Emerytura i renta na święta

Opublikowano: 12  Grudnia  2016

Emeryci i renciści, którzy zwykle swoje świadczenie otrzymują 25 dnia miesiąca, nie muszą się obawiać, że w grudniu dostaną je dopiero po Świętach Bożego Narodzenia.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zadbał o to, by wszystkie te osoby otrzymały emerytury i renty najpóźniej 23 grudnia.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych standardowo wypłaca emerytury i renty w sześciu terminach tj. 5, 6, 10, 15, 20 i 25 dnia każdego miesiąca. W grudniu ostatni termin płatności wypada w dzień Świąt Bożego Narodzenia. Co za tym idzie wielu klientów ZUS, kontaktuje się z placówkami Zakładu, a także z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, dopytując, czy swoje emerytury i renty otrzymają dopiero po świętach, a przed Nowym Rokiem.

Pragniemy uspokoić wszystkich klientów, którzy odbierają swoje świadczenia 25 każdego miesiąca. W porozumieniu z MRPiPS podjęta została decyzja, żeby wszystkie wskazane świadczenia wypłacić maksymalnie do 23 grudnia, tak by i klienci dysponowali należnymi im pieniędzmi.

- Świadczenia, które doręczane są przez listonoszy, trafią na pocztę 20 grudnia, aby maksymalnie do 23 grudnia można było je dostarczyć zainteresowanym - informuje Małgorzata Łyszczarz-Bukała, rzecznik regionalny ZUS województwa podkarpackiego. - Natomiast osoby, które odbierają swoje świadczenia za pośrednictwem banku otrzymają je 22 i 23 grudnia.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe