Masz samochód zabytkowy? Pamiętaj o OC!

Opublikowano: 1  Stycznia  2017

Polacy zdecydowanie chętniej niż przed laty wchodzą w posiadanie topowych klasyków polskich dróg i nie tylko. Ludzie pałają sympatią do samochodów posiadających historię i własną duszę. Ale prócz pasji widzą w tym procederze również dobry interes, gdyż na sprzedaży oldtimera będącego w dobrym stanie technicznym można całkiem sporo zarobić. Szacuje się, że obecnie na terenie Polski znajduje się ponad 50 tysięcy samochodów zabytkowych, a to jak na ludzi preferujących nowoczesne samochody i innowacyjne rozwiązania naprawdę całkiem sporo.

Dlaczego tak chętnie kupujemy klasyki?

Dla ludzi nie będących w temacie starych samochodów warto wyjaśnić jaki samochód zyskuje miano zabytkowego. Niektóry wydaje się, że każdy stary samochód można w ten sposób nazywać, jednak nic bardziej mylnego. Tak naprawdę pojazd można nazwać zabytkowym jedynie wtedy, gdy jego wiek wynosi minimum 25 lat, a z produkcji wyszedł co najmniej 15 lat temu. Dodatkowo nie można zapomnieć o tym, co owe auta oferują pod maską. Tylko te posiadające ponad 75% oryginalnych części można uznać za atrakcyjne, natomiast urządzenia posiadające większą część zamienników przestają budzić zainteresowanie prawdziwych pasjonatów oldtimerów.

Stare pojazdy nabywamy z wielu różnych powodów. Nie trudno się domyślić, że jednym z nich jest po prostu miłość do samochodów zabytkowych oraz przyjemność z restaurowania ich oraz pracowania nad ich ulepszeniem. Niektórzy również widzą interes w posiadaniu topowych klasyków, które można przeznaczyć na wypożyczanie ich nowożeńcom czy osobom pragnącym mieć wielkie wejście na masowych imprezach okolicznościowych.

Nie zapomnij o tym co najważniejsze

Jeśli kupno oldtimera było naszym marzeniem to w momencie jego nabycia ogromna radość z jego posiadania może przysłonić nam priorytety, które musimy zrealizować. Jednym z nich jest zakup korzystnego ubezpieczenia dedykowanego pojazdom zabytkowym, które zagwarantuje ochronę naszemu pojazdowi w każdej sytuacji, nawet takiej, której nie obejmuje tradycyjne ubezpieczenie. Classic Car Insurance przewiduje wypłatę środków pieniężnych w przypadku kolizji drogowej oraz uszkodzenia pojazdu na wszelkiego rodzaju wystawach i zlotach samochodów zabytkowych. Dobrą informacją dla ludzi wypożyczających swoje oldtimery jest, że w przypadku ich uszkodzenia pojazdu przez osoby trzecie, wszelkie naprawy zostaną pokryte przez fundusz pochodzący z wykupionej przez nas polisy.

Artykuł sponsorowany
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe