Rewolucja w stomatologii!

Opublikowano: 1  Kwietnia  2017

Stomatologia Kosmetyczna w Stalowej Woli to gabinet dentystyczny, który od ponad 15 lat oferuje swoim pacjentom wszczepianie implantów takich systemów jak: STRAUMANN®, TBR, BRANEMARK, AB, ALPHA BIO, gwarantując w ten sposób sprawdzoną metodę leczenia, której jakość stoi na najwyższym poziomie. Dodatkowo. jest w stanie zaproponować swoim pacjentom zrekonstruowanie całego uzębienia podczas jednej wizyty u stomatologa.

SM: Jak to możliwe, że podczas jednej wizyty pacjent może zrekonstruować swoje uzębienie?
Lek. med. stom. Andrzej Szymański: Nasz gabinet jest wyposażony w innowacyjny sprzzęt, który dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii CAD/CAM i systemu CEREC jest w stanie w ciągu niecałych 2 godzin opracować uzupełnienia pełnoceramiczne w postaci koron, licówek i wypełnień Inlay lub Onlay.

SM: W czym tkwi sekret tej metody?
Lek. med. stom. Andrzej Szymański: Sukces tej metody stomatologicznej zachęca osoby chcące poddać się leczeniu stomatologicznemu, ponieważ nie muszą one czekać na rekonstrukcję kilka czy kilkanaście dni. Dzięki wirtualnemu projektowaniu otrzymują odbudowę protetyczną wykonaną precyzyjnie, a przede wszystkim szybko.

SM: Jak przebiega taki zabieg?
Lek. med. stom. Andrzej Szymański: Pacjent, który zdecydował się na odbudowę protetyczną w systemie CERC, po przybyciu do gabinetu przechodzi skanowanie. Dzięki temu uzyskany zostaje wycisk wirtualny, na którego podstawie powstaje praca protetyczna. Cały proces projektowania trwa kilkanaście minut. Kolejnym etapem jest dobór wielkości i odcienia kostki porcelanowej, z której powstaje odbudowa protetyczna. Następnie kostka zostaje umieszczona w cyfrowej drukarce 3D, ta wytwarza z niej rekonstrukcję. Na samym końcu następuje cementowanie gotowej rekonstrukcji.

SM: Czy taki zabieg jest kosztowny?
Lek. med. stom. Andrzej Szymański: Ceny odbudowy protetycznej opracowanej w systemie CEREC są nieco wyższe od standardowych prac wykonywanych przez techników w laboratoriach, ale wiążą się z brakiem konieczności długiego oczekiwania na rekonstrukcję, co dla pacjentów jest bardzo ważne.

Obrazek

Artykuł sponsorowany
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe