Zaloguj się !

Tanie gotowanie

Opublikowano: 17  Listopada  2016

Zakupy spożywcze, statystycznego Polaka stanowią aż 25% jego miesięcznych wydatków. To duża suma, którą można skutecznie zmniejszyć. Wystarczy zastosować się do kilku prostych zasad. Zastanawiasz się jak oszczędzać na jedzeniu? Przeczytaj nasz poradnik, a zmniejszysz wydatki nawet o 30%.

Planowanie = oszczędzanie

Kluczem do sukcesu jest planowanie posiłków. Najlepiej w skali tygodnia, ewentualnie na 3-4 dni, co pozwoli Ci mądrze zaplanować listę produktów i nie kupić zbyt dużej ilości jedzenia. Prawda jest brutalna. Kupujemy zwykle duże ilości produktów spożywczych i części z nich potem nie wykorzystujemy. Policz ile serków, jogurtów, warzyw i owoców wyrzucasz w ciągu tygodnia. Dzięki planowaniu unikniesz zbędnych wydatków. Im rzadziej w ciągu tygodnia odwiedzisz sklep, tym mniej pieniędzy wydasz.

Rozsądne zakupy to podstawa

Oszczędzanie na jedzeniu to niełatwa sztuka, zwłaszcza jeśli nie stronimy od smakołyków i wykwintnych potraw. Mniej wydasz, jeśli wcześniej przygotujesz listę zakupów i będziesz się jej ściśle trzymać podczas wizyty w sklepie. Nie ulegaj magii promocji. Sprawdź dokładnie cenę i datę przydatności przecenionych produktów. Jeśli już zdecydujesz się na zakup promocyjnych produktów, to wybierz wyłącznie te, które mają długą datę ważności. Chyba nie chcesz wyrzucić pieniędzy do kosza?

Zrezygnuj z gotowych potraw

Gotowe potrawy są niezdrowe i tylko pozornie tanie. Nim sięgniesz po mrożony ready meal z lodówki, przelicz sobie jak obfity obiad i na ile osób byłbyś w stanie ugotować za te pieniądze – znacznie zdrowszy i bardziej pożywny. W większości przypadków, szybko znaczy źle i niezdrowo. Zastawiasz się jak oszczędzać na jedzeniu? Lodówki z mrożoną pizzą i półki z gotowymi posiłkami omijaj szerokim łukiem.

Ogranicz wyjścia na miasto

Chyba nie ma osoby, która raz na jakiś czas nie lubi wyjść do restauracji, by w gronie bliskich osób delektować się pysznym obiadem czy kolacją. To super czas i kulinarna przygoda, niestety dość kosztowna... Jeśli zależy ci, by obniżyć miesięczne wydatki nie jedzenie, ogranicz wyjścia na miasto. Zaplanuj na przykład maksymalnie dwa wyjścia w miesiącu i przygotuj na nie odrębny budżet. Zamiast w knajpce czy restauracji możecie spotykać się w domu na wspólnym gotowaniu w imię zasady – zrzutka na wsad do wspólnego garnka albo cykliczna zmiana gospodarza spotkania – co miesiąc spotykacie się u innej osoby.

Chcesz poznać inne skuteczne sposoby oszczędzania na wydatkach na jedzenie? Zapoznaj się z poradnikiem na https://www.zaplo.pl/blog/jak-oszczedzac-na-jedzeniu-pozbadz-sie-wymowek/

Artykuł sponsorowany
 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy.
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe