Ekonomik w Berlinie !

Opublikowano: 13  Października  2016

Potwierdzamy- praktyki zagraniczne to stała oferta Zespołu Szkół Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli. Po Anglii i Włoszech przyszedł czas na Niemcy. Przed ostatnie trzy tygodnie 20.uczniów ekonomika, odbywało swój pierwszy w życiu staż w berlińskich restauracjach, hotelach, w firmie projektowej, firmie poligraficznej, w sklepie oraz fundacji non profit. I choć wyzwaniem było wszystko- i samodzielne poruszanie się po wielkiej metropolii i sprostanie wymogom pracodawców i komunikacja w języku niemieckim i angielskim- stażyści zapewniają zgodnie, że warto te wyzwania podejmować.

Niewątpliwie- wyjazdy na praktyki zagraniczne są wartością samą w sobie- potwierdza dyrektor szkoły, pan Paweł Ciołkosz. Jesteśmy szkołą zawodową. Naszym zadaniem jest maksymalne przygotowanie uczniów do wymogów rynku pracy- także rynków europejskich. Młodzi ludzie powracający z praktyk zawsze twierdzą to samo- wyjazd to prawdziwa szkoła dorosłego życia. I choć ich staże ograniczają się do wykonywania prostych czynności zawodowych- beneficjenci twierdzą, że zdobyli, jak na razie, najcenniejsze życiowe doświadczenie.

Unijny program Erasmus Plus zakłada, że jego beneficjenci nie tylko zdobywają zawodowe szlify, ale także poznają kulturę kraju, w którym przebywają. Młodzież rozwadowskiego Ekonomika oraz ich opiekunowie pozostają pod wielkim wrażeniem pobytu w Berlinie. Ich korespondencje, filmy i zdjęcia pokazują miasto jako wielką, nowoczesną metropolię, miejsce licznych atrakcji turystycznych i multikulturowości. Poznawali nie tylko sam Berlin, zwiedzali także Niemcy- np. wycieczka do Poczdamu była okazją, aby poznać kraj z zupełnie innej strony.

Z licznych materiałów uczniów, a także z ich relacji po przyjeździe wynika, że równie cenne są także przyjaźnie zawarte z rówieśnikami oraz kontakty zawodowe. Kilkoro niemieckich pracodawców deklaruje, że chętnie zobaczą naszych uczniów w roli stałych pracowników. A przed nami kolejny wyjazd tej samej edycji projektu „ Dobry zawód – lepsza przyszłość” w ramach Programu Erazmus+ - oczywiście także Berlin.

artykuł sponsorowany


 


Komentarze

Strona: 1/1 Wyświetlaj po:

~213
Cześć..

Czy potrzebujesz pilnej pożyczki płacić rachunki dzisiaj? Jestem John prywatny i legistilate pożyczki pożyczkodawcy, dajemy wszystkie rodzaje kredytów dla ludzi takich jak kredyt samochodowy, Business Loan, Student Loan, świąteczne pożyczki e.t.c OK.

Tak więc, jeśli podkreślone pożyczki pilnie dziś pragnę was email (mikegofeloanoffer@gmail.com), tak i na dole jest nasza firma pożyczki formularz zgłoszeniowy poniżej wypełnienia i powrót ok.

Pełne imię i nazwisko:
Kraj:
Federalny stan:
Seks:
starsze:
Kwota kredytu:
Okres kredytowania:
Cel, powód:
Miesięczny przychód:
Telefon:

Wypełnić i odesłać więc możemy kontynuować.
Dziękuję Ci bardzo
Pan Gofe
Dodano: 25  Października  2016  03:32:20
bubu-jeśli sam nie odbierzesz sobie ochoty do nauki , to żaden nauczyciel tego nie zrobi( z własnego doświadczenie)-pozdrawiam i życzę sukcesów
Dodano: 15  Października  2016  08:16:14
Dobrze ,ze tak wczesnie zaczeli szukac pracy zagranica.
Dodano: 14  Października  2016  15:57:31
~bubu
Nothinq a na jaki profil? bo ja tez sie zastanawiam nad pojsciem tam ,ale slyszalem ze jest kilku n-li - wszystkiego najlepszego! - ktorzy chetnie odbieraja ochote do nauki. jak to jest?

kwestii projektów zagranicznych nie trzeba komentowac, w tym sa najlepsi w STW.
Dodano: 14  Października  2016  10:50:03
Mój syn chodzi do "ekonomika", bardzo chwali sobie szkołę i nauczycieli .....brawo "ekonomik"
Dodano: 14  Października  2016  10:31:10
~zxcv
ja bym nie pojechal w liceum bo pojecia o ang czy niem nie mialem. a proponowano nam (w liceum!) wyjazd staż do niemiec do układania płytek, olaboga co by tam sie działo hehe
Dodano: 14  Października  2016  08:40:55
~włodek
Mój Dziadek był w Berlinie w 45 i też se chwalił.
Dodano: 14  Października  2016  07:17:57
~Grazia 216
GRATULACJE,dla uczniow,nauczycieli ,to piekna wizytowka
Dodano: 13  Października  2016  22:46:36
~Bethka
Gratulacje i pozdrowienia dla Ekonomika!
Dodano: 13  Października  2016  18:24:52
~brawo
Brawo młodzi otwarci na świat ludzie. Prezes chce was zepchnąć na Wschód, nie dajcie się i więcej nie głosujcie na populistów i nieudaczników. Trzeba Wam mądrości przy urnach wyborczych.
Dodano: 13  Października  2016  18:13:15
~kulio
zadzdroszczę...
Dodano: 13  Października  2016  18:00:01
~VIVI
Ba wiadomo. W Berlinie było superaście! Polecam!
Dodano: 13  Października  2016  17:35:07
~stały gość
Wiadomo EKONOMIK- SZKOŁA Z KLASĄ
Dodano: 13  Października  2016  17:33:31
 

Pogoda:
Stalowa Wola
Sport
Edukacja
Pozostałe