Ile Polacy wydają na ubezpieczenie domu

Opublikowano: 17  Grudnia  2016

Coraz więcej Polaków decyduje się na wykupienie ubezpieczenia mieszkania. Rodacy mają większą świadomość, że posiadanie polisy to nie luksus, a konieczność. Konieczność, dzięki której można uniknąć poważnych skutków finansowych w razie nieprzewidzianego zdarzenia losowego dotykającego nieruchomość. Czy Polacy chętnie kupują polisy z wysoką składką?

Jak wynika z raportu "Polak na swoim. Ubezpieczenie nieruchomości w Polsce", aż 65% Polaków wykupuje polisę w ramach swojej przezorności, 28% respondentów decyduje się na ubezpieczenie z konieczności wynikające z kredytu mieszkaniowego, 15% badanych to osoby, które miały szkodę w przeszłości i wiedzą, czym grozi brak ubezpieczenia.

Od 100 do 500 zł

Jeśli zastanawiasz sie, ile może kosztować ubezpieczenie domu, wystarczy przyjrzeć się danym wynikającym z wyżej wymienionego raportu. Zgodnie z badaniem, Polacy za ubezpieczenie płacą od 100 do 500 zł rocznie (74%).

Jak wynika ze statystyk, 31% Polaków za polisę płaci 100-200 zł rocznie. Natomiast 8% wykupuje polisę za kilkadziesiąt złotych. 25% ankietowanych wydaje na ubezpieczenie nieruchomości od 200 do 300 zł. 18% to grupa Polaków posiadająca polisę w kwocie od 300 do 500 zł. Natomiast zaledwie 2% respondentów zdecydowało się wykupić ubezpieczenie nieruchomości za kwotę przekraczającą 1000 zł.

Taniej nie zawsze znaczy lepiej

Jak pokazują badania, wiele osób kieruje się przede wszystkim ceną ubezpieczenia, nie znając elementów składowych polisy (12%). Powoduje to pewne niedomówienia, jeśli dochodzi do wypłaty odszkodowania.

Warto więc mieć świadomość, że ceny ubezpieczeń nieruchomości kształtuje wiele czynników. Dlatego też nie zawsze warto wybierać najtańszą polisę. W pierwszej kolejności należy określić zakres ochrony ubezpieczeniowej oraz ustalić sumę ubezpieczenia. Dopiero na tej podstawie można zestawiać oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Ubezpieczeniem domu warto się zainteresować

Nadal wahasz się nad wykupieniem ubezpieczenia nieruchomości? Wiedz, że jest to rozwiązanie pozwalające uniknąć poważnych strat finansowy w razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Biorąc pod uwagę statystyki policyjne i fakt, że co włamania z kradzieżą dochodzi średnio co 15 minut, warto ubezpieczyć nieruchomość, choćby od tego zdarzenia. Dzięki temu, w razie wypadku ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie rekompensujące wszystkie straty związane z kradzieżą mienia.

Jeśli jesteś zainteresowany ubezpieczeniem domu na strzezdom.pl, sprawdź atrakcyjne oferty towarzystw ubezpieczeniowych i wybierz rozwiązanie dostosowane od twoich potrzeb i oczekiwań.

Artkuł sponsorowany
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe