Będzie nowa ścieżka w lesie?

Opublikowano: 5  Stycznia  2017

Mieszkańcy Stalowej Woli chcieliby mieć wybudowaną dróżkę pieszo- rowerową w stronę Jamnicy. Co na to władze miasta?

Ciąg pieszo- rowerowy, o którym mowa ciągnie się od Nadleśnictwa w kierunku Jamnicy. O jego budowę zabiegają stalowowolscy seniorzy z Rady Seniorów. O sprawie rozmawiali z prezydentem miasta. Teren ten nie jest własnością Gminy Stalowa Wola.

- To jest kwestia, która z punktu widzenia kompetencji leży po stronie nadleśnictwa. My, jako miasto złożyliśmy deklarację i jest ona podtrzymana. Deklarujemy, że możemy wydatkować środki na tą ścieżkę. Podobnie Miejski Zakład Komunalny chciał w tym zadaniu współuczestniczyć- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Droga wojewódzka, która biegnie do Tarnobrzega to miejsce częstych kolizji i wypadków. Poruszanie się po niej rowerem to duże wyzwanie. Kierowcy jednośladów korzystający z niej na pewno narażeni są na niebezpieczeństwo. Ruch na tej ulicy panuje w zasadzie przez całą dobę. Wielu kierowców samochodów, również aut ciężarowych, jedzie z nadmierną prędkości stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym. Ścieżka rowerowa, bezpieczna i wydzielona tylko dla jednośladów byłaby dużym ułatwieniem dla podróżujących.

- To jest połączenie jak gdyby nadleśnictwa ze ścieżką rowerową, która biegnie do Grębowa (po prawej stronie jadąc na Tarnobrzeg). My mamy wspólne interesy z nadleśnictwem i jest to kwestia wzajemnych negocjacji i dogadania się. My zadeklarowaliśmy, że z budżetu miasta możemy przekazać na ścieżkę 30 tys. zł. Całą ścieżka kosztowałaby około 60 tys. zł- mówi prezydent.

W tym przypadku nie chodzi więc o finanse, ale głównie o porozumienie z nadleśnictwem, do którego zapewne dojdzie, zwłaszcza, że Miejski Zakład Komunalny, który ma nieopodal terenów należących do nadleśnictwa usytuowane składowisko odpadów, w ramach dobrosąsiedzkich stosunków, również chce partycypować w kosztach utworzenia ciągu pieszo- rowerowego. Utworzona tam ścieżka, która byłaby również ścieżką edukacyjną byłaby dla mieszkańców ciekawą ofertą w sensie turystycznym.

 


Komentarze
« 1 2

Strona: 2/2 Wyświetlaj po:

Przepraszam, jakoś mi umknęło że chodzi tylko o tan kawałek krótki . Ciężko będzie się z pazernymi leśnikami dogadać . Oni coś tam non stop robią i tną ( zresztą tak jak i w całym okolicznym lesie )

30 tyś na taki kawałeczek ścieżki ?? To z czego ona ma być ?? Z granitu czy jak ??
Dodano: 5  Stycznia  2017  16:08:13
~M.J
Mariusz i inni doradcy.Właśnie o te kilkaset metrów chodzi , ABY MÓC BEZPIECZNIE PRZEJECHAĆ Z DZIEĆMI.Gdy jeżdżą idioci ciężarówkami i tirami po samym skraju ulicy!
Dodano: 5  Stycznia  2017  15:52:29
@Mariusz77
Obstawiam, że leśniki to jedno, a jednostka wojskowa - drugie.

Przecinka przeciwpożarowa i tak jest robiona regularnie, wystarczy wyrównać teren i posypać tłuczniem. Zastanawia mnie kwota kilkudziesięciu tysięcy złotych za kilkaset metrów ścieżki rekreacyjnej.
Dodano: 5  Stycznia  2017  15:36:06
No właśnie . opisywaną ścieżką można dojechać do szosy głównej na Jamnicę albo pod kościół tak jak pisze biker lub po dojechaniu do wąskiej asfaltówki odbić w prawo i wyjechać z lasu po kilkuset metrach . I wtedy można odbić w lewo i już jechać nowym asfaltem aż do Kotowej Woli ( ruch znikomy ) lub w prawo i wtedy dojedzie się do Agatówki o Rozwadowa . Najgorzej gdy za takie sprawy zabierają się ludzie którzy nie mają o tym pojęcia . Siedzą tylko an dupach w urzędach i kombinują jakby coś zrobić ale się nie narobić .
Po jaki grzyb w lesie budować scieżkę z kostki czy asfaltu skoro jest ta o nawierzchni szutrowo ziemnej ?? Jedyne co można by zrobić to dobudować łącznik od Sezamu do tego zjazdu na ścieżkę przed wysypiskiem . No ale na to zapewne zasrane leśniki się nie zgodzą ....
Dodano: 5  Stycznia  2017  15:32:22
~biker
wystarczy popatrzeć na google maps lub geoportal i znaleźć ścieżkę. przez las i pola można dojechać pod kościół w Jamnicy, jak pisał Mariusz77.
ale niektórym trzeba extra proste i równe autostady robić bo zero kumatości.
Dodano: 5  Stycznia  2017  14:59:35
~Abc
A sciezka w tym kierunku jest bardzo potrzebna.
Dodano: 5  Stycznia  2017  14:01:36
~andre
prezydent obiecał w wyborach scieżkę, a teraz mówi że on chce ale inni musza zrobić...
Dodano: 5  Stycznia  2017  13:58:36
do ~KTM, dla crossów lepiej zrobić tor motocrossowy z przeszkodami. Tak by nie wjeżdżały do lasu. Zakazy nie pomagają bo nie da się ich wyegzekwować. Można to zrobić na przykład w lesie za strzelnicą LOK, lub na łąkach za stanicą wodną LOK. Ogólnie tereny wokół elektrowni zagrożone zalaniem, lub już wykorzystywane przez głośne hobby jak strzelectwo.
Dodano: 5  Stycznia  2017  13:55:51
wyborca, dla Ciebie widzę tak jak i dla nachta wszystko jest niebezpieczne . Ja akurat na tej drodze czuję się w miarę bezpiecznie . Po drugie, przecież ścieżka jest, biegnie prawie pod samą Jamnicę . Od Sezamu jedzie się tylko kilkaset metrów asfaltem a potem można odbić w prawo i jechać po szutrowej drodze biegnącej wzdłuż drogi na Jamnicę . Są tam i tablice informacyjne opisujące las i dwie wiaty pod którymi można się zatrzymać .
Dodano: 5  Stycznia  2017  13:10:31
Potwierdzam, że strach jechać DW 871. Kilka razy koło mnie przejechał tir w odległości 10 cm. Pozostaje kwestia, jak ta ścieżka miałaby wyglądać. Wygodniej jedzie się naturalnie powstałymi leśnymi szlakami po runie i mchu niż po żwirze i błocie.
Dodano: 5  Stycznia  2017  12:57:23
~KTM
Zróbcie ścieżki dla crossów umiech
Dodano: 5  Stycznia  2017  12:43:03
~złomiarz
ścieżki , to się wydeptuje a nie buduje, ot co. Jak nikt nie chodzi , nie wydeptuje, to ścieżki niet jezyk
Dodano: 5  Stycznia  2017  12:38:32
~amstrong
Na księżyc im jeszcze scieżkę zrobić niedługo wszędzie scieżki scieżki
Dodano: 5  Stycznia  2017  12:25:07
~123
Zostawcie las w spokoju...
Dodano: 5  Stycznia  2017  12:02:04
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe