Jumping fitness daje świetne efekty!

Opublikowano: 1  Grudnia  2016

Wzmacnia, kształtuje sylwetkę oraz… poprawia samopoczucie. Jumping fitness polecany jest wszystkim osobom, które nie wiedzą jak schudnąć oraz znudzonym tradycyjnym aerobikiem. Trzeba jednak zdać sobie sprawę, że poza zabawą trening na trampolinach to również ciężka praca mięśni. Ten niepozorny trening potrafi wycisnąć siódme poty. Dokładnie – nawet 1000 kalorii w godzinę!

Energetyczne tempo

Jumping fitness to intensywne ćwiczenia wykonywane na specjalnych jednoosobowych trampolinach. Podstawą treningu są skoki, bieg w miejscu, pajacyki i skręty tułowia. Ważne jest to, że w tego rodzaju treningu nie chodzi o wysokie wyskoki do góry – podczas skoku sednem jest unoszenie nóg tak, by jak najbardziej zbliżyć je do klatki piersiowej. Brzuch przez cały trening powinien być napięty.

I choć dla niektórych jumping fitness brzmi jak niewymagające ćwiczenia, to w rzeczywistości ćwiczenia na trampolinie mogą być wymagającym treningiem. To wskutek szybkiego tempa ćwiczeń, które wyznacza energetyczna muzyka. Bardziej zaawansowani dodatkowo obciążają nogi specjalnymi ciężarkami.

Efekty jumping fitness

Trening składa się ze stałych części: rozgrzewki, cardio, wzmacniania i rozciągania. Wpływ ma więc na całą sylwetkę, m.in. kształtowanie pośladków i ud, ramion, boczków i głębokich mięśni brzucha. Ponadto:

- dotlenia tkanki i zwiększa objętość płuc;
- poprawia pracę układu krążenia;
- poprawia koordynację ruchową;
- przyspiesza przemianę materii;
- zwiększa wydolność organizmu;

Warto także zauważyć, że trening jumping fitness bardzo poprawia samopoczucie. Po pierwsze dlatego, że ten wymagający trening wpływa na wydzielanie endorfin. Po drugie dlatego, że trening na trampolinie po prostu wyzwala dziecięcą radość.

Jak się przygotować do jumping fitness?

Treningi jumping fitness przebojem podbijają kluby fitness, więc to tam najlepiej kierować pierwsze kroki. Specjalną trampolinę do treningu można także kupić w Internecie i ćwiczyć w domu. Trzeba jednak wiedzieć, że tylko pod okiem profesjonalnego trenera początkujący mogą wypracować dobre nawyki i nie przyswoić przypadkowo żadnej z nieprawidłowych technik.

Ćwiczenia jumping fitness są na tyle uniwersalne, że bez problemu można manipulować poziomem trudności. To znaczy, że z takiego treningu skorzystają nie tylko zaprawieni w boju sportowcy, ale także amatorzy. Warto pamiętać, że osoby mające problemy ze stawami, przed pierwszym treningiem powinny zasięgnąć opinii lekarza. Bo choć trampolina jest miękka, to skoki mocno angażują wszystkie stawy.

Na trening jump fitness przede wszystkim należy ubrać się tak, by ubrania nie krępowały ruchów. Najlepsze będą legginsy, stanik sportowy i t-shirt lub tank. Warto zadbać także o buty sportowe usztywniające kostkę, jak np. wysokie Nike Air Max.

Artykuł sponsorowany
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Bełkot o ogółach a gdzie szczegóły? Gdzie w Stalowej można ćwiczyć??
Dodano: 31  Grudnia  2016  18:13:26
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe