Mistrzostwa SW w szachach

29.10.2016 roku zostały rozegrane XXVIII Mistrzostwa Stalowej Woli w szachach o puchar Prezydenta Miasta Stalowej Woli.

Turniej szachowy został zorganizowany przez Katolicki Klub Sportowy Victoria w Stalowej Woli. Zawody przeprowadzone zostały systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, każdy z zawodników miał na partię 15 minut. W rozgrywkach szachowych wystartowała rekordowa ilość osób - 67. Szachiści rozgrywali swoje pojedynki szachowe w dwóch grupach wiekowych: A - urodzeni w 2004 roku i starsi oraz B - urodzeni w 2005 i młodsi. W grupie A uczestniczyło 34 osoby z Stalowej Woli, Sandomierza, Dzierdziówki, Bielin, Lublina, Rzeszowa, Tarnobrzega, Rudnika nad Sanem, Leżajska, Ostrowca Świętokrzyskiego i z Nowej Sarzyny.

Z kolei w grupie B uczestniczyło 34 osób z Stalowej Woli, Zaklikowa, Pysznicy, Tarnobrzega, Rudnika nad Sanem, Nowej Sarzyny, Rzeszowa, Ostrowca Świętokrzyskiego oraz Sędziszowa Małopolskiego.

Zawody szachowe rozpoczęły się o godzinie 10:00, a zakończone zostały o godz. 14:10. Przez cały ten czas zawodnicy próbowali wykazać na szachownicach, który z nich jest najlepszy i odbierze tytuł Mistrza Stalowej Woli w grupie wiekowej- a wraz z nim puchar, złoty medal, nagrodę rzeczową oraz dyplom. Za 2 miejsce organizatorzy wręczyli również nagrodę rzeczową, medal srebrny oraz także dyplom, zaś za 3 miejsce nagrodę rzeczową i brązowy medal. Pozostałe nagrody rzeczowe i dyplomy wręczone za zajęcia miejsc od 4 - 6 w poszczególnych grupach wiekowych.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w rozgrywkach szachowych.

Po 7 rundach w grupie A Mistrzem Stalowej Woli został reprezentant TKSszach w Tarnobrzegu - Ryszard Czajkowski uzyskując 6 pkt., zaś 2 miejsce zajął Marcin Maj (uzyskał 5,5 punktów) z UKS SP 1 Leżajsk, z kolei 3 miejsce zajął Marek Rega (5,5 pkt.) z Ostrowca Świętokrzyskiego, 4-ta była Anna Trybowska (5,5 pkt.) z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 5 miejsce zajął Mikołaj Złotek (5 pkt.) z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, zaś 6 był Artur Chowaniec (5 pkt.) z UKS SP 1 Leżajsk.

Z kolei w grupie B zwyciężył Adrian Słoniec (6 pkt.) z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 2-te miejsce zajął Wojciech Okręt (6 pkt.) z klubu Hetman Ostrowiec Świętokrzyski a trzeci był Adam Biesiadecki (5,5 pkt.) z TKSszach w Tarnobrzegu. Kolejne miejsca zajęli: 4 - Joanna Szewczyk (5 pkt.) Hetman Ostrowiec Świętokrzyski, 5 - Jakub Białek (5 pkt.) TKSszach w Tarnobrzegu, 6- Julia Giemza (5 pkt.) Hetman Ostrowiec Świętokrzyski.