Piłkarze Stali nie zyskali uznania

Opublikowano: 22  Grudnia  2016

Gracze drugoligowego zespołu ze Stalowej Woli nie znaleźli się na liście nominowanych zawodników w dziesiątej edycji plebiscytu „Piłkarze wybierają”.

Plebiscyt organizuje jak co roku Polski Związek Piłkarzy. Zabawa polega na tym, że nominowanych do jedenastki roku wybierają sami piłkarze, występujący w danej lidze. W ten sposób poznamy jedenastki 2016 roku w ekstraklasie, pierwszej lidze oraz drugiej lidze.

Jak można między innymi przeczytać na stronie Polskiego Związku Piłkarzy: „Na podstawie głosów zawodników grających w II lidze wyłonione zostały nominacje do tegorocznych nagród. Laureatów poznamy 10 stycznia 2017 roku. Piłkarze sami pełnią rolę jury, głosując na swoich kolegów z boiska. O nominacjach i ostatecznych wynikach decyduje liczba oddanych przez nich głosów. Od tego roku po raz pierwszy piłkarze II ligi mogli głosować na, ich zdaniem, najlepszych trenerów oraz sędziów minionego roku w ich klasie rozgrywkowej”.

„Stalówka” po pierwszej części obecnego sezonu zajmuje w drugoligowej tabeli dziewiąte miejsce z 24 punktami na koncie. Zespół trenera Rafała Wójcika został niemal całkowicie przebudowany przed obecnym sezonem, dominują w nim młodzi zawodnicy „na dorobku”. Przypomnijmy, że w poprzednich latach piłkarze stalowowolskiej drużyny nie tylko byli nominowani, ale także byli wybierani do najlepszej jedenastki drugiej ligi. W najlepszej jedenastce drugiej ligi wschodniej w 2013 roku znaleźli się Tomasz Wietecha i Wojciech Reiman, ten drugi został też uznany za największe odkrycie sezonu w drugiej lidze wschodniej. W kolejnym roku w najlepszej jedenastce drugiej ligi znaleźli się Tomasz Wietecha, Michał Czarny i Łukasz Sekulski, a w następnej edycji, w jedenastce „2015” – Łukasz Sekulski, który został też wybrany najlepszym piłkarzem drugiej ligi i odkryciem roku w tej klasie rozgrywkowej.

Tym razem wśród nominowanych zabrakło „Stalowców”, znalazł się za to były gracz stalowowolskiej drużyny, Michał Czarny, obecnie zawodnik Puszczy Niepołomice. Nominacje do jedenastek roku w ekstraklasie i pierwszej lidze można znaleźć na stronie internetowej Polskiego Związku Piłkarzy.

Lista nominowanych w 2016 roku w drugiej lidze do jedenastki roku:

Bramkarze: Bartosz Golik (Rozwój Katowice), Daniel Kajzer (ROW Rybnik), Tomasz Loska (Raków Częstochowa), Adrian Szady (Radomiak Radom), Tobiasz Weinzettel (Odra Opole).

Obrońcy: Mateusz Bodzioch (Odra), Błażej Cyfert (Raków), Michał Czarny (Puszcza Niepołomice), Michał Grudniewski (Radomiak), Wojciech Jurek (Polonia Bytom), Marek Krotofil (ROW Rybnik/Legionovia), Daniel Kutarba (Polonia Bytom/Legionovia), Tomas Petrasek (Raków), Piotr Stawarczyk (Puszcza), Bartosz Sulkowski (Radomiak), Maciej Świdzikowski (Radomiak), Robert Trznadel (Odra), Łukasz Winiarczyk (Odra), Wiktor Witt (Kotwica).

Pomocnicy: Robert Chwastek (Gryf Wejherowo), Maciej Domański (Puszcza), Rafał Figiel (Raków), Marek Gancarczyk (Odra), Waldemar Gancarczyk (Odra), Piotr Malinowski (Raków), Tomasz Wepa (Odra), Marcin Wodecki (GKS Tychy/ Legionovia), Tomasz Wróbel (Rozwój).

Napastnicy: Adam Czerkas (Raków), Piotr Giel (Kotwica Kołobrzeg), Daniel Koczon (Siarka Tarnobrzeg), Arkadiusz Kowalczyk (Polonia Bytom), Marcin Krzywicki (GKS Bełchatów), Leandro Rossi Pereira (Radomiak), Fabian Piasecki (Olimpia Zambrów), Paweł Piceluk (Olimpia Elbląg), Łukasz Staroń (Odra), Dawid Wolny (Odra).

Najlepszy Piłkarz II Ligi: Wojciech Fadecki (Błękitni Stargard), Rafał Figiel (Raków), Aleksander Januszkiewicz (Polonia Bytom), Leandro Rossi Pereira (Radomiak), Tomasz Wróbel (Rozwój).

Odkrycie II Ligi: Jakub Kuzdra (Polonia Bytom), Sebastian Milewski (Legionovia), Fabian Piasecki (Olimpia Zambrów), Grzegorz Szymusik (Błękitni), Konrad Zaradny (Raków).

Najlepszy Młody Piłkarz II Ligi: Bartosz Golik (Rozwój), Aleksander Kowalski (Odra), Sebastian Milewski (Legionovia), Fabian Piasecki (Olimpia Zambrów), Mateusz Spychała (Radomiak), Marcin Staniszewski (Puszcza), Tobiasz Weinzettel (Odra).

Trener II Ligi: Jan Furlepa (Odra), Włodzimierz Gąsior (Siarka), Krzysztof Kapuściński (Błękitni), Werner Liczka (Radomiak), Marek Papszun (Raków).

Sędzia II Ligi: Dawid Bukowczan (Żywiec), Paweł Kantor (Dębica), Marcin Liana (Bydgoszcz), Szymon Lizak (Poznań), Robert Marciniak (Kraków), Tomasz Marciniak (Płock).

A.

 


Komentarze
« 1 2

Strona: 2/2 Wyświetlaj po:

~luki
~vielitz
O co chodzi w sporcie ? O zdrowie. O to, żeby młodzież nauczyć zdrowego trybu życia, ruchu. Sport zawodowy to sport zawodowy. Ma być i będzie i tyle. Ale likwidacja sportu dziecięcego zakończy się zwiększonymi nakładami na służbę zdrowia. Jak pisałeś, nie każdy w pikę grać musi. Dziewczynki przeważnie w piłkę nie grają a i chłopcy nie muszą. Więc co mają robić ?
Jeśli chodzi o przyciągnięcie kibiców to stal w stalowej ma naprawdę niskie notowania a to przez pazerność tego klubu i zachowanie zarządu klubu i kibiców (na trybunach i poza nimi). Więc nawet jeśli wejdziemy do I ligi na co nas nie stać (ile miasto jest w stanie kasy wyłożyć ? a przecież ten zarząd sponsora żadnego nie przyciągnie), to kibiców i tak będzie max 2000 a realnie myślę że do 1000. Na miasto, które ma 60 tys ludzi. LN pchając się w tą piłkę realnie osłabi swoje poparcie. BO zyska kilkaset głosów a straci tysiące, które mają na ten stadion wywalone.
Dodano: 23  Grudnia  2016  09:16:43
~luki - jak napisałem, odbudować sport zawodowy, a jedyna zawodowa drużyna w STW to PSA Stal, takie czasy. Ponadto, tylko piłka na normalnym poziomie (min. 1 liga) jest w stanie przyciągnąć sporą liczbę kibiców (no jeszcze koszykówka też, ale zdecydowanie mniej niż piłka), na pozostałe dyscypliny chodzi zwykle garstka ludzi (ale szacunek dla nich za osiągane wyniki).

Co do losu pozostałych sekcji, nie będę się wypowiadał, nie analizowałem budżetu miasta i nie wiem jaki będzie budżet mosiru - obyś się mylił, bo zdaję sobie sprawę, że wszystkie sekcje są potrzebne dla młodzieży (nie każdy gra w piłkę itp.).

~HEJT STOP - no tak to na necie jest, na wszystkich portalach, jest kilka "postaci", którzy walą hejtem na maxa, i to z "obu stron barykady" - faktycznie, ciężko już ich nawet olewać.
Dodano: 23  Grudnia  2016  08:56:01
~luki
~vielitz
Obecny prezydent nie jest przychylny całemu sportowi w Stalowej Woli a tylko piłce nożnej gdzie jak ktoś zauważył na meczach jest 350 kibiców. Pozostałe sporty są regularnie niszczone. Szczególnie sekcje na mosirze. Zobaczysz co będzie po nowym roku jak dyrektor mosiru ogłosi nowy budżet. Zobaczysz ile dzieci będzie trenowało na mosirze na koniec przyszłego roku. Wygląda to tak, że prezydent ciśnie kase w piłkę kosztem innych sportów. No bo na wszystko nie wystarczy więc najłatwiej oszczędzić na dzieciach. Nie będą przecież protestować. Mosin na lodowisko ma, na podkarpackie centrum piłki nożnej ma a na sport dzieci nie ma. Niech siedzą przed komputerami i TV. Będą miały figurę jak nasz prezydent.
Dodano: 23  Grudnia  2016  08:33:00
~jal
Nasze chłopaki są jeszcze mało znane w lidze, może oprócz Gębalskiego. Taki Essam pewnie byłby wyróżniony, ale to trochę furiat, więc pewnie za nim nie przepadają.
Dodano: 23  Grudnia  2016  08:16:22
~HEJT STOP
Mam już tego dosyć!!
Czy ja muszę pod każdym tekstem czytać te „polityczne” komentarze, ten ściek, to szambo wylewane przez frustratów? Od około 2 miesięcy dwóch czy trzech matołów uparło się, żeby każdy text zalewać swoimi wypocinami „politycznymi”.
Ta wzmożoną aktywność w komentarzach zbiegła się w czasie ze wzmożoną aktywnością pewnej grupy politycznej w realu. Robią konferencyjki, piszą listy organizują marsze, na które przychodzi 4 osoby. Zainteresowanie żadne, zaś na tej i innych stronach dają upust swojemu chamstwu. Żygać mi się już od tego chce i nie tylko mi.
Czy ten „specjalista” jeden czy dwóch od politycznego Public Relations otrząśnie się w końcu i dojdzie mu do łba, że wybory za 2 lata, a nie za 2 tygodnie! Nosz ku*wa mać!
Wiem, że nie tylko ja jestem wkurzony na tego „magika od internetowego hejtu”. Jeśli ktoś myśli podobnie, niech wklei mój wpis, pod innymi textami. Może przeczytają go i ku*wa w końcu coś do nich dotrze! Przepraszam, że sam piszę nie przebierając w słowach ale raz że naprawdę mam dość, a dwa że chyba tylko taki język ma szansę do tych dwóch „PRowców” dotrzeć.
Dodano: 23  Grudnia  2016  08:06:04
Bo drogie dzieci, Stalówka w końcu ma drużynę, a nie pojedyncze pseudogwiazdki - a pseudogwiazdki doceniają tylko inne pseudogwiazdki.
Szacun dla chłopaków, że podnieśli się po początkowych porażkach i pokazali, że nawet za małą kasę można zrobić zespół walczący w każdym meczu na maxa.
Oby udało się wykorzystać tę szansę (zmiana władz na bardzo przychylne sportowi) i odbudować sport zawodowy w STW.
Dodano: 23  Grudnia  2016  07:12:29
~grybzy
Najwazniesze jest ze 350 ich kocha. To jest wystarczajacy powod aby wydac z publicznych pieniedzy 20 mln.
Dodano: 22  Grudnia  2016  23:33:18
~antystal
bo to kupa jest hahahahmoga wystapic na zenade roku!!!!!!!!!
Dodano: 22  Grudnia  2016  23:24:44
~kibic
Słabi są.
Dodano: 22  Grudnia  2016  22:51:09
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe