Praktyki zawodowe szansą na lepsze jutro

Opublikowano: 2  Grudnia  2016

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli w roku szkolnym 2016/2017 realizuje przy współpracy z partnerem zagranicznym z Hiszpanii firmą „ EuroMind ” projekt pod nazwą „Praktyki zawodowe - szansą na lepsze jutro” w ramach programu ERASMUS+ finansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Przed wyjazdem uczestnicy uczą się : języka hiszpańskiego, poznają kulturę i geografię Hiszpanii, doskonalą swoje umiejętności z zakresu BHP i pomocy przedmedycznej oraz piszą swoje pierwsze CV EUROPASS i zapoznają się z systemem ECVET.

W dniach od 26 listopada do 09 grudnia bieżącego roku 17 osobowa grupa kształcąca się w zawodzie technik cyfrowych procesów graficznych pod opieką nauczycieli Beaty Szwedo i Piotra Burszty wyjechała do miejscowości Sevilla w Hiszpanii na praktyki zawodowe. Uczestnicy biorą udział w zajęciach komputerowych na których w programie SOLID EDGE tworzą modele 3 D. Celem projektu jest praktyczne doskonalenie kompetencji zawodowych, językowych i społecznych uczniów, podniesienie jakości wykonywanej pracy, oraz odnalezienie się na międzynarodowym rynku pracy.

Koordynator projektu Artur Wróblewski

Obrazek Obrazek

Artykuł sponsorowany
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Gratuluję pomysłu szkole,nauczycielom,uczniom na taki sposób edukacji.
Dodano: 4  Grudnia  2016  11:46:52
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe