Vivat Academia na Politechnice

Opublikowano: 14  Października  2016

W piątek, 14 października 2016 roku, w święto Edukacji Narodowej żacy z Politechniki Rzeszowskiej oficjalnie zainaugurowali rok akademicki 2016/2017.

W tej niezwykłej uroczystości wzięły udział władze Politechniki Rzeszowskiej, zaproszeni goście, przedsiębiorcy, samorządowcy, studenci i inni.

Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny powstał w 1998 r. na podstawie porozumienia między miastem Stalowa Wola a Politechniką Rzeszowską. Początkowo mieścił się przy ul. Hutniczej 12, w siedzibie CKU. W 2013 roku oddano do użytku nowy obiekt przy ul. Kwiatkowskiego 4. Zmiana siedziby w znacznym stopniu podniosła komfort studiowania i otworzyła przed placówką nowe możliwości.

Przemówienie inauguracyjne wygłosił rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. Tadeusz Markowski.

- Dziś dokonujemy inauguracji nowego roku akademickiego 2016/2017 w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli. Jest to rozpoczęcie 19 roku działalności tej jednostki. Jestem przekonany, że ten kolejny rok akademicki będzie okresem dalszej owocnej pracy naukowej i dydaktycznej dla pracowników i ważnym okresem w życiu studiującej młodzieży- mówi rektor.

Jak podkreślił włodarz PR wybór Politechniki Rzeszowskiej to doskonały krok ku przyszłości. Absolwenci tej uczelni są najchętniej zatrudnianymi fachowcami, są również najlepszą wizytówką szkoły.

Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny znajduje się obecnie w fazie reorganizacji, której celem jest przekształcenie go w samodzielną jednostkę. Od października 2017 roku będzie tam funkcjonował Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej.

W Stalowej Woli obecnie prowadzone są studia na dwóch kierunkach: Mechanika i budowa maszyn- studia I stopnia (inżynierskie) stacjonarne i niestacjonarne (specjalności: komputerowo wspomagane wytwarzanie, organizacja produkcji, programowanie i automatyzacja obróbki.), Zarządzanie i inżynieria produkcji- studia I stopnia (inżynierskie) stacjonarne i niestacjonarne (specjalności: zarządzanie procesami produkcyjnymi, zarządzanie logistyczne, organizacja i zarządzanie w przemyśle.)

Studia w Stalowej Woli są szczególnie atrakcyjne ze względu na bogatą ofertę stypendialną. Każdy student Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli otrzymuje co miesiąc 300 zł stypendium motywacyjnego ufundowanego przez prezydenta Stalowej Woli. Jak przypomniał rektor żadne inne polskie miasto nie oferuje tego typu finansowego wsparcia. W kolejnych latach studiów studenci mogą liczyć na stypendium motywacyjne i stypendium socjalne.

Podczas uroczystości odbyła się immatrykulacja studentów pierwszego roku. Wybrana grupa żaków wystąpiła na środek, aby złożyć uroczyste ślubowanie. Zgromadzeni usłyszeli "Gaudeamus Igitur”. Później głos zabrał przewodniczący samorządu studentów, a także zaproszeni goście m.in. starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny, w imieniu prezydenta Grzegorz Męciński. Przeczytano również listy od posła Rafała Webera i senator Janiny Sagatowskiej.

- To wielkie wydarzenie dla miasta, dla powiatu - inauguracja roku akademickiego. Stalowa Wola stała się ośrodkiem akademickim, to dla nas samorządowców ważne wydarzenie. Drodzy studenci gratuluje waszego wyboru, wiem, że dobrze wybraliście, wiem, że ta uczelnia spełnia warunki na współczesne czasy, jest ona bardzo dobrą uczelnią. Te kierunki, które są prowadzone w stalowowolskim oddziale Politechniki Rzeszowskiej są trafionymi kierunkami - mówi Janusz Zarzeczny, powiat stalowowolski.

Inaugurację zakończył wykład inauguracyjny prof. dr. hab. Grzegorza Ostasza „Copowskie fundamenty uczelni technicznej w Rzeszowie”. 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~213
Cześć..

Czy potrzebujesz pilnej pożyczki płacić rachunki dzisiaj? Jestem John prywatny i legistilate pożyczki pożyczkodawcy, dajemy wszystkie rodzaje kredytów dla ludzi takich jak kredyt samochodowy, Business Loan, Student Loan, świąteczne pożyczki e.t.c OK.

Tak więc, jeśli podkreślone pożyczki pilnie dziś pragnę was email (mikegofeloanoffer@gmail.com), tak i na dole jest nasza firma pożyczki formularz zgłoszeniowy poniżej wypełnienia i powrót ok.

Pełne imię i nazwisko:
Kraj:
Federalny stan:
Seks:
starsze:
Kwota kredytu:
Okres kredytowania:
Cel, powód:
Miesięczny przychód:
Telefon:

Wypełnić i odesłać więc możemy kontynuować.
Dziękuję Ci bardzo
Pan Gofe
Dodano: 25  Października  2016  03:30:22
~125
nie wiem co ma do uczelni dyrektor SDK chyba to tylko lans !!!!!!
Dodano: 16  Października  2016  12:12:36
~````````
Niedawno był tu artykuł że WSPiA z Rzeszowa jest najlepszą uczelnią na Podkarpaciu nawet jakieś słupki były pokazane odnośnie zatrudnienia jej absolwentów.To jak to własciwie jest?
Dodano: 16  Października  2016  01:13:17
~````````
Niedawno był tu artykuł że WSPiA z Rzeszowa jest najlepszą uczelnią na Podkarpaciu nawet jakieś słupki były pokazane odnośnie zatrudnienia jej absolwentów.To jak to własciwie jest?
Dodano: 16  Października  2016  01:13:06
~1+1
28 miejsce przecież do czegoś zobowiązuje.
Dodano: 15  Października  2016  22:26:09
~Kili
Studiowałem I stopień na PRz, a II stopień na AGH. PRz nie ma się czego wstydzić. Wprost przeciwnie, przy PRz to na AGH ubgo to wyglądało. Poziom kształcenia, szacunek do studentów, a później nawet pracodawcy lepiej spoglądali na to, że studiowałem na PRz niż na to, że studiowałem na AGH - i szczerze mówią nie dziwię się. Poza Stalową Wolą jestem już parę ładnych lat, ale po komentarzach wnioskuję, że mentalność pojedynczych osób, nadal jest "made in village" umiech umiech
Dodano: 15  Października  2016  19:56:40
~Tomek
Bardzo dobra Uczelnia! Źle się wypowiadają osoby, które nigdy nie miały styczności z Politechniką Rzeszowską (albo z niej wyleciały), a to świadczy o tych komentatorach umiech
Dodano: 15  Października  2016  19:49:56
~B.B.
Te negatywne komentarze są pisane przez nieudaczników. PRz jest najbardziej cenioną uczelnią w regionie wśród pracodawców; jest jedną z najbardziej cenionych w kraju; zajmuje 6 miejsce pod względem absolwentów, którzy zajmują najwyższe stanowiska w firmach (w tym korporacjach); ma jeden z najchyższych współczynników rekrutacji w kraju (na 360 uczelni) - czyli osób na jedno miejsce; 97% absolwentów znajduje pracę w 3 miesiącach po zakończeniu studiów; jest jedną z najbardziej skomercjalizowanych uczelni w kraju (zarabia na współpracy z biznesem wykonującej dla niego badania). Żenujące są komentarze osób, które albo nie studiowały w ogóle, albo studiowały na jakiejś innej uczelni, które nie dały im dobrej pracy. Coś w stylu: "mam źle to się wypowiem o źle o tych co mają lepiej"; albo "nie wiem co mówię, więc się wypowiem"... Życzę PRz jak najlepiej, bo skończyłem tą uczelnię i prowadząc teraz biznes zatrudniam tylko absolwentów tej uczelni - z dobrymi pensjami (co sobie chwalę). Mam też znajomych np. w Krakowie, którzy nie będąc nigdy w Rzeszowie też zatrudniają absolwentów PRz, bo mają z nich zdecydowanie najlepszy pożytek - duże kwalifikacje, pracowitość, rzetelność. Do ludzi ze Stalowej Woli: macie coś naprawdę dobrego w regionie czyli Politechnikę Rzeszowską, to albo to doceniajcie, albo się nie wypowiadajcie, bo taka bezpodstawna krytyka nie sprawi, że SW będzie się rozwijać. Politechnice gratuluję i życzę, aby nadal się tak prężnie rozwijała.
Dodano: 15  Października  2016  19:46:40
fajna fajna mnie tez sie podoba :")
Dodano: 15  Października  2016  19:45:03
~eduit
Kolejna kupa gowna w miescie na sile wychwalana byle tylko zapasione rektory i cala otoczka kase robila umiechtak,tak takie sa merytoryczne realia,jakim trzeba byc nieudacznikiem zeby tracic czas na taka pseudo nauke umiech
Dodano: 15  Października  2016  19:18:30
~lolek
fajna ta młoda na pierwszej foci. kto to?
Dodano: 15  Października  2016  19:02:08
~~B.B.
Słaba uczelnia w ubiegłorocznym rankingu chyba na 28 miejscu.
Dodano: 15  Października  2016  18:56:52
~B.B.
Te komentarze są pisane przez nieudaczników. PRz jest najbardziej cenioną uczelnią w regionie wśród pracodawców, jest jedną z najbardziej cenionych w kraju, zajmuje 6 miejsce pod względem absolwentów, którzy zajmują najwyższe stanowiska w firmach (w tym korporacjach), ma jeden z najchyższych współczynników rekrutacji w kraju (na 360 uczelni) - osób na jedno miejsce, 97% absolwentów znajduje pracę w 3 miesiącach po zakończeniu studiów, jest jedną z najbardziej skomercjalizowanych uczelni w kraju (zarabia na współpracy z biznesem wykonującej dla niego badania). Żenujące są komentarze osób, które albo nie studiowały w ogóle, albo studiowały na jakiś innych uczelniach, które nie dały im pracy. Coś w stylu: "mam źle to się wypowiem o innych"; albo "nie wiem co mówię, więc się wypowiem"... Życzę PRz jak najlepiej, bo skończyłem tą uczelnię i prowadząc teraz biznes zatrudniam tylko absolwentów tej uczelni. Mam też znajomych np. w Krakowie, którzy nie będąc nigdy w Rzeszowie też zatrudniają absolwentów PRz, bo mają z nich zdecydowanie najlepszy pożytek - duże kwalifikacje, pracowitość, rzetelność. Do ludzie w SW: macie coś naprawdę dobrego w regionie czyli Politechnikę Rzeszowską, to albo to doceniajcie, albo się nie wypowiadajcie, bo taka bezpodstawna krytyka nie sprawi, że SW będzie się rozwijać.
Dodano: 15  Października  2016  18:22:45
~trendy
~bob, przyjmij do wiadomości, że ludzie chcą zdobywać nowoczesną wiedzę, przydatną w dzisiejszym świecie. Lansowany jeszcze nie tak dawno kurs bez jedzenia nikogo nie interesuje. Podobnie jak Wieczorowy Uniwersytet Marksizmu - Walenizmu.
Dodano: 15  Października  2016  12:59:21
~bob
Jeśli te zdjęcia mają sławić i zachęcać to w moim przypadku mówię wprost: jest zupełnie odwrotnie.... jaka filia taka była też i rekrutacja (bez polotu, bez wysiłku, bez większego pomysłu, i bez "zęba" rywalizacji - po co potem się męczyć z tyloma młodymi ludźmi)...
Dodano: 15  Października  2016  11:47:10
~bizon_puzon
sama politechnika w rankingach stoi słabo to co dopiero filia, obstawiam max poziom średniej i to takiej średniej
Dodano: 15  Października  2016  08:01:24
~astekko
ale tzw. "walenizm" działał dla nas a co wy robicie dla mieszkańców? Szopka i pogarszanie standardów życia?
Dodano: 15  Października  2016  00:05:24
~A-47
@ rerere

Wzruszający wykład inauguracyjny z walenizmu.
Dodano: 14  Października  2016  23:38:03
~endrju
Więcej gości niż studentów ;)
Dodano: 14  Października  2016  22:49:29
~endrju
Więcej gości niż studentów ;)
Dodano: 14  Października  2016  22:49:28
Sorry ale jak taki Webber czy Nadbereżny się wybił, to każdy by się wybił.
Gość nie mają zielonego pojęcia o ekonomii czy gospodarce.
Rządzący to kalka społeczeństwa, a że naród tępy to efekty mamy jakie mamy.
Dodano: 14  Października  2016  21:39:48
Wiesz jaka jest konkurencja w partii? Tam tysiące pociotków czekają. Zwykły członek dostaje składkę do zapłacenia jedynie.Znam wielu z PO i z PiS i SlD i mało który się załapał. To tak jak byś powiedział że masz kapitał to zrobisz biznes. Członkowstwo jak i kapitał to tylko element by zrobić karierę.
Dodano: 14  Października  2016  19:15:20
~Podatnik
Uważam że studia są mocno przereklamowane przecież wystarczy wstapić do partii
Dodano: 14  Października  2016  16:47:45
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe