Piękna wygrana na pożegnanie

Zwycięstwem pożegnali się ze swoimi kibicami oraz z trybuną główną, która zostanie wkrótce zburzona, piłkarze Stali Stalowa Wola, którzy w ostatnim w tym roku występie na swoim stadionie, pokonali Odrę Opole 2:1.

W pierwszej połowie padła jedna bramka - zdobył ją Adrian Gębalski - ale asystent sędziego dopatrzył się pozycji spalonej napastnika Stali i gol nie został uznany.

Po przerwie Gębalski ponownie trafił do siatki Odry, ale także odgwizdano mu pozycję spaloną. Na szczęście prawidłowo zdobywali bramki jego koledzy. W 51. minucie piłka trafiła w rękę stojącego na 14 metrze Bodziocha i sędzia podyktował dla Stali rzut karny. Bętkowski zmylił bramkarza i Stal wygrywała 1:0. Odra bardzo szybko odpowiedziała trafieniem Krysiana, którego pozostawiono bez opieki po prawej stronie pola karnego. Od tego momentu mecz nabrał rumieńców. Po grze obydwu drużyn było widać, że żadnej remis nie satysfakcjonuje. W końcu szczęście uśmiechnęło się do naszego zespołu. W 86. minucie po dośrodkowaniu Mistrzyka z rzutu rożnego, celnym strzałem głową popisał się Przemysław Stelmach.

Chwilę później „sam na sam” z bramkarzem Odry znalazł się, po indywidulanej akcji, Adam Zawierucha, ale nie zdecydował się na strzał, lecz minięcie Weinzettela. I minął bramkarza Odry, i zdaniem piłkarzy Stali, został sfaulowany, Innego jednak zdania był arbiter i drugiego w tym dniu karnego nie podyktował. W ostatnich sekundach meczu stuprocentowej okazji nie wykorzystał Ałdaś, który huknął z kilku metrów nad bramką Stali.

W ostatnim meczu w tym roku Stal zagra na wyjeździe z Radomiakiem.

Stal Stalowa Wola - Odra Opole 2:1 (0:0)

1:0 Kamil Bętkowski (51 z rzutu karnego), 1:1 Przemysław Brychlik (60), 2:1 Przemysław Stelmach (86)

Stal: Koncki Mistrzyk, Kolbusz, Jarosz, Korczyński - Bętkowski 7 (71 Piechniak), Stelmach, Żołądź, Dobkowski (75 Zawierucha), Dziubiński - Gębalski (90 Kołodziej)

Odra: Weinzettel - Trzandel, Bodzioch, Kowalski, Winiarczyk - Wepa (62 Ałdaś), Krysian (55 Wolny), W.Gancarczyk, Brusiło, Marek Gancarczyk (67 Mateusz Gancarczyk) - Brychlik (75 Sobczyński). Sędziował: Marcin Liana z Bydgoszczy.

Żółte kartki: Korczyński, Piechniak - Krysian, Bodzioch.