Zasłużone zwycięstwo

Siódme zwycięstwo odnieśli koszykarze drugoligowej Stali Stalowa Wola. Drużyna trenera Bogdana Pamuły pokonała w niedzielę we własnej hali Tur Basket Bielsk Podlaski.

Początek meczu należał jednak do gości. W 6. minucie po trójce Tomasza Pisarczyka wygrywali 15:10, chwilę później 17:12 i 20:15. Stal dogoniła rywala w 8. minucie. Po rzucie „za trzy” Mateusza Łabudy był remis 22:22, a za chwilę, po kolejnym celnym trafieniu tego skrzydłowego, nasza drużyna prowadziła 27:24.

W kolejnych minutach trwała wyrównana walka. Żadnej z drużyn nie udawało się uzyskać bezpiecznej przewagi. Na początku trzeciej kwarty Tur odzyskał prowadzenie. Po rzucie Kuczyńskiego wygrywał 52:51. Na szczęście nasza Stal nie popełniła błędów z ostatnich meczów, które przegrywała w Stalowej Woli, szybko przejęła inicjatywę i po trzydziestu minutach wygrywała 67:58. W ostatniej kwarcie nasi koszykarze kontrolowali grę, odnosząc w pełni zasłużony sukces.

Stal Stalowa Wola - Tur Bielsk Podlaski 85:76 (27:26, 21:19, 19:13, 18:18)

Stal: Warszawski 25 (2x3), Zaguła 14, Kaczmarski 13 (3x3), Partyka 11 (1x3), Pawlus 2 oraz Wojtanowicz 7, Łabuda 6 (2x3), Konieczny 4, Pietras 3 (1x3), Bandyga 0, Nowak 0.

Tur: Pisarczyk 21 (3x3), Kuczyński 20 (3x3), Milewski 11 (3x3), Kus 11, Bal 7 (1x3) oraz Zielinko 4, Bajtus 2, Bębeniec 0, Kiluk 0.