Get Adobe Flash player

Montaż drzwi prysznicowych

Opublikowano: 29  Listopada  2016

Drzwi przesuwne w łazience często wzbudzają strach podczas instalacji – wszystkie obawy związane są ze sposobem montażu – niepotrzebnie. Wbrew pozorom czynność ta nie jest wcale tak trudna. Zazwyczaj klienci dużo więcej czasu poświęcają samej selekcji interesujących ich modeli – wielu klientów korzysta z pomocy fachowców. Odważni często dość spontanicznie próbują mierzyć się z instrukcją, ponieważ w końcu: ,,Wszystko jest dla ludzi” i słusznie. O czym zatem trzeba pamiętać podczas montażu drzwi przesuwnych pod prysznicem?

Sprawdź zestaw i przygotuj narzędzia

Montaż drzwi przesuwnych wymaga użycia kilku narzędzi. W trakcie montażu przyda się zarówno wiertarka, jak i poziomica, śrubokręt - zestaw ten zależy od danego wyzwania. Przygotowanie odpowiednich narzędzi nie tylko przyspieszy cały proces, ale pozwoli Ci uniknąć zamieszania, czy problemów spowodowanych brakiem narzędzi. Dodatkowo przed przystąpieniem do pracy sprawdź kompletność zestawu. W pudle powinny znajdować się wszystkie przedmioty, które są niezbędne do prawidłowej instalacji. Elementy mamy też zwykle opisane w instrukcji obsługi, dlatego podczas analizy opieraj się o dane zawarte na dołączonej kartce.

Precyzja jest kluczem do sukcesu

Montaż drzwi przesuwnych jest elementem prac remontowych, ale podczas kupna nowego mieszkania często stanowi jedną z pierwszych czynności. Podczas jej wykonywania szczególnie ważna jest precyzja, którą musimy odznaczać się przy dokonywaniu pomiarów, ale istotne jest też opanowanie. Na początku może was nieco przytłoczyć ilość elementów potrzebnych do zamontowania drzwi przesuwnych pod prysznicem, jednak bez obaw. Rolki, uszczelki, zaślepki przestaną nam być obce już za kilka chwil, kiedy przystąpimy do montażu. Najpierw jednak, jeszcze przed rozpoczęciem przykręcania i dopasowywania – wszystko wymierz. Dzięki dokładnym pomiarom unikniesz błędów i zamontujesz drzwi bez zbędnych czynności.

Przyda się duża staranność

Bardzo ważna jest również staranność na każdym etapie pracy. Pamiętaj, że montowane drzwi będą ci służyć przez wiele lat, dlatego schludność pracy będzie owocowała idealnym efektem wizualnym i technicznym przez cały okres użytkowania. Zmniejszysz w ten sposób również ilość ewentualnych usterek. Drzwi przesuwne będą się idealnie prezentować, wszystko zostanie właściwie przykręcone i dopasowane – dzięki temu przyjemność z eksploatacji też wzrośnie. Dlatego najpierw spokojnie skręć dane elementy konstrukcji, łącząc potem poziome z pionowymi. Jeśli chodzi o miejsce, w którym łączą się elementy szklane z metalowymi, możesz zabezpieczyć je silikonem. Szczelność, jeśli chodzi o ten etap, jest niezwykle ważna. Szczególnie uważać należy także przy wkładaniu szyby, ponieważ jest to delikatny element, ale za to kluczowy w użytkowaniu prysznica. Nie można też zapomnieć o rolkach, dzięki którym drzwi się przesuwają – tutaj również przyda się dokładność. Instrukcja montażu drzwi przesuwnych jest jednak dołączona do produktu, dlatego to szczególnie do niej trzeba przywiązywać uwagę.

Czy jakość drzwi przesuwnych ma znaczenie?

Podstawowym aspektem, który ma wpływ na sposób montażu i jego poszczególne etapy, jest jakość drzwi. W przypadku drzwi prysznicowych, mamy do wyboru różne rodzaje materiałów – np. szkło typu Screen Guard albo Prismatic z powłoką Reflex. Każde z rozwiązań ma inne właściwości, które ułatwi korzystanie z prysznica, jednocześnie znacząco podnosząc komfort dbania o łazienkę. Zaleca się, aby wybierać produkty sprawdzonych, renomowanych producentów, ponieważ tylko wtedy mamy pewność, że wszystko przebiegnie zgodnie z założeniami. Polską firmą, która spełnia te założenia, jest KOŁO - działa na rynku już od ponad 50-ciu lat, wprowadzając coraz to nowe rozwiązania i ułatwienia dla swoich klientów.

Artykuł sponsorowany
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe