St. Wola rozbłyśnie dzięki porozumieniu

Opublikowano: 4  Listopada  2016

Dzięki porozumieniom międzygminnym można zdziałać więcej i taniej. Teraz będzie też jaśniej…

Stalowa Wola zawarła porozumienie z innymi gminami. Pozwali to na uzyskanie dofinansowania zewnętrznego na „rozświetlenie” gminy .

Porozumienie zawarto z Gminą Miejsko-Wiejską Koprzywnica reprezentowaną przez Burmistrza Marka Jońcę (w tym projekcie ta gmina jest liderem) a uczestnikami Porozumienia tj.: Gminą Stalowa Wola (reprezentowaną przez Prezydenta Lucjusza Nadbereżnego), Gminą Miejską Krosno (reprezentowaną przez Prezydenta Piotra Przytockiego), Gminą Miejską Sandomierz (reprezentowaną przez Burmistrza Marka Bronkowskiego), Gminą Miejsko-Wiejską Zawichost (reprezentowaną przez Burmistrza Andrzeja Wzorka), Gminą Wiejską Dwikozy (reprezentowaną przez Wójta Marka Łukaszka), Gminą Wiejską Wilczyce (reprezentowaną przez Wójta Roberta Palucha), Gminą Wiejską Obrazów (reprezentowaną przez Wójta Krzysztofa Tworka), Gminą Wiejską Samborzec (reprezentowaną przez Wójta Witolda Surowca), Gminą Wiejską Klimontów (reprezentowaną przez Wójta Marka Goździewskiego), Gminą Wiejską Łoniów (reprezentowaną przez Wójta Szymona Kołacza), Gminą Miejsko- Wiejską Kazimierz Dolny (reprezentowaną przez Burmistrza Andrzeja Pisulę), Gminą Miejsko- Wiejską Goniądz (reprezentowaną przez Burmistrza Mariusza Ramotowskiego).

W projekcie chodzi o wspólne przygotowanie i realizację zadania publicznego polegającego na modernizacji infrastruktury oświetlenia ulicznego i drogowego z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, w tym adaptacyjnego systemu rozproszonych elektrowni słonecznych. Zadanie publiczne, jako projekt obejmuje m.in. budowę sieci małych elektrowni słonecznych, modernizację linii dosyłowych, modernizację urządzeń zasilających, wymianę przestarzałych i energochłonnych opraw oświetleniowych na oprawy energooszczędne typu LED oraz zastosowanie inteligentnych systemów sterowania. Elementy projektu zostaną poprzedzone wykonaniem prac analitycznych i projektowych.

Działania w zakresie oświetlenia ulicznego obejmują wymianę opraw oświetleniowych na oprawy energooszczędne z uwzględnieniem elementów postępowania realizacyjnego. Elementami postępowania realizacyjnego są m.in.: audyty energetyczne, wybór dostawców i wykonawców, analizy możliwości i zdolności do pozyskiwania dofinansowań, itp.

Zakładanymi celami są m.in.: ograniczenie zużycia energii elektrycznej, spełnienie wymogów z zakresu ograniczanie emisji, uzyskiwanie znaczących oszczędności finansowych z tytułu opłat za wykorzystywaną energię elektryczną, pozyskanie zewnętrznych źródeł finansowania [dotacje, granty, itp.

 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~Pebe
W tym klimacie to drzewko solarne już uschło.
Dodano: 6  Listopada  2016  13:42:58
~Olo
Jak to o co chodzi? Kolejne obiecanki. Póki co latarnie uliczne są ściemnione, czego nie było za Szlęzaka. Było tak jasno, że można było nie zauważyć braku włączonych świateł, które jeszcze nie były obowiązkowe w dzień.
PiS oszczędza na naszym bezpieczeństwie.
Dodano: 6  Listopada  2016  11:41:09
~ghi
Lepszy rydz jak (wcześniej) nic!
Dodano: 5  Listopada  2016  17:12:57
~def
Fajna sprawa
Dodano: 5  Listopada  2016  17:11:39
~zorro
Gratulacje, dobry pomysł
Dodano: 5  Listopada  2016  17:10:35
~zorro
Gratulacje, dobry pomysł
Dodano: 5  Listopada  2016  17:10:13
To, co zawsze. Dużo szumu, efektów nie widać...
Dodano: 5  Listopada  2016  10:07:24
~lol
Chuj wie o co biega????
Dodano: 5  Listopada  2016  07:17:12
~lol
Chuj wie o co biega????
Dodano: 5  Listopada  2016  07:17:08
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe