St. Wola rozbłyśnie dzięki porozumieniu

Image

Dzięki porozumieniom międzygminnym można zdziałać więcej i taniej. Teraz będzie też jaśniej…

Stalowa Wola zawarła porozumienie z innymi gminami. Pozwali to na uzyskanie dofinansowania zewnętrznego na „rozświetlenie” gminy .

Porozumienie zawarto z Gminą Miejsko-Wiejską Koprzywnica reprezentowaną przez Burmistrza Marka Jońcę (w tym projekcie ta gmina jest liderem) a uczestnikami Porozumienia tj.: Gminą Stalowa Wola (reprezentowaną przez Prezydenta Lucjusza Nadbereżnego), Gminą Miejską Krosno (reprezentowaną przez Prezydenta Piotra Przytockiego), Gminą Miejską Sandomierz (reprezentowaną przez Burmistrza Marka Bronkowskiego), Gminą Miejsko-Wiejską Zawichost (reprezentowaną przez Burmistrza Andrzeja Wzorka), Gminą Wiejską Dwikozy (reprezentowaną przez Wójta Marka Łukaszka), Gminą Wiejską Wilczyce (reprezentowaną przez Wójta Roberta Palucha), Gminą Wiejską Obrazów (reprezentowaną przez Wójta Krzysztofa Tworka), Gminą Wiejską Samborzec (reprezentowaną przez Wójta Witolda Surowca), Gminą Wiejską Klimontów (reprezentowaną przez Wójta Marka Goździewskiego), Gminą Wiejską Łoniów (reprezentowaną przez Wójta Szymona Kołacza), Gminą Miejsko- Wiejską Kazimierz Dolny (reprezentowaną przez Burmistrza Andrzeja Pisulę), Gminą Miejsko- Wiejską Goniądz (reprezentowaną przez Burmistrza Mariusza Ramotowskiego).

W projekcie chodzi o wspólne przygotowanie i realizację zadania publicznego polegającego na modernizacji infrastruktury oświetlenia ulicznego i drogowego z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, w tym adaptacyjnego systemu rozproszonych elektrowni słonecznych. Zadanie publiczne, jako projekt obejmuje m.in. budowę sieci małych elektrowni słonecznych, modernizację linii dosyłowych, modernizację urządzeń zasilających, wymianę przestarzałych i energochłonnych opraw oświetleniowych na oprawy energooszczędne typu LED oraz zastosowanie inteligentnych systemów sterowania. Elementy projektu zostaną poprzedzone wykonaniem prac analitycznych i projektowych.

Działania w zakresie oświetlenia ulicznego obejmują wymianę opraw oświetleniowych na oprawy energooszczędne z uwzględnieniem elementów postępowania realizacyjnego. Elementami postępowania realizacyjnego są m.in.: audyty energetyczne, wybór dostawców i wykonawców, analizy możliwości i zdolności do pozyskiwania dofinansowań, itp.

Zakładanymi celami są m.in.: ograniczenie zużycia energii elektrycznej, spełnienie wymogów z zakresu ograniczanie emisji, uzyskiwanie znaczących oszczędności finansowych z tytułu opłat za wykorzystywaną energię elektryczną, pozyskanie zewnętrznych źródeł finansowania [dotacje, granty, itp.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Pebe

W tym klimacie to drzewko solarne już uschło.

~Olo

Jak to o co chodzi? Kolejne obiecanki. Póki co latarnie uliczne są ściemnione, czego nie było za Szlęzaka. Było tak jasno, że można było nie zauważyć braku włączonych świateł, które jeszcze nie były obowiązkowe w dzień.
PiS oszczędza na naszym bezpieczeństwie.

~ghi

Lepszy rydz jak (wcześniej) nic!

~def

Fajna sprawa

~zorro

Gratulacje, dobry pomysł

~zorro

Gratulacje, dobry pomysł

manukun

To, co zawsze. Dużo szumu, efektów nie widać...

~lol

Chuj wie o co biega????

~lol

Chuj wie o co biega????