Get Adobe Flash player

Andrzejki w Ekonomiku

Opublikowano: 25  Listopada  2016

W rozwadowskim Ekonomiku odbyły się Andrzejki. To już szkolna tradycja, że pod koniec listopada uczniowie przebierają się, wróżą sobie, leją wosk i zamieniają szkołę w magiczną krainę…

W piątek w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Stalowej Woli miał miejsce Dzień Otwarty. Ale zaproszeni nań gimnazjaliści nie zastali sal lekcyjnych, zwyczajnych korytarzy i uczniów przechodzących z klasy do klasy. Popularny Ekonomik zamienił się w krainę magii, wróżb i andrzejkowych zabaw. Sale lekcyjne zupełnie zmieniły swoją aranżację. Na ścianach pojawiły się pająki, nietoperze, pajęczyny, duchy i zjawy. Sale lekcyjne udekorowane przez uczniów bardzo podobały się przyszłym uczniom. Wyrazili to zresztą później biorąc udział w głosowaniu na najlepiej udekorowaną klasę.

W piątek pełne ręce roboty mieli też uczniowie kształcący się w zawodach gastronomicznych. To oni właśnie, z myślą o młodszych kolegach, przygotowali pokaz kuchni molekularnej. Można było próbować i smakować ciasteczek owsianych, pierniczków, sushi, fasolki po bretońsku, tortilli i wielu innych specjałów. Uwagę zwracały rzeźby w warzywach i owocach. Nie mniej ciekawie było też w pracowni kelnerskiej, gdzie na młodych ludzi czekały pokazy barmańskie. Można też było napić się pysznej kawy, spróbować bezalkoholowych drinków i różnych przekąsek.

A skoro to Andrzejki, młodzież przygotowała wiele atrakcji związanych z wróżbami i laniem wosku. W każdej sali działy się ciekawe rzeczy. Wszyscy chcieli skorzystać z beauty hotelu, gdzie w tym roku zorganizowano SPA. W pracowniach językowych można było zakosztować pysznych regionalnych słodkości, jak również napić się bezalkoholowego grzańca. W wielu salach na uczniów czekały quizy i zagadki. Do wygrania były różne nagrody. Dziś każdy gimnazjalista mógł w Ekonomiku zdobyć ocenę, która pojawi się w nowym roku szkolnym w dzienniku, jeśli zdecyduje się kształcić w tej właśnie szkole.

Aby dotrzeć do uczniów kształcących się na kierunku fototechnik, trzeba było odważyć się przejść tunelem strachu. Tam oczywiście wykonywano pamiątkowe zdjęcia. Kto chciał mógł zapoznać się z zasadami projektowania ogrodów, posłuchać nowinek z branży hotelarsko- turystycznej, a od ekonomistów otrzymać dobre rady jak zainwestować swoje oszczędności. W strefie relax zone odbywało się karaoke.

Na gimnazjalistów czekały różne konkursy, np. kulinarne, na najlepsze przebranie andrzejkowe. Drużyny dziewcząt i chłopców rywalizowały ze sobą w turnieju piłki nożnej o puchar starosty stalowowolskiego.

To, że warto ukończyć Ekonomik nie trzeba nikomu przypominać. Każdy młody człowiek wie, że mając dobry zawód, znajdzie pracę. Na rynku brakuje fachowców.

- Oferujemy ciekawe zawody, które dają pracę po ukończeniu nauki. Mogę się pochwalić tym, że w zeszłym roku, jeśli chodzi o egzamin zawodowy, w rankingu Perspektyw nasi uczniowie z zawodu kelner znaleźli się na 4 miejscu w Polsce, natomiast technik ekonomista- na 38 miejscu w Polsce. Byli za to najlepsi na Podkarpaciu. Jeśli chodzi o technika ekonomistę to konkurencja jest ogromna, bo bardzo dużo szkół kształci w tym zawodzie. Warto wybrać Ekonomik, bo kształcimy dobrze. Szkoła jest nowoczesna, cały czas się zmieniamy, cały czas mamy nowe pomysły, dużo dzieje się w szkole- mówi Paweł Ciołkosz, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego.

Ekonomik to jedyna szkoła w Stalowej Woli, która oferuje uczniom praktyki zagraniczne. Młodzież w tym roku odbywała praktyki w hotelach 4 i 5 gwiazdkowych. Z takich praktyk do tej pory skorzystało aż 200 uczniów. Warto też podkreślić, że uczniowie pełnoletni (z kierunków gastronomiczno- hotelarskich) mają możliwość wyjazdu na płatne staże zagraniczne.

- Obecnie realizujemy projekt staży zagranicznych w Niemczech, a już z programu Power w przyszłych latach będziemy organizować praktyki we Włoszech i w Anglii. Docelowo, jeżeli zrealizujemy te projekty, 300 osób wyjedzie na staże zagraniczne, a to nie jest ostatnie słowo i myślę, że w kolejnych latach będziemy składać kolejne projekty, bo jest to dla młodzieży atrakcyjne- mówi Paweł Ciołkosz.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 ma w swojej ofercie takie kierunki jak:

TECHNIKUM (4-letnie)

- fototechnik
- technik obsługi turystycznej
- technik żywienia i usług gastronomicznych
- technik ekonomista
- technik handlowiec
- technik hotelarstwa
- kelner
- technik architektury
- technik spedytor (nowość)

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA (3-letnia)

- sprzedawca
- kucharz

- wielozawodowa:

- cukiernik
- piekarz
- blacharz
- fotograf
- krawiec
- mechanik pojazdów samochodowych
- wędliniarz
- złotnik-jubiler
- stolarz

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~Krzysiek
Obłuda Chrześcijańska


Halloween "NIE" bo pogański,

a pod symbolem "Krzyża" Andrzejki - TAK.
Dodano: 28  Listopada  2016  11:28:18
~Andy
Dużo się działo, bardzo fajna impreza - polecam
Dodano: 28  Listopada  2016  07:50:42
~INNA
niech nauczyciela nie wpisujcie się bo to wazeliniarstwo sami sobie piszecie coś nie tak ma być
Dodano: 28  Listopada  2016  01:58:19
~INNA
KICHA WIELKA ŚCIEMA NIE IDĘ TAM IDĘ DO CEZU
Dodano: 28  Listopada  2016  01:55:39
~chora
Qrcze!
A przez głupią gorączkę przesiedziałam taką fajną imprezę w chacie:(
Idę tam do technikum. W przyszłym roku sama będę tam urzędować!
Dodano: 27  Listopada  2016  12:43:58
~tata
moje dziecko jest w czwartej klasie i nie żałuję ani ja ani on. Egzamin jeden już zdany ,za dwa miesiace drugi i zawód już będzie miał, a w miarę dobry jest to z maturą raczej nie będzie problemu. Jak ktoś chce to sie uczy niezaleznie do jakiej szkoły pojdzie. Tam przynajmniej bezpiecznie
Dodano: 26  Listopada  2016  19:44:21
~diana
jak tam jest, spoko luzik czy trzeba za......ć bo kończę gimbe i nie wiem gdzie iśc a na okrzyczanego staszka to mi sie nie chce
Dodano: 26  Listopada  2016  15:00:33
~komar
Fajnie tam
Dodano: 26  Listopada  2016  12:15:56
~LAKI LUK
Było wspaniale! Skąd tyle pomysłów? Ekstra dekoracje, super pracownie!Nie wiem, dlaczego ktoś komentuje tak złośliwie... Pewnie zazdrosci - bo jest czego. Szkoła zaprezentowała się z najlepszej strony. GRATULACJE!!!
Dodano: 26  Listopada  2016  11:28:08
~Ixi
Ciekawe pomysły na pprezentację różnych,ciekawych zawodów. Widać,że dobrze wyposażone pracownie!
Dodano: 26  Listopada  2016  11:25:50
~ Rita
Atrakcyjnie , smacznie i na wysokim poziomie nauczanie. Fajna ta szkoła. Chwalę szczerze, uczę w innej też dobrej.
Dodano: 26  Listopada  2016  11:13:32
~minka
ja maturę zdałam i siedze w domu bo nie mam kasy na studia, kolezanka zdała egz. zawodowe , a że dośw. miała to od razu pracę złapała. ot, co sama matura ...
Dodano: 26  Listopada  2016  11:05:50
~siwy
super wygląda ta dynia umiech
Dodano: 26  Listopada  2016  09:59:02
~zefir
jak w ekonomiku z maturami??? zdają w ogóle czy zabawa na okrągło
Dodano: 26  Listopada  2016  08:37:49
~five
Ludzie wybierają kalorie, a nie kurs bez jedzenia.
Dodano: 25  Listopada  2016  22:02:10
~alinhe
Superrrrr
Dodano: 25  Listopada  2016  21:06:37
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe