę przykro bo czytam ten artykuł i nie ma w nim nic innego jak tylko zmianka o szczepieniu. Małe sprostowanie dla Wszystich, tych którzy nie byli na Konferencji. Po Pierwsze ta mama czyli Ja Marika..... mówiłam o swoim dziecku, o synku, który dostał diagnoze AUTYZM WCZESNODZIECIĘCY gdy miał 15 miesięcy. Po drugie powiedziałam, że syn w 13 miesiącu życia pomału zaczął się wycofywać, a zbiegło się to ze szczepieniem. Tylko tyle było na ten temat. A cała moja wypowiedzieć dotyczyła tego jak to jest przed diagnozą kiedy widzi się pierwsze objawy i nie wie się gdzie szukać pomocy, dalej jak wali się świat na głowę gdy rodzic dostaje już diagnoze swojego dziecka: autyzm. Mówiłam rónież o reakcjach ludzi jak postrzegają osoby z "autyzmem" jako nie grzeczne, czy nie wychowane dzieci itd itd. Bardzo chciałam, żeby ludzie wyszli z tej konferencji z pewną refleksją, żeby nie oceniali zbyt pochopnie innych, i że wiele zależy od nas zdrowych. Nie zawsze potrafimy zaakceptować inność. Chciałabym aby ludzie nie ulegali stereotypom, mitom i stygmatyzacji. Jeżeli zna się osobę z Autyzmem to zna się tylko jedną. Bo mimo wspólnych nie których zachowań do każdego dziecka trzeba podejść indywidualnie, bo każde jest inne.
Dodano: 12  Stycznia  2017  19:48:18
~Ala
Mam pytanie z innej beczki. Czym się różnią portale stalowemiasto od stalówka.net? Te same informacje. Podkreślone jest, że ZA jest wynikiem szczepień, niektórzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Coś lipny dziennikarzyna, że nic ciekawszego nie zapamiętał z tej konferencji. Ja również jestem przeciwnikiem szczepień lecz jak przeczytałam artykuł to rzuciło mi się bardzo w oczy i jakby to również było omawiane i ten przykład był potwierdzony badaniami.
Dodano: 11  Stycznia  2017  14:12:39
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe