Zaloguj się !

Pomóżmy ludziom, by nie zamarzli

Opublikowano: 4  Stycznia  2017

Na najbliższe dni prognozowane są znaczne spadki temperatur, które w godzinach nocnych mogą osiągnąć -20ºC. Nastaje wyjątkowo trudny okres dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Policja przypomina - aby uratować komuś życie wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 997. Nie bądźmy obojętni na ludzki los!

Kiedy temperatura na zewnątrz spada znacznie poniżej zera, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Chodzi tu oczywiście o osoby, które mogą cierpieć z powodu zimna. Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

Policyjne patrole sprawdzają parki, skwery, zarośla, miejsca rzadko uczęszczane, opuszczone budynki, ogródki działkowe. Funkcjonariusze starają się docierać wszędzie tam, gdzie mogą przebywać osoby bezbronne wobec zimna. Policjanci współpracują w tym zakresie z wieloma instytucjami między innymi z ośrodkami pomocy społecznej.

Stalowowolska Policja apeluje:

jeśli wiemy, że ktoś cierpi z powodu zimna (nie stać go na zakup opału, jest samotny, nikt mu nie pomaga), zadzwońmy do najbliższej jednostki Policji, która pomoże zorganizować pomoc takiemu człowiekowi; zawsze, kiedy widzimy kogoś drzemiącego na ławce, osobę, która jest wyraźnie zamroczona alkoholem, wzywajmy Policję. Takiemu człowiekowi grozi śmiertelne niebezpieczeństwo!

KPP

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~obiwankenobi
Roko autorem zdjęcia jest policja, a nie redaktor ze stalowki.net. Odwiedzaj inne portale, będziesz miał lepsze rozeznanie.
Dodano: 8  Stycznia  2017  08:13:04
~Roko
Zdjecie skradzione z stalowka .net
Dodano: 8  Stycznia  2017  07:56:27
~Gądek
W mieszkaniu to już gorąco jest od samych rur przez te mrozy. Kaloryfery ustawiłem na zero i dalej gorąco.
Dodano: 8  Stycznia  2017  00:08:47
~jdj
To odpady społeczne nie ma sensu próbować im pomagać! !
Dodano: 7  Stycznia  2017  23:48:39
~pipi
Pomoze każdemu jeśli dadzą sobie pomóc.
Dodano: 7  Stycznia  2017  20:28:08

Minus 19 na tę chwilę.
W takiej temperaturze, człowiek może wychłodzić się na śmierć w ciągu 1 godziny.

Dodano: 7  Stycznia  2017  20:27:50
~Adela
Pani premier Szydło powiedziała,że pochyli się nad problemami każdego obywatela.Ma szanse się wykazać ,aby więcej ludzi z wychłodzenia nie umarło.Sorry,taki mamy klimat.Gdzie świętuje pani premier?
Czy również na Maderze? Czy ślizga się na nartach?
Dodano: 7  Stycznia  2017  20:14:56
~Pipi
Dziś trafił do szpitala

Problem jest to, że ci ludzie nie chca pomocy, policja jeżdzila do niego dzis ze 2 razy zanim go na silę chyba wysłali karetką do szpitala. Ci ludzie nie chca pomocy, a policjanci jezdza i wciąż szukaja bezdomnych i namawiaja na Alberta
Dodano: 7  Stycznia  2017  19:02:58
~karolina
Ktoś wie co z tym panem spod wiaduktu?
Dodano: 7  Stycznia  2017  18:10:46
~kul
to odpady spoleczne nie warto sie nimi przejmowac!!!!!!!!
Dodano: 5  Stycznia  2017  13:26:21
~halszka
Nie wiem co o tym myśleć. Mnie zdarzył się taki przypadek , że chciałam pomóc bezdomnemu sypiającemu w budzie metalowej. Zadzwoniłam na policję to nie bardzo chcieli przyjechać a jak przyjechali to chwilę porozmawiali z tym bezdomnym a ich cała reakcja to było dokładne spisanie moich danych osobowych. Tego bezdomnego znali i nie chcieli mu pomóc. To pijak uprzykrzający życie całej okolicy.Jest przy tym wulgarny i ordynarny.
Dodano: 5  Stycznia  2017  11:33:37
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe