Ferie w Stalowej Woli

Opublikowano: 9  Stycznia  2017

Do ferii zimowych pozostało już tylko kilka dni. Podobnie jak w ubiegłych latach ferie w mieście nie będą nudne. Z myślą o dzieciach przygotowano przeróżne propozycje...

Jako pierwsi z ferii zimowych cieszyć się będą uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego, którzy od 16 do 29 stycznia będą mieć dwa tygodnia wolnego. Do tych szczęśliwców należą uczniowie ze Stalowej Woli.

Ferie w Spółdzielczym Domu Kultury

Spółdzielczy Dom Kultury dla dzieci w wieku od 6 do 15 roku życia przygotował wiele ciekawy atrakcji. Bezpłatne zajęcia będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 13.00. Każdego dnia dzieci będą mogły spotkać zaproszonych gości i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. W czasie ferii zaplanowano różne spotkania m.in. z: podróżnikiem, wolontariuszami z Psiej Przystani, przedstawicielami WORD-u. Odbędzie się również dzień z filmem, spektakl teatralny, warsztaty interaktywne. Nie zabraknie zabawy na śniegu oraz balu maskowego. Oprócz tematycznych zajęć dodatkowe atrakcje to m.in.: filmiki, mnóstwo dobrej muzyki, warsztaty teatralne, plastyczne, wokalne, taneczne, gry i zabawy sportowe, ping-pong, konkursy, malowanie twarzy, kącik rzemiosła i inne niespodzianki.

Więcej na temat Ferii w SDK można przeczytać tu

Ferie w Muzeum Regionalnym

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli w okresie ferii, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 12.00 zaprasza dzieci w wieku 7- 12 lat na różnorodne zajęcia i warsztaty. Będą też organizowane grupy na zajęcia muzealne na ekspozycjach: "Miasto i las", "Pierścionek z orłem w koronie", "Piotr Michałowski 1800 - 1855. Niezależny, bezinteresowny, wolny".

Na dzieci czekają interaktywne wystawy, gry i zabawy, warsztaty plastyczne, ciekawe materiały edukacyjne, publikacje. Zajęcia będą odbywały się w Muzeum Regionalnym, ul. Sandomierska 1 oraz w lokalu po dawnej Bibliotece Miejskiej przy ul. Staszica 14.

Więcej na temat Ferii w Muzeum można przeczytać tu

Ferie w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna z myślą o dzieciach w wieku 6- 12 lat przygotowała szereg różnych zajęć. Dzieci będą mogły wykazać się plastycznie m.in. tworząc maski karnawałowe, wykonując zimowy pejzaż czy lepiąc bałwana z masy solnej i modeliny. Będą na nie czekały różne zabawy muzyczno- ruchowe, zagadki, rebusy, quizy i inne atrakcje.

Bezpłatne zajęcia dla dzieci w placówkach Miejskiej Biblioteki Publicznej będą odbywały się według harmonogramu:

- Biblioteka Główna, ul. ks. J. Popiełuszki 10 (wtorki, czwartki i piątki w godz. 11:30 – 13:30)

- Filia nr 1, ul. Staszica 14 (wtorki, środy i czwartki w godz. 11:00 – 13:00)

- Filia nr 2, ul. Siedlanowskiego 3 A (wtorki, środy i czwartki w godz. 11:00 – 13:00)

- Filia nr 3, ul. Rozwadowska 6 (Wtorki i czwartki w godz. 11:00 -13:00)

W okresie ferii zimowych wszystkie placówki Miejskiej Biblioteki Publicznej będą czynne w stałych godzinach.

Więcej na temat Ferii w Bibliotece można przeczytać tu

Starożytny Egipt w VIVO!

W czasie ferii zimowych centrum handlowe VIVO! gościć będzie wyjątkową wystawę „Starożytny Egipt”. Inicjatywa ta jest realizowana w ramach szerszego cyklu „Dziecko Królem Historii”. VIVO! Stalowa Wola będzie pierwszym centrum handlowym w Polsce, w którym wystawa ta zostanie zaprezentowana.

Wystawa „Starożytny Egipt” składać się będzie z kompleksu siedmiu oddzielnych budowli nawiązujących do starożytnej architektury. Wśród nich nie zabraknie kojarzonej z tym okresem piramidy. Co ważne, rola edukacyjna całej inicjatywy będzie realizowana nie tylko dzięki możliwości oglądania wystawy, ale również poprzez czynny w niej udział. Najmłodsi, będą mogli poznawać starożytność poprzez zabawę, w tym chociażby rozszyfrowując tajemnice egipskich hieroglifów, poszukując grobowca Faraona, poznając tajniki budowania piramid czy też produkując własny papirus.

Ponadto, każdy odwiedzający przed przystąpieniem do rozwiązywania nieodgadnionych zagadek, zostanie poddany charakteryzacji oraz przebrany w faraońskie szaty. Dostanie także książeczkę z informacjami o starożytnym Egipcie, a odwiedzając każde ze stanowisk, będzie zbierać pieczątki, by po zgromadzeniu wszystkich otrzymać dylom super archeologa.

Więcej na temat wystawy pt. „Starożytny Egipt” można przeczytać tu

Ferie na sportowo (MOSiR)

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje płatne zajęcia sportowe dla dzieci w wieku 7 – 13 lat. Zajęcia będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach od godz. 9:00 – 14:00. MOSiR planuje organizację grupy koszykarskiej, piłkarskiej i ogólno-sportowej. Obok zajęć grupowych, przewidziano również zajęcia na lodowisku, basenie, a także zajęcia świetlicowe i kino.

Więcej na temat Ferii na sportowo można przeczytać tu
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~Mirus
Dlaczego tak dobrze idzie mosirowi zarabianie ma dzieciach ? Zauważyliście, że to od czasu wyboru nowego dyrektora mosiru? Cały sport na mosirze drożeje.
Dodano: 12  Stycznia  2017  13:50:07
~sledz
Taaaa Mosir.. i tenn Kaczmarski... kasa, kasa i cwaniactwo. Zarobić choćby na dzieciach.
Dodano: 11  Stycznia  2017  20:23:47
~TEKLA
Wszedzie manipulacja...
Dodano: 11  Stycznia  2017  17:27:44
~TEKLA
Wszedzie manipulacja...
Dodano: 11  Stycznia  2017  17:27:38
~1+1=2
Uwielbiam ferie i 50% mniej autobusów. Nie ma sie gdzie jak dostać ani wydostać.
Dodano: 10  Stycznia  2017  13:22:26
~djhx
To na mosir platne bo trzeba oszczędzać na dzieciach żeby mierni kopacze mieli toż to chamstwo! !!
Dodano: 10  Stycznia  2017  12:49:18
~wolf
żeby jeszcze symbolicznie a nie ponad 100zł za tydzień....
Dodano: 9  Stycznia  2017  18:41:48
~pis
czy pracownicy mosir nie dostają pensji???????
Dodano: 9  Stycznia  2017  17:22:52
~pis
dlaczego płatne?????
Dodano: 9  Stycznia  2017  17:21:31
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe